World Trade Center - Controlled Demolition

Dyskusje na temat planowanych ciekawych budowli i wieżowców, będących w trakcie konstrukcji lub wstrzymanych.
Patryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 18/11/2007 20:45:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: Patryk »

a co z tymi bąbami? moze to one byly w wiekszej czesci odpowiedzialne za zawalenie. Slyszalem pogoski ze tych bąb wcale niebylo ale po przejrzenui sporej ilosci filmikow stwierdzilem ze one tam byly.
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

World Trade Center skończono budować w 1973 roku. W latach 70-tych azbest był uważany za bardzo dobry izolator - nie wiedziano, że jest trujący.
Na początku 2001 roku amerykański nadzór budowlany nakazał usunąć trujący azbest ze wszystkich sześciu budynków kompleksu WTC (nie licząc WTC 7)
Remont obu wież miał kosztować więcej niż jego wartość (wybudowanie wierz kosztowało jeden milion dolarów) a jego rozebranie jeszcze drożej (ok.dwa miliardy dolarów). Dwa miesiące przed 9/11 kompleks WTC kupił na 99 lat Larry Silverstein. Jemu też nadzór budowlany nakazał usunąć niebezpieczny azbest z budynków. Silverstein nie miał tyle pieniędzy (remont się nie opłacał). Wymyślono zamachy, które się bardzo opłacały; odszkodowanie za zamach na WTC (wyniósł ok. 2,2 miliarda dolarów, pieniądze za 600 tyś. ton złomu)
Zamach terrorystyczny bardziej się opłacał niż remont/rozbiórka bliźniaczych wież, tylko dlaczego kosztem 2793 zabitych ludzi??? Pod WTC znajdował się największy na świecie skarbiec złota (w grudniu 2001 roku znaleziono miliard dolarów w złocie, które zaginęło podczas zamachów z 1993 roku)

WTC nie mogło się zawalić od uderzenia samolotu ; "wieże były tak zaprojektowane aby wytrzymały cytat: bombardowanie, burze 150 lecia, uderzenie samolotu, huragany itp." Zawaliły się zbyt łatwo jak na swoją konstrukcje, która była bardzo dobrze zaprojektowana (rdzeń każdej wierzy składał się z 47 kolumn nośnych przekroju prostokąta)

Nie wierzę w to aby samolot mógł spowodować zawalenie się obu wież aż do samego podłoża, zrozumiałbym do połowy ale nie do samego dołu.
World Trade Center przez Minoru Yamasaki był nazywany pomnikiem pokoju, który 2001 roku był puszką Pandory, która zesłała terroryzm na świat.
Polecam film

[GVideo]http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 6051038290[/GVideo]

[youtube]http://youtube.com/watch?v=PWgSaBT9hNU[/youtube]

[youtube]http://youtube.com/watch?v=tGLktxPbxPk& ... t%20Shadow[/youtube]

[youtube]http://youtube.com/watch?v=8n-nT-luFIw&feature=related[/youtube]
Awatar użytkownika
Aston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09/11/2006 21:02:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Aston »

Patryk nie "bąba" tylko bomba(minimum poprawności ojczystego języka). Ja twierdzę, że bomb nie było, tylko to co na wielu filmikach widać to wybuchy butli gazowych. Nie da się jednoznacznie powiedzieć - wszystko to domysły.
Ostatnio zmieniony 24/01/2008 17:03:27 przez Aston, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

WTC były wieżowcami klasy A nie mogły znajdować się w nich produkty wybuchowe, łatwopalne a tym bardziej gazowe.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ja sądzę że to wybuchające ładunki ulokowane na kolumnach rdzenia wież. Nie wygląda to na wybuchające butle gazowe.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
Awatar użytkownika
Bobo_wwo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 07/06/2007 19:10:57
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Bobo_wwo »

Te filmy, zdjęcia i w ogóle to co piszesz "Kon133" wskazuje że faktycznie musiały być tam jakies łądunki ..Ale Amerykanie chyba nie są aż tacy żeby poświęcic tylu rodaków..?Z jednej strony jest dużo dowodów , choc nie dających pewności, a z drugiej to przeciez Szaleństwo zrobić cos takiego ...
Myśle także że jak na tak wysokie budynki usytuowane w centrum miasta , gdzie jest mnóstwo wysokościowców, zrobili sztuczny wybuch dzieki ktoremu budynek zawalił się centralnie w dół i przy okazji nie zniszczył innych..Pewnie sie myle ale chcialem to napisac.. :D
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Obie wieże WTC zawaliły się zbyt szybko i zbyt łatwo jak na swoją konstrukcję aby to był przypadek jakim był 9/11. Dla mnie to było celowe wyburzenie, które miało na celu wywołanie wojny w Afganistanie i pozbycie się wielkiego ekologicznego jak i kosztownego remontu WTC.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
Awatar użytkownika
Aston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09/11/2006 21:02:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Aston »

A to i prawda - prędkość swobodnego spadania - a=9,81/s^2
dokładnie tyle wyszło.

Zauważ jedna kon, że wybuchy nastapiły znacznie poniżej lini załamania się konstrukcji...
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Aston pisze:Zauważ jedna kon, że wybuchy nastapiły znacznie poniżej lini załamania się konstrukcji...
to logiczne, aby budynek się zawalił pionowo w dół (a tak się zawalił) trzeba "przeciąć" najważniejsze kolumny rdzenia zawsze bliżej podstawy (najlepiej w połowie)

[GVideo]http://video.google.com/videoplay?docid ... 0315608217[/GVideo]
[GVideo]http://video.google.com/videoplay?docid ... 6839251714[/GVideo]

kilka minut przed zawaleniem się południowej wieży z lobby wydobywa się dziwny biały dym jak by z podziemia budynku :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
Awatar użytkownika
Aston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09/11/2006 21:02:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Aston »

Nie wiem, wydaje mi się, że Amerykanie nie poświęcili by ponad 3 tys . ludz.
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Post autor: Łukasz-O »

Aston pisze:Nie wiem, wydaje mi się, że Amerykanie nie poświęcili by ponad 3 tys . ludz.
Też tak mi się wydaje.
Motyw wysadzenia budynków przez Amerykanów dobry jest do filmu a nie do rzeczywistości. Faktycznie widać na filmach różne dziwne wybuchy i dymy ale trzeba pamiętać, że w budynkach były kanały przepustowe, szyby wentylacyjne i windowe którymi po części napewno lało się paliwo w dół.
To że nie widać nic na zewnątrz nie oznacza że nie było wewnątrz.

Jeśli już były ładunki wybuchowe to możę nie Amerykanie je tam podłożyli? Słyszałem też teorię, że w katastrofie nie zginą ani jeden żyd.
Niemal na każdym podobnym forum toczą się takie duskusje jak ta i do niczego nie prowadzą. Jest tyle zdań co userów.

Tak jak pisałem wcześniej, prawdy się nigdy nie dowiemy bo i jak. Nawet nie możemy stwierdzić zniszczeń jakie wywołała eksplozja/je w środku.
ODPOWIEDZ