Styl wykończenia domu - nowoczesny czy klasyczny?

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.

Dom nowoczesny czy klasyczny?

Nowoczesny
3
43%
Klasyczny
4
57%
 
Liczba głosów: 7

Zizia1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31/01/2017 12:56:48

Re: Styl wykończenia domu - nowoczesny czy klasyczny?

Post autor: Zizia1234 »

A ja wybrałabym styl nowoczesny, ale z elementami klasyki hmm może drewna ? :)
A co w ogóle myślicie o popularnych w ostatnim czasie meblach z palet?
karolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 13/07/2017 10:05:54

Re: Styl wykończenia domu - nowoczesny czy klasyczny?

Post autor: karolt »

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby styl był równocześnie taki i taki, choć wiem, że nie wszyscy lubią eklektykę, szczególnie u siebie w domu. Ja tam lubię, bo przynajmniej jest różnorodnie.
karin83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 28/12/2015 13:17:11

Re: Styl wykończenia domu - nowoczesny czy klasyczny?

Post autor: karin83 »

Ja lubię meble, które są klasyczne, ale w odrobinę nowoczesnym wydaniu. Takie http://www.promarkmeble24.pl/category/s ... ane-kanapy tapicerowane sofy czy kanapy są właśnie w moim stylu. Nie lubię zbyt nowoczesnych rozwiązań i nie mam takich u siebie w domu.
Awatar użytkownika
protego
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03/10/2017 14:37:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Styl wykończenia domu - nowoczesny czy klasyczny?

Post autor: protego »

Materiały budowlane używane w klasycznym stylu można też fajnie spożytkować w stylu nowoczesnym, który jest moim faworytem. Marzy mi się salon w wyłącznie czarno-białych kolorach, a właśnie takie oszczędne kolorystyki są jedną z cech tego stylu. I obowiązkowo dużo metalowych elementów, także chromowanych. Klasykę daje się praktycznie wszędzie, natomiast nowoczesny styl jeszcze raczkuje, bo koszty jego zrobienia są nadal zbyt duże. Czekam na to, aż zyska większą popularność, bym mógł wymienić u siebie większość wyposażenia na sprzęty nowszej generacji.
Awatar użytkownika
garmin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12/10/2017 14:50:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Styl wykończenia domu - nowoczesny czy klasyczny?

Post autor: garmin »

Do klasycznego można dostać wiele wariantów mebli, droższych i tańszych, natomiast przy nowoczesnych mam wrażenie, że one występują tylko w wariantach drogich. Klasyczny styl ma więcej miękkich linii, ciepłej kolorystyki, naturalnych materiałów i surowców i na pewno nie ma problemów z ogólną dostępnością dekoracji. Nowoczesny styl ma jednak to udogodnienie, że nie wymaga żadnych zbędnych ozdób, co pozwala nam oszczędzić pieniądze na ich zakup.
Kilaos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16/10/2017 13:46:07

Re: Styl wykończenia domu - nowoczesny czy klasyczny?

Post autor: Kilaos »

Polecam sprawdzić sklep Solid-bydgoszcz w którym znajdziecie fajne dodatki do wykańczania domów, także rolety, różnego rodzaju żaluzje itp :) Ja od bardzo dawna tam kupuję i jestem naprawdę zadowolony.
nuka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23/10/2017 17:07:52

Re: Styl wykończenia domu - nowoczesny czy klasyczny?

Post autor: nuka »

a ja lubię style eklektyczne gdzie łączy się stare z nowym- jest kompromis a wnętrze nabiera niebanalnego charakteru:)
loks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25/10/2017 15:45:03

Re: Styl wykończenia domu - nowoczesny czy klasyczny?

Post autor: loks »

Jak dla mnie połączenie jednego i drugiego jest najlepszą możliwą opcją. Wygląda to naprawdę fajnie.
ellasssaa8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 29/11/2016 11:08:50

Re: Styl wykończenia domu - nowoczesny czy klasyczny?

Post autor: ellasssaa8 »

Bardzo fajne pomysł na wykończenie :). Ja jednak zastanawiam sie nad czymś takim jak Fototapety. Co wy o tym sądzicie? Takie rozwiązanie jest nadal modne i warto w nie inwestować. Będę wdzięczna za jakieś porady w tej kwestii
Grażyna
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26/10/2017 13:58:55

Re: Styl wykończenia domu - nowoczesny czy klasyczny?

Post autor: Grażyna »

a mi się najbardziej podoba połączenie nowoczesnego z klasycznym. Tylko trzeba mieć mocne wyczucie smaku żeby to dobrze połączyć.
ODPOWIEDZ