dom w kilka miesięcy (?)

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
rolando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 18/01/2015 17:24:52

Post autor: rolando »

Zgodzę się z tym, ale w sumie mowa tu o budowaniu już po odstaniu fundamentów. Myślę, że z wyszkoloną ekipą to nie żaden problem postawić w te kilka tygodni dom.
hanianow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 17/11/2015 12:17:48

Re: dom w kilka miesięcy (?)

Post autor: hanianow »

Postawić można, ale wykończyć się nie da. Przecież wszystko musi się odpowiednio związać i wyschnąć.
mpod
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 24/11/2015 12:32:40

Re: dom w kilka miesięcy (?)

Post autor: mpod »

Chyba reokrdowy czas budowy, z jakim się spotkałam to 14 miesiecy, od rozpoczęcia prac ziemnych do wprowadzki ;) Myślę, że to całkiem niezły wynik.
Awatar użytkownika
alka100
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16/01/2016 20:39:41

Re: dom w kilka miesięcy (?)

Post autor: alka100 »

umberto pisze:Czy domy, które powstają w kilka miesięcy są rzeczywiście solidne? Jakoś nie mam przekonania do tego typu prac budowlanych...
Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Budowa domu składa się z wielu czynników.
Dobrzy szpiedzy nie pracują tylko dla pieniędzy - dla pieniędzy pracują tylko źli szpiedzy, a tych Amerykanie mają kilka dywizji.
andzia3606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 20/01/2016 18:30:49

Re: dom w kilka miesięcy (?)

Post autor: andzia3606 »

na pewno solidne nie tez w takim mieszkam :)
dream
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 04/05/2016 15:50:24

Re: dom w kilka miesięcy (?)

Post autor: dream »

Wydaje mi się, że wszystko zależy od projektu, a przede wszystkim zastosowanej technologii budowy. Natomiast warto o tym porozmawiać z projektantem lub architektem, który podpowie pewne rozwiązania i zasugeruje jakieś pomysły. Ważne, aby skonfrontować własne marzenia z realiami budowlanymi. Bardzo miło i rzeczowo rozmawia się w pracowni projektowej http://hbstudio.pl/
Vipera
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11/06/2016 11:14:31

Re: dom w kilka miesięcy (?)

Post autor: Vipera »

Da sie zbudowac w kilka miesiecy i wiele firm tak sie ogłasza ale prawda taka ze czesto sa opóźnienia i wychodzi jak zwykle :)
Awatar użytkownika
Maruszka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13/06/2016 12:59:23
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: dom w kilka miesięcy (?)

Post autor: Maruszka »

Myślę, że wszystko zależy od wykonawcy. Są tacy, którzy mają sprawną ekipę, są w stanie szybko zakupic amteriały i mają gotowe projekty - wtedy dom np. w pół roku to jak najbardziej możliwe rozwiązanie.
szymon1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13/06/2016 13:15:22
Kontakt:

Re: dom w kilka miesięcy (?)

Post autor: szymon1992 »

U mnie z budową poszło bardzo szybko, ale miałem dobrą ekipę. Do wykończeń była firma, która i sprzedawała i wstawiała okna - Wałbrzych, ale działają tez na całe dolnośląskie.
Najpiękniejsze sesje ślubne - profesjonalny fotograf.
ajasz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24/06/2016 09:09:15

Re: dom w kilka miesięcy (?)

Post autor: ajasz »

oczywiście jest to możliwe jak mamy wszystko "na styk" zaczynając na geodeta Pabianice a na wykończeniówce kończąc.
ODPOWIEDZ