Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii?

Pytanie postawione w tytule zawiera w sobie dwa inne. Dlaczego warto inwestować w nieruchomości oraz dlaczego warto to robić akurat w Hiszpanii, szczególnie zaś na Costa Blanca? Zakup domu lub mieszkania pozwala ochronić kapitał i wygenerować dodatkowy dochód z wynajmu nieruchomości. Hiszpania Costa Blanca to tzw. Białe Wybrzeże, czyli region w Hiszpanii obejmujący swoim zasięgiem prawie 250 km linii brzegowej. Klimat sprzyjający turystyce oraz piękne, piaszczyste plaże przyciągają co roku do tego miejsca tysiące turystów.

Hiszpania

Hiszpańska Costa Blanca zapewni atrakcje każdemu turyście. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno miłośnicy sportów wodnych czy golfa, jak i rodziny z małymi dziećmi, miłośnicy historii czy rowerzyści. Różnorodność środowiska naturalnego (tereny górzyste i nizinne, podwodne jaskinie i piaszczyste plaże) przyczyniła się do rozwoju turystyki w regionie. Nie jest on jeszcze tak bardzo spopularyzowany jak inne.

 

Cel inwestowania w nieruchomości

Rozważając zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych, musisz postawić sobie pytanie o efekt, jaki chcesz osiągnąć, czas, na który możesz zainwestować środki i Twoje zaangażowanie w obsługę zakupionej nieruchomości. Nie ma znaczenia, czy rozważasz zakup na rynku krajowym, czy myślisz o kupnie za granicą. Inwestowanie w nieruchomości Hiszpania Costa Blanca podlega takim samym strategiom. Istnieją trzy podstawowe cele inwestowania w nieruchomości.

 

Flipowanie

Flipowanie staje się coraz popularniejszym sposobem zarabiania na mieszkaniach. Polega na zakupie nieruchomości, która wymaga remontu lub odświeżenia, a następnie na jej odsprzedaży po wyższej cenie. Główną jej ideą jest podnoszenie wartości zakupionej nieruchomości poprzez podnoszenie standardu wykończenia i wyposażenia. Zysk odbierasz stosunkowo szybko i  zależy głównie od czasu potrzebnego na wykonanie remontów oraz na znalezienie kupca.

Costa Blanca

Lokowanie kapitału w nieruchomościach

Drugim popularnym celem inwestowania w nieruchomości jest lokowanie kapitału. W tym wypadku znaczenie ma lokalizacja, bo to od niej zależy, czy cena mieszkania lub domu będzie rosła. Jest to inwestycja długoterminowa. Nieruchomości w Hiszpanii na Costa Blanca świetnie się nadają do lokowania kapitału.

 

Zakup nieruchomości na wynajem

Zakup nieruchomości na wynajem pozwala stosunkowo szybko uzyskać stały dopływ gotówki. Decydując się na wynajem, można połączyć go ochroną kapitału. W ten sposób co miesiąc otrzymasz zapłatę od wynajmującego, a jednocześnie w przyszłości będziesz mógł z zyskiem sprzedać nieruchomość. Rozważając zakup nieruchomości na wynajem w Hiszpanii, wybierz region, który jest chętnie odwiedzany przez turystów. Tylko w ten sposób zapewnisz sobie ciągły wynajem mieszkania czy domu.

 

Wynajem wakacyjny to dobra inwestycja w nieruchomość

Kupując nieruchomość na wynajem, możesz zdecydować się na różne opcje. W dużym mieście Twoimi klientami mogą być studenci czy pracownicy firm z regionu. Osoby szukające mieszkania do długoterminowego wynajmu zapewnią Ci regularne wpływy, natomiast będą poszukiwać najtańszych dla siebie opcji.

Inaczej jest w przypadku wynajmu wakacyjnego. Ludzie zapłacą wyższą cenę za wynajęcie domu czy mieszkania na czas wakacji. Osiągniesz więc większe zyski, ale też będziesz bardziej zaangażowany w obsługę klientów. Rozwiązaniem jest wówczas oddanie zarządzania nieruchomością zewnętrznej firmie.

Dobrze wybierz lokalizację kupowanej nieruchomości. Hiszpania ze względu na swój klimat jest państwem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Jeżeli zdecydujesz się na zakup nieruchomości na Costa Blanca, gdzie słońce świeci 300 dni w roku, to zapewnisz sobie zainteresowanie turystów prawie przez cały rok

Plusem posiadania nieruchomości na wynajem jest także możliwość korzystania z niej w czasie własnego urlopu. Nie musisz wtedy martwić się o rezerwację i koszty wynajmu. Własna kwatera daje Ci niezależność w wyborze terminu wyjazdu i nie generuje dodatkowych kosztów.

 

Słoneczne wybrzeże Costa Blanca

Costa Blanca oznacza Białe Wybrzeże. Nazwa bardzo dobrze oddaje jego urok, bo biel jest kolorem, który widać właściwie wszędzie - od białego piasku na plażach Morza Śródziemnego, przez białe kwiaty rosnących tu licznie migdałowców aż po białe ściany budynków. To idealne miejsce na letni odpoczynek. Wybierając się na wakacje chciałbyś przecież mieć zapewnioną dobrą pogodę, a tutaj słońce świeci przez ponad 300 dni w roku. 

Wybrzeże Costa Blanca zapewnia turystom różnorodne atrakcje. Możesz spędzać czas na plaży lub chodząc po górach. Możesz zwiedzać małe hiszpańskie miasteczka i delektować się regionalną kuchnią w licznych restauracjach i lokalnych knajpach. Możesz też oddać się uprawianiu sportów i aktywnemu wypoczynkowi. Ta różnorodność powoduje, że turyści chętnie tu przyjeżdżają. Jeżeli więc poszukujesz dobrej inwestycji w nieruchomości - Hiszpania Costa Blanca będzie dobrym wyborem. 

 

Altea

Altea przez większość osób uznawana jest za najpiękniejsze miasto na Costa Blanca. Dzięki swojemu dobremu położeniu (znajduje się 10 km od Benidormu i 55 km od Alicante) jest bardzo często wybierana przez turystów na miejsce letniego odpoczynku. Klimat miasteczka to wąskie uliczki z niskimi białymi domkami, nad którymi królują niebieskie kopuły Iglesia de Nuestra Señora del Consuelo.

Jeżeli myślisz o inwestowaniu w nieruchomości w Hiszpanii, to warto zwrócić szczególną uwagę na na dzielnicę Altea Hills. Znajduje się w paśmie górskim, co zlokalizowanym tam domom zapewnia z okien zapierające widoki na morze. Teren dzielnicy jest ogrodzony i strzeżony. Możesz też korzystać ze znajdującego się w niej portu jachtowego Campomanes.

 

Calpe

Calpe to idealne miejsce dla miłośników kąpieli słonecznych. Piękne, piaszczyste plaże przyciągają turystów jak magnes. Miasteczko słynie z dobrej kuchni. Jej sekretem są zawsze świeże dostawy ryb i owoców morza, bo mieszkańcy zajmują się głównie połowami. Miasto jest dobrze przygotowane do obsługi ruchu turystycznego. Na jego terenie znajdują się liczne hotele i luksusowe kurorty. Wśród atrakcji warto wymienić łaźnie królewskie i stary młyn, Docenią je na pewno miłośnicy historii.

 

Benissa

Benissa słynie z krystalicznie czystej wody i spokojnych zatok, To warunki, które docenią w szczególny sposób rodziny z małymi dziećmi oraz miłośnicy nurkowania z rurką. Szczególnie chętnie odwiedzana jest przez nich plaża La Fustera. Ta plaża to nie tylko piękne widoki i możliwość korzystania z natury, ale także doskonale przygotowana infrastruktura turystyczna, w skład której wchodzi nie tylko parking, ale także restauracja i duży plac zabaw dla dzieci.

Hiszpania

Moraira

Moraira to małe miasteczko, które inwestuje w rozwój turystyki i z powodzeniem konkuruje o względy turystów poszukujących odpoczynku na Costa Blanca. Jest to dobra lokalizacja pod zakup nieruchomości w Hiszpanii na wakacyjny wynajem. Ze względu na panujące tu warunki chętnie przyjeżdżają do Morairy osoby lubiące żeglarstwo i surfing.

W Moraira znajduje się jedna z najbardziej luksusowych dzielnic w tej części Hiszpanii, czyli El Portet. Dzięki dostępowi do prywatnej plaży zapewnia swoim mieszkańcom prywatność w czasie odpoczynku.

 

Cumbre del Sol

Cumbre del Sol zlokalizowane jest w północnej części wybrzeża Costa Blanca,a klifów i podwodnych jaskiń może zazdrościć mu cała Hiszpania. Nieruchomości w Cumbre del Sol są więc dobrą inwestycją pod wynajem. Miejscowość położona jest na zboczu i dzięki temu pięknymi widokami na morze mogą cieszyć się nie tylko mieszkańcy pierwszych zabudowań przy plaży, ale także Ci, których domy są bardziej oddalone

 

Javea

Javea to kolejna miejscowość północnego wybrzeża, na którą warto zwrócić uwagę. Miasteczko łączy w sobie hiszpańską tradycję z nowoczesnością, a jego znakiem charakterystycznym są luksusowe wille, które wkomponowują się w historyczną zabudowę. W Javea to także miejsce, gdzie można spróbować oryginalnej paelli. Dzielnica portowa tętni życiem, a liczne restauracje zapraszają turystów do degustowania lokalnych smaków.

 

Denia

Denia posiada bardzo długą linię brzegową z licznymi plażami. Ważnym punktem w mieście jest port jachtowy. Jeżeli przyjeżdżając na Costa Blanca marzą Ci się rejsy jachtem, to Denia będzie świetnym miejscem do realizacji marzenia. Bez problemu można stąd popłynąć na Majorkę czy Ibizę.

Miasteczko intensywnie rozwija się ze względu na spory ruch turystyczny. Mimo wprowadzania wielu udogodnień dla turystów potrafi zachować swój oryginalny urok.

 

Costa Blanca Północ

Północna część wybrzeża Costa Blanca to region górzysty. Do najbardziej znanych miejscowości należą Altea, Benissa czy Calpe. Znajdują się tu liczne luksusowe osiedla jak i pojedyncze wille To dobra lokalizacja dla osób, które poszukują okazji do zainwestowania w nieruchomości. Hiszpania, a w szczególności wybrzeże Costa Blanca, stanowi doskonałą lokalizację na tego typu inwestycje.

 

Costa Blanca Południe

Południowa część wybrzeża Costa Blanca nazywana jest Niskim Wybrzeżem. Dominują tutaj tereny równinne i duże, piaszczyste plaże. Znaleźć też tu można liczne pola golfowe. To region, który chętnie wybierają rodziny z dziećmi.

Nieruchomości w Hiszpanii

Nie inwestuj w ciemno - skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Obcokrajowcy mogą kupować nieruchomości w Hiszpanii bez ograniczeń. Warto jednak pamiętać o tym, żeby właściwie przygotować się do transakcji. Potrzebne są odpowiednie dokumenty i zaświadczenia. Sam wybór nieruchomości też nie zawsze jest prosty. Duży wzrost zainteresowania w inwestowanie w hiszpańskie nieruchomości spowodował, że pojawia się wiele nieuczciwych sprzedawców. Zakup nieruchomości o nieuregulowanym statusie prawnym lub z innymi wadami może kosztować sporo dodatkowych pieniędzy. Dlatego rozważając inwestycję w nieruchomości Hiszpania Costa Blanca warto skorzystać z pomocy firmy doświadczone w transakcjach na hiszpańskim rynku. Carisma od 27 lat pomaga kupującym dokonywać zyskownych inwestycji, dbając jednocześnie o wsparcie w załatwieniu bieżących formalności, takich jak sprawy księgowe, bankowe, tłumaczenia przysięgłe dokumentów, status rezydenta, dostęp do opieki medycznej czy szkoły dla dzieci. 

 

Carisma Oddział firmy w Polsce
Carisma Immobilien S.L.
e-mail: biuro@carisma.pl
tel/fax: +48 58 621 00 31

Carisma Biura w Hiszpanii
Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Calpe/Benissa Carisma Immobilien S.L.
Avinguda de la Marina
Urb. La Fustera 23A
03720 Benissa
Alicante, Hiszpania
e-mail: calpe@carisma.eu
tel: +34 966 444 435
https://www.carisma.pl/kontakt-benissa-alicante.html
https://www.google.com/maps?cid=2075798000775482313

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Torrevieja/Alicante Carisma Design S.L
Calle Alhambra 2,
03189 Torrevieja – Orihuela Costa
e-mail: office@carisma.eu
tel: +34 678 347 321

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa del Sol Marbella
Marbella Carisma Immobilien S.L.
e-mail: marbella@carisma.eu
tel: +34 966 444 435

14/07/2022     artykuł sponsorowany
Nasz portal stosuje pliki cookies w celach świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie oraz w celach statystycznych i reklamowych. Korzystając z serwisu, zgadzasz się na użycie plików cookie, więcej szczegółów w naszej polityce cookies. Zamknij