Ogrzewanie

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
crandur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15/09/2015 12:07:24

Post autor: crandur »

Ja polecam z własnego doświadczenia piec na ekogroszek. Trzeba dosypywać węgla i wybierać popiół, ale generalnie to jeden z tańszych sposobów ogrzewania.
Jolexxex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17/09/2015 13:44:58
Kontakt:

Post autor: Jolexxex »

Jest to tani sposób ogrzewania, ale na pewno nie jest wygodny. Wolę mieć w domu czysto.
rolando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 18/01/2015 17:24:52

Post autor: rolando »

Poza tym taki piec nie nadaje się do wszystkich mieszkań.
Witek971
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10/11/2015 15:16:25

Re: Ogrzewanie

Post autor: Witek971 »

No taki piec jest w porządku, ale jeden problem, który go dla wielu osób dyskwalifikuje to to, że trzeba nad nim sprawować kontrolę... Także lepiej zastanowić się dwa razy, niż potem żałować.
budlo23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11/11/2015 23:03:22
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: budlo23 »

To prawda lepiej przemyśleć nic płakać nad rozlanym mlekiem :P
Awatar użytkownika
numberoro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16/11/2015 15:48:31

Re: Ogrzewanie

Post autor: numberoro »

Dzięki, przyda się ;)
Raz się żyje :D
hanianow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 17/11/2015 12:17:48

Re: Ogrzewanie

Post autor: hanianow »

Sama mam w domu ogrzewanie węglowe i nie narzekam. W połączeniu z nowoczesnym piecem i sterowaniem temperaturą to idealne rozwiązanie :D
AdamG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 02/11/2015 12:05:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Ogrzewanie

Post autor: AdamG »

Ogrzewanie gazowe
To moim zdaniem najbardziej efektywne i ekologiczne rozwiązanie. Inwestycja w dobry kocioł czy grzejniki, zapewni trwałe efekty w postaci oszczędności, które bardzo szybko zostaną zauważone. Ja mam zastosowane tego typu rozwiązania w swoim domu i powiem szczerze, że na podstawie wcześniejszych doświadczeń mogę stwierdzić, że bardzo wymiernie opłaca się inwestować w CO
Wszystko na temat kotłów i grzejników CO - http://kotlygrzejniki.pl/
AdamG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 02/11/2015 12:05:31
Lokalizacja: Białystok

Re:

Post autor: AdamG »

Marko pisze:Tak naprawdę ciężko powiedzieć jakie ogrzewanie będzie najbardziej ekonomiczne, ponieważ zależy to od wielu czynników oraz indywidualnych preferencji. Najlepiej dowiedzieć się z różnych źródeł szczegółów, popytać znajomych/rodzinę jakie ogrzewanie mają i jak to wygląda w praktyce, a potem dobrać to do swoich potrzeb. Z biegiem czasu koszty te się również zmieniają - w tym sezonie może być bardziej opłacalny eko-groszek, w innym gazowe, itd. Aby płacić niższe rachunki za ogrzewanie (oraz klimatyzowanie latem) pomieszczeń, warto zastanowić się nad porządną i skuteczną izolacją strategicznych elementów budynku.

Owszem izolacja jest ważna, ale jestem zdania, że podstawą jest odpowiednie zastosowanie konkretnego systemu grzewczego. Kto ma fajny piec, dostęp do taniego surowca (gaz, ekogroszek) a źle zaprojektowane lub źle dobrane grzejniki psuja niejako cały efekt. Dlatego każdy etap inwestycji, która ma za zadanie minimalizować koszty, musi być odpowiednie przemyślana i dobrana do konkretnych preferencji mieszkalnych.
Wszystko na temat kotłów i grzejników CO - http://kotlygrzejniki.pl/
AdamG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 02/11/2015 12:05:31
Lokalizacja: Białystok

Re:

Post autor: AdamG »

mrsania pisze:ekogroszek jest najtańszym rozwiązaniem ale wcale nie najwygodniejszym

Samo paliwo może i jest najtańsze, ale nie zawsze jest to równoważne oszczędnością w ogóle.
Surowiec tani, a piec czy grzejnik słabe lub źle rozmieszczone. Jeśli zoptymalizuje się system grzewczy dostosowując go do wybranych potrzeb, wówczas koszt surowca nie jest aż tak ważny, gdyż minimalizacja kosztów powinna odbywać się już na poziomie inwestycji w odpowiednie materiały takie jak sam kocioł grzewczy czy grzejniki.
Wszystko na temat kotłów i grzejników CO - http://kotlygrzejniki.pl/
ODPOWIEDZ