60 budowli, które możesz odwiedzić wirtualnie, bez wychodzenia z domu!

Nawet nie wychodząc z domu, można zwiedzać i podziwiać najpiękniejsze atrakcje turystyczne świata. Zebraliśmy dla Was listę 60 najciekawszych i najpopularniejszych budowli, które można zwiedzać wirtualnie. Zapraszamy do wirtualnych podróży!

 

1. Machu Picchu

Machu Picchu

Machu Picchu to XV-wieczne miasto Inków znajdujące się w Peru. Liczne ogrody, tarasy, fontanny i pałace tworzą niesamowity pejzaż. Kompleks ten był niegdyś zamieszkały przez 1500 osób i był miejscem kultu. Obecnie jest rezerwatem wpisanym na listę UNESCO.

Wirtualna podróż: https://www.airpano.com/360photo/Machu-Picchu-Peru/

 

 

2. Mont Saint Michel

Mont Saint Michel

Mont Saint Michel to wyspa o wysokości 78 metrów u normandzkiego wybrzeża Francji, w Zatoce Wzgórza Świętego Michała. Corocznie wyspę odwiedza ponad 3 miliony ludzi, którzy w okresie odpływów muszą pokonać 1,8-kilometrową groblę, by się tu dostać.

Zobacz model 3D: https://sketchfab.com/3d-models/mont-saint-michel

 

 

3. Tadż Mahal

Tadż Mahal

Tadż Mahal znajduje się w indyjskim mieście Agra. Ten romantyczny grobowiec został wybudowany przez Szah Dżehana z dynastii Mogołów dla jego żony. Przy budowie brało udział ponad 20 tysięcy robotników, to oni przyczynili się do powstania tego jednego z "7 nowych cudów świata".

Wirtualna podróż: https://www.airpano.com/360photo/Taj-Mahal-India/

 

 

4. Sagrada Familia w Barcelonie

Sagrada Familia

Sagrada Familia w Barcelonie to hiszpański kościół projektu słynnego Antonio Gaudiego. Choć budowa kościoła rozpoczęła się w roku 1882 roku, to do dziś dnia nie została ukończona. Po śmierci architekta w 1926 roku projekt przejmowało kilku innych architektów. Obecnie trwają intensywne prace mające na celu całkowite ukończenie budowli w roku 2026, czyli w setną rocznicę śmierci Gaudiego.

Wirtualny spacer: https://sagradafamilia.org/visita-virtual

 

 

5. Wersal

Wersal

Ten zespół pałacowy jest rezydencją prezydencką i siedzibą królów francuskich, począwszy od czasów Ludwika XIV. Imponujące są rozmiary samego pałacu Wersalu, którego elewacja ogrodowa ma aż 640 metrów długości.

Podróż 3D: http://www.versailles3d.com/en/

 

 

6. Angkor Wat

Angkor Wat

Ten największy na świecie kompleks religijny - Angkor Wat składa się z 250 budowli powstałych w XII wieku. Sam Angkor Wat wchodzi w skład większego kompleksu Angkor Thom.

Wirtualna podróż: https://www.airpano.com/360photo/Angkor-Wat-Cambodia/

 

 

7. Sacré-Coeur w Paryżu

Sacre Coeur

Znajdująca się na paryskim wzgórzu Montmartre bazylika Sacre-Coeur jest miejscem licznych pielgrzymek wiernych.

Wirtualne panoramy: http://www.sacre-coeur-montmartre.com/english/visit-and-audio-guide/article/panoramic-virtual-tour-of

 

 

8. Akropol w Atenach

Akropol

Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Akropol został zainicjowany przez Peryklesa. Zbudowano tu kompleks świątyń: Partenon, Erechtejon, Apteros, sanktuarium Artemidy Brauronia i Propyleje. Samo wzgórze ma wysokość zaledwie 70 metrów i jest zbudowane ze skał wapiennych.

360-stopniowa galeria: https://www.airpano.com/360photo/Acropolis-Athens-Greece/

 

 

9. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Pałac Kultury i Nauki

Ciągle najwyższy budynek w Polsce, Pałac Kultury i Nauki powstał jako dar narodu radzieckiego dla Polski.

Interaktywna podróż: http://www.pkin.pl/eng/page/virtual-tour

 

 

10. Chichen Itza

Chichen Itza

To mieszczące się na meksykańskim półwyspie Jukatan miasto Majów pochodzi z IV wieku. W 2007 roku Chichen Itza zostało wybrane przez internautów do nowej listy siedmiu cudów świata.

360-stopniowe zdjęcia: https://www.airpano.com/360photo/Chichen-Itza-Mexico/

 

 

11. Stonehenge

Stonehenge

Budowla składająca się z 79 kamieni dochodzących do wysokości 9 metrów znajduje się w angielskim Salisbury. Do dziś zagadką pozostaje zarówno cel powstania Stonehenge, jak i sposób jego powstania, a także transportu ważących do 40 ton kamieni z odległego o 130 kilometrów kamieniołomu.

Zobacz zdjęcia: https://www.english-heritage.org.uk/visit/places/stonehenge/history-and-stories/stonehenge360/

 

 

12. Świątynia Lotosu

Świątynia Lotosu

Znajdująca się w New Delhi, Świątynia Lotosu jest domem kultu Bahai, czyli "miejscem, w którym wypowiada się imię Boga o świcie". Jest to najczęściej odwiedzany budynek na świecie, codziennie odwiedza go od 8 do 10 tysięcy osób.

Zobacz panoramę: https://www.p4panorama.com/panos/lotustemple/

 

 

13. Statua Chrystusa Zbawiciela

Statua Chrystusa Zbawiciela

Znajdujący się na 700-metrowej górze Corcovado posąg Chrystusa Zbawiciela, ma ręce wyciągnięte w kierunku miasta, jakby błogosławił ziemię. Każdego roku prawie 2 miliony turystów i mieszkańców odwiedza to miejsce, wchodząc na szczyt góry, aby zrobić zdjęcie obok pomnika "na szczęście".

360° panoramy: https://www.airpano.com/360photo/Christ-the-Redeemer/

 

 

14. Wielki Mur Chiński

Wielki Mur Chiński

Najsłynniejsza atrakcja Chin, czyli Wielki Mur Chiński, jest niezbędnym przystankiem podczas każdej podróży do tego państwa. Powszechnie uważany za cud świata, Wielki Mur ma ponad 2000 lat historii i rozciąga się na ponad 3000 mil w różnych prowincjach północnych Chin, co czyni go jedną z najbardziej imponujących starożytnych budowli na naszej planecie.

Wirtualna podróż po fragmencie muru: https://www.thechinaguide.com/destination/great-wall-of-china

 

 

15. Burj Al Arab

Burj Al Arab

Ten słynny "żagiel" wybudowany został na sztucznej wyspie. Burj Al Arab jako pierwszy hotel na świecie otrzymał aż 7 gwiazdek, chociaż to nie są oficjalne standardy.

Wirtualna podróż: http://www.tourview.com.au/burj-al-arab-hotel.html

 

 

16. Grand Central Terminal

Grand Central Terminal

Grand Central Terminal w Nowym Jorku to największa stacja kolejowa na świecie. Budynek był scenerią dla wielu produkcji filmowych.

Odwiedź: https://www.youvisit.com/tour/grandcentral

 

 

17. Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie

Pierwotnie był rezydencją książąt mazowieckich, zaś od XVI wieku stał się siedzibą władz I RP. Został niemalże całkowicie spalony i ograbiony przez Niemców w 1939 roku oraz zniszczony w 1944 roku.

Panorama 360-stopniowa: https://www.ai360.pl/panoramy/85

 

 

18. Kreml

Kreml

Znajdujący się na brzegu rzeki Moskwy kompleks stał się siedzibą radzieckiego rządu od 1917 roku. W skład Kremlu wchodzi wiele pałaców i cerkwi.

Kreml w 360 stopniach: https://www.airpano.com/360video/Video-Moscow-Kremlin/

 

 

19. Opactwo Westministerskie w Londynie

Westminster Abbey

Opactwo Westminsterskie w Londynie jest jednym z najstarszych kościołów na świecie, a jego historia sięga ponad 1000 lat. W jego wnętrzach pochowanych jest ponad 3300 znanych osób, w tym 17 monarchów oraz takie postacie jak Charles Dickens czy Jane Austen.

Wirtualna podróż: https://strikingplaces.com/tours/westminster-abbey-virtual-tour/

 

 

20. Burj Khalifa

Burj Khalifa

Mający 828 metrów wysokości nowoczesny wieżowiec Burj Khalifa, w momencie ukończenia zyskał miano najwyższej budowli pod wieloma względami, m.in.: wysokości do wierzchołka iglicy, wysokości do najwyższego zamieszkałego piętra, do wierzchołka dachu oraz do najwyższego wierzchołka budowli.

Zobacz najwyższy budynek świata w 360 stopniach: https://www.touristtube.com/Things-to-do-in-Dubai/Burj-Khalifa-360

 

 

21. Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku

Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku

Muzeum Guggenheima projektu Franka Lloyd Wrighta oprócz ciekawej bryły w kształcie odwróconej piramidy babilońskiej, posiada także ciekawe wnętrze. W środku znajduje się ogromna kolekcja obrazów takich artystów jak Picasso, Miro, Klee czy Kandisky.

Podróż po wnętrzu z Google Street View: https://artsandculture.google.com/streetview/solomon-r-guggenheim-museum-interior-streetview/jAHfbv3JGM2KaQ

 

 

22. Góra Rushmore

Góra Rushmore

Znajdująca się w Południowej Dakocie Góra Rushmore, zawiera podobizny czterech amerykańskich prezydentów: George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore’a Roosevelta i Abrahama Lincolna.

Niesamowite 360-stopniowe zdjęcia: https://www.youvisit.com/tour/mountrushmore

 

 

23. Biały Dom

Biały Dom

Biały Dom jest oficjalną rezydencją Prezydenta Stanów Zjednoczonych od blisko 200 lat. Mający sześć pięter budynek jest dostępny dla zwiedzających za darmo.

Wirtualny film z gościnnym występem Prezydenta Obamy: https://www.facebook.com/watch/?v=10155140995934238

 

 

24. Katedra Notre Dame w Paryżu

Notre Dame

W wyniku pożaru 15 kwietnia 2019 roku Katedra Notre Dame uległa ogromnemu zniszczeniu, pożar pochłonął sporą część dachu oraz wnętrz.

Zobacz wnętrza sprzed pożaru: https://samsungvr.com/view/LsSvbbii1Mx

 

 

25. Muzeum Watykańskie

Muzeum Watykańskie

Muzeum otwarte w 1787 roku zawiera zbiory dzieł sztuki zgromadzone przez wielu papieży. Zobaczyć tu można m.in. freski Rafaela oraz Kaplicę Sykstyńską.

Wirtualna podróż: http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/collezioni/musei/tour-virtuali-elenco.html

 

 

26. Most Golden Gate

Most Golden Gate

Słynny most Golden Gate jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych mostów na świecie. Znany jest pod wieloma nazwami, np. "złota brama", "most tonący we mgle" czy "most samobójców".

360° galeria: https://www.airpano.com/360photo/San-Francisco-Golden-Gate-USA/

 

 

27. Pałac Buckingham

Pałac Buckingham

Oficjalna rezydencja Królowej, czyli Pałac Buckingham był przedmiotem wielu narodowych uroczystości, począwszy od jubileuszy i wesel po coroczne urodziny Królowej. Co roku przyjmuje w swoje bramy dziesiątki tysięcy osób na liczne imprezy i przyjęcia.

Wirtualna wycieczka: https://www.royal.uk/virtual-tours-buckingham-palace

 

 

28. Zapora Hoovera

Zapora Hoovera

Zapora Hoovera jest betonową zaporą grawitacyjną w Czarnym Kanionie rzeki Kolorado na granicy amerykańskich stanów Arizona i Nevada. Ta 220-metrowa budowla została zbudowana w latach 1931-1936 podczas Wielkiego Kryzysu.

360-stopniowa panorama: http://www.samrohn.com/360-panorama/hoover-dam-usa/

 

 

29. Wieża Eiffla

Wieża Eiffla

Symbol Paryża i Francji, słynna Wieża Eiffla miała początkowo być tymczasową konstrukcją na czas światowej wystawy. Jednak pozostawiono ją i obecnie ta 300-metrowa budowla jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli świata.

Podróż w Arts & Culture: https://artsandculture.google.com/streetview/tour-eiffel/sAHt5Gv4YGH84Q

 

 

30. Alhambra w Granadzie

Alhambra

Alhamba to zamek znajdujący się w hiszpańskiej Granadzie. Jest to twierdza obronna z 27 wieżami, w skład której wchodzą liczne tarasy, ogrody i dziedzińce.

Wirtualna podróż: https://www.alhambradegranada.org/en/info/placesandspots.asp

 

 

31. Kapitol Stanów Zjednoczonych

Kapitol Stanów Zjednoczonych

Siedziba Kongresu Stanów Zjednoczonych i miejsce zebrań przedstawicieli rządu. Oddany do użytku w 1863 Kapitol posiada aż 540 pokoi.

Wirtualny Kapitol: https://www.virtually-anywhere.com/portfolio/uscapitol/

 

 

32. Pompeje

Pompei

Pompeje niegdyś były jednym z największych miast Półwyspu Apenińskiego, dystansując pod tym względem nawet Rzym. To miasto-muzeum zostało zniszczone w większości w 79 roku w wyniku erupcji wulkanu Wezuwiusz.

Podróż przez ruiny: https://www.italyguides.it/en/campania/pompeii

 

 

33. Luwr

Luwr

Muzeum Narodowe Francji, czyli Luwr, składa się z dwóch głównych części, Nowego Luwru i Starego Luwru. W swoich zbiorach zgromadziło 380 tysięcy dzieł sztuki, m.in. słynne obrazy "Mona Lisa", "Posąg Wenus z Milo" czy "Nike z Samotraki".

Zwiedzanie muzeum: https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne

 

 

34. Teotihuacan

Teotihuacan

Znajdujący się 50 kilometrów na północny wschód od Meksyku kompleks Teotihuacan, to starożytne miasto-imperium, niegdyś bardzo duże, lecz z czasem uległo rozkładowi.

Zobacz kompleks: https://www.airpano.com/360photo/Teotihuacan-Mexico/

 

 

35. Schonbrunn

Schonbrunn

Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa pałac Schonbrunn był niegdyś letnią rezydencją cesarzowej Sisi.

Panorama: https://www.touristtube.com/Things-to-do-in-Vienna/Schonbrunn-Palace-360

 

 

36. Mauzoleum Lincolna w Waszyngtonie

Mauzoleum Lincolna w Waszyngtonie

Skonstruowane na planie prostokąta mauzoleum zostało zbudowane w celu upamiętnienia Abrahama Lincolna, szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Widok 3d: https://historyview.org/library/lincoln-memorial/

 

 

37. Krzywa Wieża w Pizie

Krzywa Wieża

Mająca 55 metrów wysokości Krzywa Wieża w Pizie jest odchylona o ponad 4 metry od pionu. Obecnie trwają prace mające na celu zatrzymanie procesu ciągłego przekrzywiania się budowli.

360-stopniowe zdjęcia: https://www.airpano.com/360photo/Pisa-Tuscany-Central-Italy/

 

 

38. Zamek w Malborku

Zamek w Malborku

Mieszczący się na powierzchni 21 hektarów Zamek w Malborku jest największym zamkiem świata pod względem powierzchni.

Podróż wirtualna: https://muzeumzamkowewmalborku.wkraj.pl/html5/index.php?id=69124

 

 

39. Musée d'Orsay w Paryżu

Musée d'Orsay

Chociaż muzeum to ustępuje Luwrowi pod względem liczby oraz renomy dzieł, to i tak jest chętnie odwiedzane przez turystów. Corocznie odwiedza je 4 miliony zwiedzających.

Wirtualne muzeum: https://artsandculture.google.com/partner/musee-dorsay-paris?hl=en

 

 

40. Statua Wolności

Statua Wolności

Projekt stalowej konstrukcji Statuy Wolności wykonał Gustaw Eiffel. Sama konstrukcja została wykonana w Paryżu i przetransportowana do Nowego Jorku.

Zbiór panoram: https://www.airpano.com/360photo/Statue-of-Liberty-New-York-USA/

 

 

41. Zamek w Windsorze

Zamek w Windsorze

Znajdujący się nad Tamizą Zamek w Windsorze jest główną poza-londyńską rezydencją królów angielskich. Pełni tę funkcję od prawie dziewięciu stuleci.

Wirtualna podróż: https://www.royal.uk/virtual-tours-windsor-castle

 

 

42. Zakazane Miasto

Zakazane Miasto

Zakazane Miasto to jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie, corocznie odwiedza je blisko 17 milionów turystów.

Zobacz miasto: https://www.youvisit.com/tour/chinatour/100444

 

 

43. Ferrari World w Abu Zabi

Ferrari World

W Abu Zabi powstał obiekt zwany "Świat Ferrari". Ten park rozrywki codziennie odwiedza nawet 10 tysięcy osób, do których dyspozycji są liczne teatry, symulatory, muzea, sklepy i restauracje.

Zobacz: https://www.virtualworldinternet.com/portfolio/ferrari-world-abu-dhabi

 

 

44. Most Brookliński

Most Brookliński

Mający 1834 metry długości Most Brookliński jest jednym z najstarszych mostów wiszących na świecie. Jest też jednym z najsłynniejszych mostów świata, licznie wykorzystywanym w produkcjach filmowych.

Widok 360-stopniowy: http://www.samrohn.com/360-panorama/top-of-the-brooklyn-bridge-new-york-city/

 

 

45. Zamek Neuschwanstein

Zamek Neuschwanstein

Bawarski zamek rycerski, czyli Zamek Neuschwanstein, położony jest na grzbiecie wysokiej skały wśród malowniczej scenerii. Dlatego też jest najbardziej rozpoznawalnym zamkiem na świecie.

360-stopniowe video: https://www.airpano.com/360video/vr-neuschwanstein/

 

 

46. Świątynia Seetha Amman

Seetha Amman Temple

Świątynia Seetha Amman Temple jest wyjątkową świątynią, którą zbudowano w miejscu, w którym Seeta Mata spędzała dni w więzieniu Ravana około 5000 lat temu. Jest również wyjątkowa, ponieważ jest jedną z niewielu świątyń poświęconych Seecie.

Panoramy: https://www.p4panorama.com/panos/SeethaAmmanTemple/

 

 

47. Petra w Jordanii

Petra w Jordanii

Petra niegdyś była stolicą królestwa Nabatejczyków, obecnie to już nie miasto, a raczej cmentarz, gdyż po dawnych budynkach pozostał jedynie pył lub ruiny.

Wideo panoramiczne: https://www.airpano.com/360video/Video-Petra-Jordan/

 

 

48. Big Ben

Big Ben

Big Ben to jedna z największych na świecie wież zegarowych, posiadająca 13,5-tonowy dzwon. Została wykonana w stylu neogotyckim i należy do zabudowań Pałacu Westminsterskiego.

Wirtualne zwiedzanie: https://edition.cnn.com/2017/03/05/vr/big-ben-london-clock-vr/index.html

 

 

49. Koloseum w Rzymie

Koloseum w Rzymie

Rzymskie Koloseum, "Amfiteatr Flawiuszów", to mistrzowskie dzieło o owalnym kształcie. Na jego olbrzymiej arenie niegdyś odbywały się krwawe walki gladiatorów.

360-stopniowe zdjęcia: https://www.airpano.com/360photo/Italy-Rome-Colosseum/

 

 

50. Pałac Pena w Sintrze

Pałac Pena w Sintrze

Pałac Pena został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ten kolorowy zabytek został uznany za jeden z siedmiu cudów Portugalii oraz za najpiękniejszy pałac świata przez magazyn European Best Destination.

Zobacz: https://www.airpano.com/360photo/Pena-Palace-Portugal/

 

 

51. Piramidy w Gizie

Piramidy w Gizie

Słynne Piramidy w Gizie posiadają niemalże idealnie matematyczne wymiary. Do dziś zadziwia precyzja, z jaką zostały wymierzone i wykonane, gdyż warto dodać, że pojedyncze kamienie ważą od 2 do nawet 15 ton.

Panoramy: https://www.airpano.com/360photo/Egypt-Cairo-Pyramids/

 

 

52. Sheikh Zayed Grand Mosque w Abu Zabi

Sheikh Zayed Grand Mosque

Nazwa budowli pochodzi od założyciela i pierwszego prezydenta ZEA, zmarłego szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana. To on wybrał lokalizację i wywarł znaczący wpływ na architekturę i projekt meczetu. To także tutaj, zgodnie z życzeniem Szejka, budowla jest ostatnim miejscem spoczynku dawcy jego nazwy, który zmarł w 2004 roku.

Wirtualna podróż: https://www.p4panorama.com/Gallery.aspx/grand-mosque-abu-dhabi-360-virtual-tour/

 

 

53. Zamek Ashford w Irlandii

Zamek Ashford

Ten wspaniały i okazały zamek z XIII wieku jest obecnie miejscem pięciogwiazdkowego hotelu. Każdy z 83 pokoi jest indywidualny i nowoczesny, ale zachował swoje oryginalne funkcje.

Zobacz: https://www.virtualvisittours.com/ashford-castle/

 

 

54. Błękitny Meczet w Stambule

Błękitny Meczet

Budowany od 1609 roku meczet powstał z polecenia Sułtana Ahmeda. Jest jednym z najwspanialszych przykładów tzw. "klasycznego okresu" sztuki islamskiej w Turcji.

360° zdjęcia: https://www.airpano.com/360photo/Mosques-Istanbul-Turkey/

 

 

55. Tikal

Tikal

Tikal to położone w Gwatemali miasto Majów, którego czas powstania szacuje się na lata 200 - 800 naszej ery. Od 1979 roku jako stanowisko archeologiczne zostało wpisane na Listę UNESCO.

Zobacz panoramę: https://www.airpano.com/360photo/Tikal-Guatemala/

 

 

56. Atlantis The Palm w Dubaju

Atlantis The Palm

Ten niesamowity obiekt został wzniesiony na sztucznej wyspie w kształcie palmy, wyspie Jumeirah na Morzu Arabskim w Dubaju. Oprócz ekskluzywnych pokoi znajduje się tutaj też największy w tym regionie świata aquapark z fantastycznymi zjeżdżalniami.

Interaktywna podróż: https://www.virtualworldinternet.com/portfolio/atlantis-the-palm-dubai

 

 

57. Katedra Duomo w Mediolanie

Duomo

Katedra znana też jako Katedra Narodzin św. Marii w Mediolanie to ogromna, gotycka budowla. Wielkością ustępuje jedynie Bazylice w Rzymie.

Zdjęcia: https://www.duomomilano.it/en/photo360/the-duomo-view-of-the-cathedral-from-the-right-nave/38/

 

 

58. Łuk Triumfalny w Paryżu

Łuk Triumfalny

Łuk Triumfalny stoi na placu Charles’a de Gaulle’a w Paryżu. Ten monument na końcu Champs-Élysées powstał dla upamiętnienia poległych za Francję w czasie rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich.

Wycieczka wirtualna: https://www.touristtube.com/Things-to-do-in-Paris/Arc-de-Triomphe-360

 

 

59. Katedra Santa Maria del Fiore we Florencji

Santa Maria del Fiore

"Katedra Najświętszej Marii Panny Kwiatów" we Florencji imponuje nie tylko swoimi wymiarami (153 metry długości i 90 metrów szerokości), ale także ogromną górującą nad nią kopułą ważącą 40 tysięcy ton.

Katedra z zewnątrz i wewnątrz: https://www.photojpl.com/santa-maria-del-fiore-cathedral-or-duomo-of-florence-at-night-virtual-tour/-/EtULlL5Tu2/

 

 

60. Zamek Ogrodzieniec

Zamek Ogrodzieniec

Te majestatyczne ruiny położone są pośród ogromnych wapiennych szczytów. Zamek Ogrodzieniec został pierwotnie zbudowany w XIII i XIV wieku, a następnie zniszczony podczas najazdów szwedzkich w XVII i XVIII wieku.

Panorama 360-stopniowa: http://www.samrohn.com/360-panorama/ogrodzieniec-castle-poland/

 

 

Wesprzyj nas, kliknij:

21/03/2020     Redakcja Budowle.pl

Opinie o 60 budowli, które możesz odwiedzić wirtualnie, bez wychodzenia z domu! Dodaj komentarz

Twoja opinia
#0
Podziel się opinią... napisz coś o tekście...
Alina
#35
Alina
2 lata temu
Warte zobaczenia są ruiny Hammershus na Bornholmie, więcej info znajdziecie na https://bornholm-ok.pl/ciekawe-miejsca.html - bardzo ciekawe miejsce, znajduje się w uroczej lokalizacji.
grażyna
#34
grażyna
3 lata temu
SUPER ,21 z nich widziałam w realu ,a resztę może kiedyś................
Tościk
#33
Tościk
3 lata temu
mega fajne
Anonim
#32
Anonim
3 lata temu
Fajne
Spoko
#31
Spoko
3 lata temu
W dniu dzisiejszym świecie i w ogóle nie ma problemu z tym nie możemy się umówić na spotkanie...
józek
#30
józek
3 lata temu
bardzo fajne
rozsrebrzenie
#29
rozsrebrzenie
3 lata temu
dziekuje,dziekuje!
xd
#28
xd
4 lata temu
piękne widoki
KIKI
#27
KIKI
4 lata temu
Teraz jeśli nie da rady się wychodzić z domu to dobrze chociaż wirtualnie pozwiedzać świat :)
Krzycho Tomuś
#26
Krzycho Tomuś
4 lata temu
A gdzie Kopuła na Skale?
VisitBornholm.com
#25
VisitBornholm.com [https://bornholm.pl]
4 lata temu
Jeszcze jedna budowla, którą zrobiłem w zeszłym roku. Ruiny zamku Hammershus na Bornholmie. W tym roku planuję zrobić wirtualny spacer po całej wyspie. https://bornholm.pl/architektura/5,hammershus
nadia
#24
nadia
4 lata temu
te budowie som fajne
na
#23
na
4 lata temu
łał te budowle zom fajne ??
Teresa
#22
Teresa
4 lata temu
Witam Cię Helenko ! oglądając te atrakcje pochodzące z różnych miejsc świata odniosłam wrażenie a raczej nie odniosłam wrażenia ,nie odczułam żadnych emocji , żadnego odczucia ciepła bo dla mnie one są jakby bez życia , żywe bycie tam to jest to i nic nie zastąpi tego bezpośredniego doznania ,żaden obrazek . Pozdrawiam ciepło Teresa
Grażyna
#21
Grażyna
4 lata temu
Miałam szczęście być w 33 przedstawionych tutaj miejscach, a do kolejnego nie udało się polecieć z powodu epidemii (statua Chrystusa w Rio de Janeiro) ale obejrzałam cała wycieczkę na you tubie, ale to nie to samo- brak atmosfery i przyjemności podróżowania. Teraz oglądam on line i zdjęcia z odbytych wcześniej wycieczek. Dobre oderwanie się od obecnej rzeczywistości. Pozdrawiam autora.
Dorota
#20
Dorota
4 lata temu
Widziałam tylko 25 . Piękne. Jak przrzyke to może zobaczę pozostałe?
vichta
#19
vichta
4 lata temu
Zapraszam do Oxfordu :) http://www.chem.ox.ac.uk/oxfordtour/default.asp
stefan
#18
stefan
4 lata temu
jak wspaniałe powspominać dawne czasy wspaniałe wycieczki nie wszędzie byłem, ale i tak dużo zwiedziłem
Liliana
#17
Liliana
4 lata temu
Nie znam tych budowli niestety ?
Marek Walicki
#16
Marek Walicki
4 lata temu
Dzięki Pani Małgosiu, wspomnienia wróciły w kilkunastu przypadkach ale największe wrażenia zrobił pobyt w ZEA,
Jadwiga
#15
Jadwiga [gmail.com]
4 lata temu
Cudownie przenieść się w wirtualny świat. Piękne miejsca. Dziękuję.
Magmann
#14
Magmann [https://lublinhydraulik.pl]
4 lata temu
W dobie koronawirusa chyba tylko to nam pozostało i nie zanosi się by szybko wszystko wróciło do normy. Dobrze, że można chociaż wirtualnie zwiedzić.
Szymon
#13
Szymon
4 lata temu
Budowle bardzo mi sie podobały
grażyna skrabska
#12
grażyna skrabska
4 lata temu
Dwadzieścia z nich widziałam w realu ,a reszta to marzenie które teraz mogę zrealizować ,super
tanita
#11
tanita
4 lata temu
Polska nazwa stolicy Turcji brzmi Stambuł!
Nasz portal stosuje pliki cookies w celach świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie, więcej szczegółów w naszej polityce cookies. Zamknij