World Trade Center - Controlled Demolition

Dyskusje na temat planowanych ciekawych budowli i wieżowców, będących w trakcie konstrukcji lub wstrzymanych.
skoda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28/09/2008 22:02:52

Post autor: skoda »

„...Jest to dla mnie nowa odsłona tematu bo trafiłem na informacje o nim
zbierane i analizowane od 4 lat przez architekta o nicku Kon133.
Kon133 jest po architekturze ?

Troche dziwny wniosek po tekstach w rodzaju:
gdyż jestem młody i nie powinienem mieć bladego pojęcia o konstrukcji takiego obiektu jak WTC
Ale może sam zainteresowany wyjaśni.
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

A co w SB pracujesz ?

Tak na marginesie to nie liczy się kim jestem ale co wiem i czym się zajmuje. I jeszcze raz powtarzam World Trade Center to moja pasja i hobby a jak się czymś interesujesz poznajesz to coraz bardziej i bardziej i tak si złożyło że poznałem WTC. Nie mam zamiaru się tłumaczyć z tego kim jestem i dlaczego się tym zajmuje - liczy się prawda i to stawiam na pierwszym miejscu. To co wiem nie opisuje w całość ina tym forum gdyż i tak większość forumowiczów nie czyta tego i zaraz mówi że to jest nie prawda - mówi tak gdyż sam nie zna prawdy. Ja o WTC i 9/11 zawsze gadam na "żywo" lub z pojedynczą osobą gdyż jest łatwiej i osoby "trzecie" które nie są w temacie nie zadają zbędnych pytań.

"Nie liczy się to kim jestem ale co wiem" i to co wiem chce przekazać na tym forum ale to nie wychodzi ludzie wolą krytykować i wymieszać osoby poszukujące prawdy niż przyznać im racje i przemyśleć sytuacje...
Ostatnio zmieniony 01/10/2008 15:25:59 przez kon133, łącznie zmieniany 1 raz.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
prezes82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01/10/2008 15:03:09

Post autor: prezes82 »

Witam,
jestem nowy na forum. Ostatnio oglądałem kolejny dokument o WTC i przyznam szczerze, że rozwiał on moje wątpliwości w 95% co do przyczyny tej katastrofy.
Mam obecnie 26 lat, jestem po architekturze na Technische Universitat w Berlinie i czytając posty użytkownika konia otwiera mi się nóż w kieszeni.

Po 1: Stal z której zbudowane były TT nie musi się stopić żeby budynki się zapadły. Już połowa temperatury w której topi się stal, zmniejsza jej wytrzymałość o 50%.

Po 2: Rzekome wybuchy ładunków na dolnych piętrach to po prostu powietrze które uciekało szybami, elewacji i wszelkimi innymi drogami w dół i pod wielkim ciśnieniem uciekło na boki przez okna. Zauważcie, że te wybuchy białego dymu następują jakieś 2-4 piętra w dół podczas zawalania się budynku.

Po 3: Biały dym, który jest niby dowodem na obecność ładunków wybuchowych. Użytkownikowi kon133 proponuję zrzucenie betonowej płyty z ok. 10m. Gwarantuję, że gdy płyty uderzy o powierzchnię ziemi, biały dym uniesie się w powietrze a jak dobrze wiemy WTC to nie tylko stal, ale również beton i granit.

Po 4: Jeśli mówimy o kontrolowanym zawaleniu to ładunki podkłada się pod fundamenty. Wtedy budynek zapada się pod siebie. Natomiast wyraźnie widać, że WTC zawalają się od góry. Świadczą o tym kłęby dymu, które się zwiększają z każdym kolejnym piętrem.

Po 5: Helikopter nad TT, z którego podobno wysadzali ładunki. Helikopter ten pilotował Andy Murray z nowojorskiej straży pożarnej, dokładnie z posterunku nr 99. Zadaniem tego śmigłowca było zbadania jak wielkie są pożary w środku i do jakich zniszczeń doszło. Dla użytkownika kon133, nr helikoptera: NFED 99012K

Studenci TUB mają obowiązek odbyć roczny staż w wypatrzonym przez siebie miejscu. Ja byłem w Nowym Jorku i na Nowojorskim Metropolitan University przerabialiśmy wszystkie hipotezy dotyczące TT. Byłem również pod G0.
Powyższe informacje podałem nie żeby się chwalić, ale w celu uzyskania wiarygodności.

Pozdrawiam i czekam na odp kon133.
I proszę nie posiłkować się zdjęciami znalezionymi w internecie, bo ja widziałem mnóstwo tego typu podróbek. Amerykańscy spiskowcy, poprawiają zdjęcia w photoshopie dodając jakiś szczegół a potem chełpią się tym, że samolot miał przyczepioną rakietę pod skrzydłem.
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

prezes82 pisze:Witam,
jestem nowy na forum. Ostatnio oglądałem kolejny dokument o WTC i przyznam szczerze, że rozwiał on moje wątpliwości w 95% co do tego, że to sprawka rządu.
Mam obecnie 26 lat, jestem po architekturze na Technische Universitat w Berlinie i czytając posty użytkownika konia otwiera mi się nóż w kieszeni.

Po 1: Stal z której zbudowane były TT nie musi się stopić żeby budynki się zapadły. Już połowa temperatury w której topi się stal, zmniejsza jej wytrzymałość o 50%.

Po 2: Rzekome wybuchy ładunków na dolnych piętrach to po prostu powietrze które uciekało szybami, elewacji i wszelkimi innymi drogami w dół i pod wielkim ciśnieniem uciekło na boki przez okna. Zauważcie, że te wybuchy białego dymu następują jakieś 2-4 piętra w dół podczas zawalania się budynku.

Po 3: Biały dym, który jest niby dowodem na obecność ładunków wybuchowych. Użytkownikowi kon133 proponuję zrzucenie betonowej płyty z ok. 10m. Gwarantuję, że gdy płyty uderzy o powierzchnię ziemi, biały dym uniesie się w powietrze a jak dobrze wiemy WTC to nie tylko stal, ale również beton i granit.

Po 4: Jeśli mówimy o kontrolowanym zawaleniu to ładunki podkłada się pod fundamenty. Wtedy budynek zapada się pod siebie. Natomiast wyraźnie widać, że WTC zawalają się od góry. Świadczą o tym kłęby dymu, które się zwiększają z każdym kolejnym piętrem.

Po 5: Helikopter nad TT, z którego podobno wysadzali ładunki. Helikopter ten pilotował Andy Murray z nowojorskiej straży pożarnej, dokładnie z posterunku nr 99. Zadaniem tego śmigłowca było zbadania jak wielkie są pożary w środku i do jakich zniszczeń doszło. Dla użytkownika kon133, nr helikoptera: NFED 99012K

Studenci TUB mają obowiązek odbyć roczny staż w wypatrzonym przez siebie miejscu. Ja byłem w Nowym Jorku i na Nowojorskim Metropolitan University przerabialiśmy wszystkie hipotezy dotyczące TT. Byłem również pod G0.
Powyższe informacje podałem nie żeby się chwalić, ale w celu uzyskania wiarygodności.

Pozdrawiam i czekam na odp kon133.
I proszę nie posiłkować się zdjęciami znalezionymi w internecie, bo ja widziałem mnóstwo tego typu podróbek. Amerykańscy spiskowcy, poprawiają zdjęcia w photoshopie dodając jakiś szczegół a potem chełpią się tym, że samolot miał przyczepioną rakietę pod skrzydłem.
Widać że kolejna osoba czyha na moje życie... :roll: Nie odpowiem na powyższe pytania dlaczego? bo nie lobie się powtarzać i pisać o tym samym co jest w wcześniejszych stronach tego wątku. A że nie lobię opisywać niektórych sytuacji gdyż ciężko to zrobić powiem krótko przejrzyj sobie z poprzedniej strony film z opóźnieniem z zapaści WTC1 a dopiero potem zadawaj pytania lub gotowe odpowiedzi typu, że spadające piętra były w stanie "wyrzucić" powietrze przez okna - to jest absurd, gdyż ja napisaliście wg. Was piętra spadały w całości i usuwały powietrze. Ale to jest sprzeczne z gruzowiskiem, czy w Ground Zero widzimy piętro na piętrze które to w całości spadały - no nie bardzo, jak coś budynek zapadał się nie regionalnie czyli że nie leciały całe piętra tylko fragmenty popękanego betonu które nie są w stanie "usunąć" i "wypchnąć" powietrza z budynku - teoria którą podają panowie prezes82 i skoda są nie zgodne i nie prawdziwe, nawet jakby tak było to zobaczcie na budowę stropu podłóg WTC, wylewka betonowa na piętrach użytkowych to tylko 10 cm czyli piętra nie była aż tak ciężkie jak w innych wieżowcach tego typu czyli ciężar nie był w stanie spowodować zapaści w 9 sekund (co innego jakby to było 15 do 20 sekund).

multipro pisze:„...Jest to dla mnie nowa odsłona tematu bo trafiłem na informacje o nim
zbierane i analizowane od 4 lat przez architekta o nicku Kon133.
Ja w ciągu 4 lat zgromadziłem 5200 plików na temat WTC, mam szczegółowo opisany każdy budynek kompleksu, włącznie z konstrukcją itp.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
prezes82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01/10/2008 15:03:09

Post autor: prezes82 »

Śpieszę z odpowiedzią:

Po pierwsze: w Twin Towers zamontowano awaryjny system przeciwpożarowy, działający w następujący sposób.
1. Włączenie alarmu.
2. Ewakuacja ludzi.
3. Gdy budynek jest pusty, automatyczne zamykanie wszystkich drzwi budynku.
4. Odsysanie powietrze z pokojów.
5. System nie działa na schodach przeciwpożarowych, co powinno być oczywiste.

Skąd o tym wiem? Ano wiem bo sam sprawdzałem, podobny system działa w Empire State Building gdzie na 3 piętrach mieliśmy tutoriale.

Śmiem twierdzić, że 11 września system ten nie zadziałał w 100%. Tzn, dolne piętra zadziałały poprawnie o czym świadczą wywiady ze strażakami, którzy mówili, że każde drzwi trzeba było wyważać siekierkami. Dlatego, mam prawo domniemywać, iż zapadające się piętra rozsadziły wszelkie drzwi i nagły skok ciśnienia spowodował "wydmuchanie" na zewnątrz.

Po 2: Przecież to oczywiste, że piętra spadające z wysokości ponad 400m nie dolecą całe do ziemi.

Po 3: Budynki zawalały się odpowiednio 10,2 i 10,6 a nie 9 s co jest możliwe.

Po 4: Dla mnie mógłbyś zgromadzić nawet 10 milionów plików. Chodzi o niewiarygodne źródła z których je masz, tj. z internetu. Jak można np. pokazywać obrazek gdzie mamy po lewej stronie górą część wieży z napisem t=10s, a obok całą wieże z podobnym podpisem? Takie obrazki równie dobrze mogę sam zrobić w photoshopie żeby udowodnić swoją rację. A wierzcie, że po roku mieszkania w NYC, poznałem wielu Amerykanów, którzy szukają sławy poprzez sianie takich spisków. Podobna sytuacja była z lądowaniem na Księżycu.
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

prezes82 pisze:Śpieszę z odpowiedzią:

Po pierwsze: w Twin Towers zamontowano awaryjny system przeciwpożarowy, działający w następujący sposób.
1. Włączenie alarmu.
2. Ewakuacja ludzi.
3. Gdy budynek jest pusty, automatyczne zamykanie wszystkich drzwi budynku.
4. Odsysanie powietrze z pokojów.
5. System nie działa na schodach przeciwpożarowych, co powinno być oczywiste.

Skąd o tym wiem? Ano wiem bo sam sprawdzałem, podobny system działa w Empire State Building gdzie na 3 piętrach mieliśmy tutoriale.

Śmiem twierdzić, że 11 września system ten nie zadziałał w 100%. Tzn, dolne piętra zadziałały poprawnie o czym świadczą wywiady ze strażakami, którzy mówili, że każde drzwi trzeba było wyważać siekierkami. Dlatego, mam prawo domniemywać, iż zapadające się piętra rozsadziły wszelkie drzwi i nagły skok ciśnienia spowodował "wydmuchanie" na zewnątrz.

Po 2: Przecież to oczywiste, że piętra spadające z wysokości ponad 400m nie dolecą całe do ziemi.

Po 3: Budynki zawalały się odpowiednio 10,2 i 10,6 a nie 9 s co jest możliwe.

Po 4: Dla mnie mógłbyś zgromadzić nawet 10 milionów plików. Chodzi o niewiarygodne źródła z których je masz, tj. z internetu. Jak można np. pokazywać obrazek gdzie mamy po lewej stronie górą część wieży z napisem t=10s, a obok całą wieże z podobnym podpisem? Takie obrazki równie dobrze mogę sam zrobić w photoshopie żeby udowodnić swoją rację. A wierzcie, że po roku mieszkania w NYC, poznałem wielu Amerykanów, którzy szukają sławy poprzez sianie takich spisków. Podobna sytuacja była z lądowaniem na Księżycu.
Ja sobie nie robię obrazków w photoshopie gdyż nie wiem jak się nawet to robi. Ja nie szukam żadnej sławy ale chce udowodnić prawdę, a Wy zamiast jej poszukiwać głosicie fantazje jakiś badaczy rządowych, które są absurdalne i nie możliwe. I te pliki które mam nie pochodzą z jakiś tam stron internetowych, które podają niewiarygodnie i nieprawdziwe dane, mam swoje sposoby zdobywania informacji o konstrukcji itp. Oficjalna teoria tak na "zdrowy" umysł w ogóle nie ma sensu z tym co się stało na prawdę. Nawet komisja do spraw 9/11 niczego nie wyjaśniła a Bush nie chciał z nia współpracować tylko utrudniał im zadanie.

p.s Weź sobie stoper i film z zapaści wież i zmierz czas to na pewno Ci wyjdzie 10 i 11 sekund, wszyscy wiedzą że Twin Towers zapadły się w 9 sekund - swobodne spadanie bez oporów, w takim czasie może spaść człowiek z dachu WTC na ziemie.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
prezes82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01/10/2008 15:03:09

Post autor: prezes82 »

Oprócz zawalenie się budynków w czasie bliskim swobodnego spadania ciała, nie ma innych dowodów na to, że był to spisek rządu.

Nie będę się sprzeczał, każdy może mieć własne poglądy, jednakże gorąco zachęcam pierw do skończenia studiów architektonicznych, a następnie do prezentowania swoich wniosków i przemyśleń z całkowitą pewnością siebie. Ja nie jestem w 100% przekonany co do tego, że był to zamach i pewnie nigdy nie będę. Miałem jednak tę możliwość studiowania przez rok na wymianie architektury na NYMU i moje poglądy znacznie się poszerzyły. Człowiek po studiach jest mądrzejszy i widzi pewne rzeczy inaczej. Przypuszczam, że o systemie przeciwpożarowym jaki był zainstalowany w WTC użytkownik kon133 nie wiedział do dzisiaj jak i o wielu innych szczegółach. Tak więc proponuję zająć się nauką a po studiach wrócić do sprawy WTC. Zapewne wtedy nasza dyskusja będzie bardziej konstruktywna.
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

prezes82 pisze:Nie będę się sprzeczał, każdy może mieć własne poglądy, jednakże gorąco zachęcam pierw do skończenia studiów architektonicznych, a następnie do prezentowania swoich wniosków i przemyśleń z całkowitą pewnością siebie. Ja nie jestem w 100% przekonany co do tego, że był to zamach i pewnie nigdy nie będę. Miałem jednak tę możliwość studiowania przez rok na wymianie architektury na NYMU i moje poglądy znacznie się poszerzyły. Człowiek po studiach jest mądrzejszy i widzi pewne rzeczy inaczej. Przypuszczam, że o systemie przeciwpożarowym jaki był zainstalowany w WTC użytkownik kon133 nie wiedział do dzisiaj jak i o wielu innych szczegółach. Tak więc proponuję zająć się nauką a po studiach wrócić do sprawy WTC. Zapewne wtedy nasza dyskusja będzie bardziej konstruktywna.
Na pewno na studiach uczą konstrukcji i innych rzeczy z zakresu inżynierii, Ty się lepiej ucz rysować i zmieniaj nasz kraj na piękne i godne podziwu budynki, a najlepiej zacznij od Krakowa :wink: O dokładnym systemie przeciwpożarowym nie wiedziałem w takim stopniu (obił mi się o uszy) ale to nie znaczy że nie znam nie znam konstrukcji WTC, w sporym stopniu ją poznałem i nadal poznaje. Każdy ma swoje hobby i zainteresowania i dąży do tego aby je jak najbardziej poznać i odkryć, kompleks WTC mnie bardzo ciekawi i bardzo mnie w ciągnął.

PozdrO
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
prezes82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 01/10/2008 15:03:09

Post autor: prezes82 »

Ja nie neguję twojej znajomości kompleksu WTC. Jednakże, dziwi mnie opieranie się na planach budynków znalezionych w internecie. Architektura to nie tylko planowanie wyglądu budynku ale też w pewnym sensie rozważania nad rozwiązaniami logistycznymi, czasem konstrukcji i rodzajem materiałów jakie powinny być użyte. Wierz lub nie, ale ja widziałem blueprinty WTC w NYC i zdecydowanie różnią się od tych marnych podróbek, które można znaleźć w internecie. Przykład: rdzeń wcale nie miał 27x40 tylko 23x38.
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Ja nie dysponuje jakimiś marnymi materiałami o WTC. Ja dysponuje wiarygodnymi plikami które są zgodne z prawdą (nie zgrywam byle czego dopóki nie mam pewność że jest prawdziwe i zgodne z prawdą).
Ostatnio zmieniony 01/08/2009 14:11:40 przez kon133, łącznie zmieniany 1 raz.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
ODPOWIEDZ