Doświetlenie mieszkania

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
Awatar użytkownika
indygo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21/10/2017 16:26:49
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Doświetlenie mieszkania

Post autor: indygo »

Ekspozycja północ-południe jest bardzo korzystna, a mieszkania z tak rozlokowanymi oknami są jasne i przyjazne. Jeśli jednak mamy okna wychodzące na wschód-zachód lub jedną z tych stron, warto pomyśleć o możliwości regulowania naświetlenia mieszkania - idealnie się spiszą rolety i żaluzje w zależności od ogólnego wystroju. Dzięki takim przesłonom, do południa unikniemy przegrzania mieszkania i rażącego słońca od wschodu, a później od zachodu. Temat doświetlenia jest czasem bagatelizowany, już na etapie projektowania budynków, ale niezwykle ważny. To ile światła wpada do mieszkania może wpływać na atmosferę w domu i samopoczucie mieszkańców. Co sądzicie o doświetleniu - bierzecie pod uwagę ilość światła w pomieszczeniu przy planowaniu wystroju, czy jest Wam to obojętne?
Nie ma to, jak mieszkać w Krakowie :wink:
nuka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23/10/2017 17:07:52

Re: Doświetlenie mieszkania

Post autor: nuka »

światło tworzy klimat w mieszkaniu. osobiście wolę rolety lub załony niż firanki, zastanawiam się jak tyko czyścić takie rolety
martyna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18/12/2017 09:01:57

Re: Doświetlenie mieszkania

Post autor: martyna »

Niekiedy nie masz wielu opcji, konkretnie kiedy kupujesz nieruchomosc z rynku wtornego. Kiedy samemu sie buduje to inna sprawa.
Alka4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 29/12/2016 09:58:36

Re: Doświetlenie mieszkania

Post autor: Alka4 »

nuka pisze:światło tworzy klimat w mieszkaniu. osobiście wolę rolety lub załony niż firanki, zastanawiam się jak tyko czyścić takie rolety
O tak, światło w domu jest bardzo ważne. Co powiedzielibyście zatem, aby w którymś oknie zainstalować witraż? Tutaj znalazłam świetnego producenta witraży do okien i nie tylko :) Myślicie, że jest to dobry pomysł? Bo mnie się bardzo podoba.
DominikT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 30/06/2015 13:54:19

Re: Doświetlenie mieszkania

Post autor: DominikT »

A ja postanowiłem pozakładać takie oświetlenie led , a dokładniej taka taśmę ledową. Zakupiłem z http://nowy.aphelektra.com/255-zasilacz ... rzemyslowe zasilacz do takiego oświetlenia żeby było długoterminowe. Polecam
Tumater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 04/01/2018 14:17:02

Re: Doświetlenie mieszkania

Post autor: Tumater »

Może taśma led jakaś ? mi się wydaje że bardzo dobrze sprawdzi się w doświetleniu delikatnym mieszkania.
Wariters
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19/01/2018 09:07:50

Re: Doświetlenie mieszkania

Post autor: Wariters »

No ledowe rozwiązania są dobre bo bardzo jasne i oszczędne. Ja sobie zamówiłem z StylCeramika łazienka marzeń takie rozwiązanie do łazienki ledowe całe.
KasiaBasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22/04/2017 19:32:32

Re: Doświetlenie mieszkania

Post autor: KasiaBasia »

Odpowiednio dobrane światło w domu, jest bardzo istotne. Co do wyposażenia łazienek i dobrania odpowiedniego światła, to u nich znalazłam ciekawe, funkcjonalne lustro https://abanet.pl/lusterka-podswietlane ... e-led.html które idealnie nadaje się do zabiegów kosmetycznych itp.
wielkiwaldek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19/02/2018 20:22:44

Re: Doświetlenie mieszkania

Post autor: wielkiwaldek »

Podczas projektowania domu starałem się rozmieścić okna, aby pomieszczenia były doświetlone. Dzięki temu mogę cieszyć się jasnymi pokojami.
pegasus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20/02/2018 23:48:42

Re: Doświetlenie mieszkania

Post autor: pegasus »

Więcej światła w mieszkaniu także optycznie powiększa optycznie jego wnętrze oraz pozwala zaoszczędzić na elektryczności
ODPOWIEDZ