World Trade Center - Controlled Demolition

Dyskusje na temat planowanych ciekawych budowli i wieżowców, będących w trakcie konstrukcji lub wstrzymanych.
Awatar użytkownika
Aston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09/11/2006 21:02:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Aston »

kon133 pisze:przypominam że przed 9/11 cały kompleks kupił na dzierżawę 99lat Larry Silverstein i ubezpieczył na kilka miliardów. "
Mówiłem, że za dużo Discovery też nie jest zdrowe - w myśl przysłowia co za dużo to nie zdrowo!
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Post autor: Łukasz-O »

Jeśli już to co ma państwo do prywatnego właściciela wieżowców.
Wojna w Awganistanie i Iraku pochłoneła dużo więcej pieniędzy niż zyski z ropy jaka w tym logika?
Po co ja mam zbierać dowody, ja tylko powtarzam oficjalne przyczyny katastrofy. To Ty wprowadziłeś nowe teorie.
Najbardziej mnie zastanawia skąd takie dokładne plany zniszczenia budynków. A możę stworzono je specjalnie dla obalenia oficjalnych przyczyn? Materiały jakie zamieszczasz są ciekawe ale ja mam wątpliwości co do wiarygodności ( ale się zrymowało ) szczególnie tych ostatnich rysunków.
Awatar użytkownika
Aston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09/11/2006 21:02:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Aston »

Ja też...
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Ostatnio zmieniony 07/03/2010 11:35:04 przez kon133, łącznie zmieniany 1 raz.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
Awatar użytkownika
Aston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09/11/2006 21:02:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Aston »

Ekspert WTC - wytrzymają uderzenie Boeinga

Kierownik ds. konstrukcji wież bliźniaczych World Trade Center stwierdził w jednym z wywiadów wiele lat przed tragicznymi wydarzeniami, że "budowla została zaprojektowana tak, żeby była zdolna wytrzymać uderzenie wypełnionego po brzegi Boeinga 707. Był to wówczas (chodzi o czas projektowania wież - przyp.red.) największy znany samolot. Wierzę, że budynek jest w stanie wytrzymać wiele uderzeń samolotów (...)"

Sam to napisałeś? :P
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Boże i wy się architekturą i inżynierią interesujecie :?
Moim hobby jest WTC - znam jego konstrukcje i wiem co pisze o jego wytrzymałości.

Wy się tyko naśmiewacie i sami obalacie teorie o wyburzeniu WTC. Przedstawiłem Wam wiele dowodów na kontrolowane wyburzenie, a Wy ani jednego dowodu nie przedstawiliście na temat przypadkowego zamachu terrorystycznego.
W WTC zastosowano najnowsze technologie tamtych czasów, a sam budynek był jak bunkier jego konstrukcja była bardzo mocna i solidna a sam architekt
Minoru Yamasaki jest nadal chwalony za piękny styl architektoniczny i precyzje przy projektowaniu WTC - obie bliźniacze wieże zaprojektowane były aby wytrzymać huragan, bombardowanie a nawet wbicie się samolotu.
WTC budowano od 1966 do 1973 roku, każdy element konstrukcji był dokładnie montowany. Pierwszy raz w budownictwie zastosowano halle przesiadkowe (sky lobbies) i wiele innych rozwiązań technicznych.
A Wy chcecie mi wmówić, że samolot zbudowany z lekkich materiałów tj. aluminium i duraluminium zdołał zniszczyć 110-piętrowe drapacze chmur zbudowane ze stali najwyższej jakości i ważące po kilka tysięcy ton.

Nigdy w historii budownictwa nie zawalił się budynek stalowej konstrukcji od pożaru.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Post autor: Łukasz-O »

kon133 pisze:Boże i wy się architekturą i inżynierią interesujecie :?
Moim hobby jest WTC - znam jego konstrukcje i wiem co pisze o jego wytrzymałości. (...) WTC - obie bliźniacze wieże zaprojektowane były aby wytrzymać huragan, bombardowanie a nawet wbicie się samolotu.(...)


Nigdy w historii budownictwa nie zawalił się budynek stalowej konstrukcji od pożaru.
Po pierwsze nikt się z Ciebie nie naśmiewa.
Po drugie o jakim bombardowaniu piszesz?
Po trzecie czy to był tylko pożar?
A po czwarte nie odpowiadasz mi na wciąż zadawane pytanie.
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Ostatnio zmieniony 07/03/2010 11:35:30 przez kon133, łącznie zmieniany 1 raz.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
Awatar użytkownika
Aston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09/11/2006 21:02:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Aston »

Słuchaj Kon, te zdjęcie które pokazujesz przeczą temu co mówisz - przyjżyj się uważnie, zdjęcie prawy dolny róg(twoje) widzisz ten beton, który wygląda jak papa? Jest powyginany, więc nie mów, że to się nie mogło zwalić
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Ostatnio zmieniony 07/03/2010 11:35:52 przez kon133, łącznie zmieniany 1 raz.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
ODPOWIEDZ