Kamień naturalny w domu

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
cydr14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21/05/2015 11:29:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kamień naturalny w domu

Post autor: cydr14 »

Co myślicie o wykończeniu wnętrz granitem i marmurem?
Awatar użytkownika
Jaca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04/06/2015 22:30:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: Jaca »

Jak na mój gust to już trochę mniej się wykorzystuje granit i marmur. Teraz to raczej rządzi drewno, beton, cegły, stal itd.
Jaca
kacper16
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 08/06/2015 19:59:41

Post autor: kacper16 »

Granitem raczej nie to jest dla mnie zbyt niestabilne. Marmurem oczywiście używam naturalnie do budowy i wykończenia schody itp chociaż drewno prezentuje się lepiej w wykończeniu co kto lubi ;)
mpod
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 24/11/2015 12:32:40

Re: Kamień naturalny w domu

Post autor: mpod »

Dla mnie marmur i granit nadają się tylko na parapety oraz ewentualnie na blaty w kuchni. W innym wypadku trzeba uważać na tego typu kamień ;)
JonatanKonopko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07/12/2015 17:01:16
Kontakt:

Re: Kamień naturalny w domu

Post autor: JonatanKonopko »

Jeśli to ma być wykończenie symboliczne (jednostkowe) to tak. Ale jak dla Mnie średnio się podoba tego typu inwestycja. Choć na pewno są i tacy, którzy marmurem wykładają podłogi w swoim domu i nie widzą w tym nic złego. Wola wykonawcy. Ja osobiście uważam, że są ciekawsze materiały, bardziej 'przyjazne i naturalne', które zwyczajnie lepiej pasują do domu.
jukkis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21/12/2015 13:10:58

Re: Kamień naturalny w domu

Post autor: jukkis »

To całkiem ciekawa opcja. Taka mniej oklepana.
Wlubner
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21/12/2015 19:23:13

Re: Kamień naturalny w domu

Post autor: Wlubner »

Może być :) bo czemu niby nie? każdy ma inne gusta tak że co komu się podoba ! Takie jest moje zdanie hehe
_______________
łysienie plackowate
franekbudowniczy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 10/11/2015 11:38:17

Re: Kamień naturalny w domu

Post autor: franekbudowniczy »

Ostatnio przeprowadzałam u siebie w domu remont i mój architekt wnętrz z http://www.moccastudio.pl/ własnie ten kamień naturalny zastosował w okolicy kominka i bardzo ładnie to wygląda :D
Awatar użytkownika
fab
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17/02/2016 22:07:58

Re: Kamień naturalny w domu

Post autor: fab »

Myślę, że fajnie sprawdzają się marmurowe parapety wewnętrzne przy oknach. Posiadam cos takiego w biurze i sprawdza się doskonale. Przede wszystkim swietnie współgra z bielą okien i ścian ale dodaje im wiecej świetlistości. Dodatkowy atut to łatwość w sprzataniu.
Sabkua0x
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 08/07/2016 09:13:57

Re: Kamień naturalny w domu

Post autor: Sabkua0x »

Taka opcja jest bardzo droga ale jak cie stać to czemu nie, mi tam się takie wykończenia podobają ;)
ODPOWIEDZ