Wieżowiec Orco w Warszawie

Dyskusje na temat planowanych ciekawych budowli i wieżowców, będących w trakcie konstrukcji lub wstrzymanych.
MichaU-M2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18/10/2006 16:44:20
Lokalizacja: Dynów

Post autor: MichaU-M2 »

tarasu ogólnodostępnego nie bedzie:| Jedynie taki jak napisałem wyzej :) Ale znając warszawskich wieżowcomaniaków to zdobędą i ten wieżowiec :D
Piett pisze:A tak póki co chyba odwiedzę szybko Galerię City Center póki jeszcze stoi i porobię z niej zdjęcia z najwyższego piętra :) .


PS> Trzeba jakos rozruszac ten wątek i to jes swietny pomysł na fotki jak masz mozliwośc to zrób fotki CC i pokaż


:arrow: M-M2
Ostatnio zmieniony 20/11/2006 18:09:26 przez MichaU-M2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piett
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 10/09/2006 16:19:16
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Piett »

oki, jak znajdę czas, to w tym tygodniu po szkole (wesoła klasa maturalna 8) ) postaram się wyrwać do Centrum i porobić foty wewnątrz i na zewnątrz - i ile pogoda dopisze :) .

A co domaniaków - już kiedyś zdobyłem Millenium Plaza i Intecontinentala, ale nie było jeszcze cyfrówki i nie mam żadnych fotek by to udowodnić i pokazać :( .
Ostatnio zmieniony 18/11/2006 22:27:45 przez Piett, łącznie zmieniany 1 raz.
". I think the Twin Towers should be duplicate on the WTC site and not build something that looks like an empty skeleton."...Donald Trump
MichaU-M2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18/10/2006 16:44:20
Lokalizacja: Dynów

Post autor: MichaU-M2 »

Piett pisze:oki, jak znajdę czas, to w tym tygodniu po szkole (wesoła klasa maturalna 8) ) postaram się wyrwać do Centrum i porobić foty wewnątrz i na zewnątrz - i ile pogoda dopisze :) .
OK spoko 8) Czekamy na fotki :)

PS. Czy moze jesteś jednym z forumowiczów na FPW ??
Twój nick mi sie o uszy obił ale właśnie nie wiem gdzie ?? :)


:arrow: M-M2
Ostatnio zmieniony 20/11/2006 18:08:57 przez MichaU-M2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bastion_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 13/08/2006 21:54:00
Lokalizacja: Lubań

Post autor: Bastion_ »

Wlasnie , w USA są dostepne tarasy i to w najwyzych (prawie) miejscach budynku , to jest zaszczyt wyprowadzic tak wysoko turystów , a nie zrobic na odczep na 20 pietrze taras widokowy , jak bloki wszystko zasłaniają :D Taki taras na 600 metrze to jest cos :d ELo
WTC Theory....
Awatar użytkownika
Piett
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 10/09/2006 16:19:16
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Piett »

MichaU-M2 pisze:
PS. Czy moze jesteś jednym z forumowiczów na FPW ??
Twój nick mi sie o uszy obił ale właśnie nie wiem gdzie ?? :)
Tak, zarejestrował się w ostatnim czasie na wyżej wspomninym Forum więc pewnie chodzi ci o tą stronę :) (chyba że chodzi ci jeszcze o jakąś inną stronę o zupełnie innej tematyce to może też :wink: ).

Ale spoko, jak będą foty to umieszczę je na obydwu Forach :D .
". I think the Twin Towers should be duplicate on the WTC site and not build something that looks like an empty skeleton."...Donald Trump
MichaU-M2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18/10/2006 16:44:20
Lokalizacja: Dynów

Post autor: MichaU-M2 »

Piett pisze:
MichaU-M2 pisze:
PS. Czy moze jesteś jednym z forumowiczów na FPW ??
Twój nick mi sie o uszy obił ale właśnie nie wiem gdzie ?? :)
Tak, zarejestrował się w ostatnim czasie na wyżej wspomninym Forum więc pewnie chodzi ci o tą stronę :) (chyba że chodzi ci jeszcze o jakąś inną stronę o zupełnie innej tematyce to może też :wink: ).

Ale spoko, jak będą foty to umieszczę je na obydwu Forach :D .

Tak tak chodzi mi o Forum Polskich Wieżowców 8) Osobiście obesrwuje FPW od prawie dwóch lat :) Nie jestem zarejestrowany ale jak bede chciał to poprosze Cie o pomoc :]


Sorry za zmiane tematu :wink:


Spójrzcie na fotke: Zaznaczyłem dach Złotej 44 i CO WIDAC

-
|
| -
| |

Tak dwie anteny:| Na dodatek ta wyzsza bedzie taka jak na Rondzie 1 biało-czerwona :roll: Oby jednak tego nie zrobili bo budynek duzo na tym straci :cry:

Obrazek


:arrow: M-M2
Ostatnio zmieniony 20/11/2006 18:08:31 przez MichaU-M2, łącznie zmieniany 1 raz.
MichaU-M2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18/10/2006 16:44:20
Lokalizacja: Dynów

Post autor: MichaU-M2 »

RZECZPOSPOLITA

Mieszkańcy dalej walczą ze Złotą 44


Nie ustają protesty mieszkańców z Emilii Plater 47 przeciwko sąsiedztwu 200-metrowego wieżowca, który obok ich bloku chce postawić Orco. Choć Samorządowe Kolegium Odwoławcze odrzuciło zażalenia sąsiadów, przygotowują oni odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego

- Mamy na to tylko 30 dni, ale odwołanie już powstaje. Będziemy walczyć do skutku, łącznie z Naczelnym Sądem Administracyjnym czy Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości - powiedziała " Rz" przedstawicielka mieszkańców bloku przy E. Plater 47 (nazwisko do wiadomości redakcji), który ma stanąć 12 metrów od planowanego wieżowca Złota 44.
Orbis już nie protestuje

Przypomnijmy. 6 listopada uprawomocniła się decyzja o warunkach zabudowy dla Złotej 44. Tego samego dnia SKO oddaliło zastrzeżenia mieszkańców. Z protestów przeciwko projektowi wycofał się natomiast Orbis, właściciel hotelu Holiday Inn, który też będzie sąsiadował z inwestycją.

- Razem z Orco monitorujemy skutki, jakie mogą powstać dla budynku hotelu Holiday Inn podczas prac rozbiórkowych centrum handlowego, a następnie podczas budowy nowego budynku - powiedziała " Rz" Kaja Szwykowska reprezentująca Orbis.

Jak wyjaśnia, władze Warszawy, wydając decyzję o warunkach zabudowy, przyjęły do wiadomości zastrzeżenia techniczne Orbisu dotyczące inwestycji Orco. Dopiero na etapie postępowania o pozwolenie na budowę miasto zdecyduje, czy opinie Orbisu zostaną uwzględnione w projekcie.

Nieoficjalnie mówi się, że Orbisowi wkrótce ma się skończyć licencja na używanie marki Holiday Inn, więc firma, korzystając z okazji, miałaby być zainteresowana sprzedaniem tego budynku Orco. Orbis zaprzecza.

- Orbis jest franczyzobiorcą marki do września 2009 r., a więc mamy jeszcze całe trzy lata. Jesteśmy zadowoleni z wyników tego hotelu. Sprzedaż nie jest aktualnie brana pod uwagę - wyjaśnia Kaja Szwykowska.

Swojego stanowiska w sprawie inwestycji Orco nie chce komentować firma Europolis, właściciel wieżowca Warsaw Towers, także sąsiadującego z przyszłym placem budowy. Z naszych informacji wynika, że także ta firma wycofała się z protestów.
Apartamenty w sprzedaży

Tymczasem Orco w widowiskowym stylu rozpoczęło już sprzedaż apartamentów w planowanej inwestycji. Na galę w Teatrze Wielkim zaproszono ponad tysiąc gości,. Zjawił się na niej także projektant budynku Daniel Libeskind.

Prezes Orco Jean Francois Ott potwierdził, że spośród 251 już zarezerwowanych jest ponad 60 apartamentów. Jak dowiedziała się " Rz", wśród przyszłych mieszkańców gotowych w mieszkanie zainwestować ok. 7 - 10 tys. euro za mkw. jest śmietanka polskiego show-biznesu. Orco nie chce na razie podawać żadnych szczegółów ani też komentować pogłosek, że dwupoziomowe mieszkania na najwyższych piętrach mają kosztować nawet 10 tys. euro za mkw. Jean Francois Ott potwierdził, że rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2007 r., a jej zakończenie nastąpi w 2009 r. Wcześniej inwestor musi opracować koncepcję wyburzenia budynku stojącego dziś na miejscu przyszłego wieżowca. Na parterze budynku Złota 44 jest zaplanowane miejsce dla kilku luksusowych butików marek z najwyższej światowej półki. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", w grę wchodzą takie firmy, jak Louis Vuitton czy Chanel. Będą to pierwsze sklepy tych marek w Polsce. Orco nie chce tych informacji komentować.
PIOTR MAZURKIEWICZ



Obrazek
Kolejna wizualizacja Złotej 44 pokazuje nieco inny kształt budynku niż na pierwszych projektach (drugi wieżowiec od prawej)
MATERIAŁY INWESTORA


:arrow: M-M2
MichaU-M2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18/10/2006 16:44:20
Lokalizacja: Dynów

Post autor: MichaU-M2 »

Pytanie do kolegi Piett-a
Co z tymi fotkami City Center/Złota 44 ???


:arrow: M-M2
Awatar użytkownika
Piett
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 10/09/2006 16:19:16
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Piett »

MichaU-M2 pisze:Pytanie do kolegi Piett-a
Co z tymi fotkami City Center/Złota 44 ???
Są, tylko jeszcze ich nie umieściłem ponieważ trochę ich jest i muszę wybrać :) .
I trochę idotyczna zdjęć - raz w nocy robiłem zdjęcia, a potam zapomniałem przestawić i robiłem tego dnia na opcji nocnej - i część wyszła lekko pikselowato - dlaczego uczenie się na błędach musi tak boleć :? :evil: .
". I think the Twin Towers should be duplicate on the WTC site and not build something that looks like an empty skeleton."...Donald Trump
MichaU-M2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18/10/2006 16:44:20
Lokalizacja: Dynów

Post autor: MichaU-M2 »

Spoko to niecierpliwie czekamy :wink:
Ja dla zaostrzenia apetytu dozuce SUPER jakości wizualki :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek


:arrow: M-M2
ODPOWIEDZ