Domy z gliny

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
mpod
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 24/11/2015 12:32:40

Re: Domy z gliny

Post autor: mpod »

Dom z gliny? Wydawało mi sie, że czasy kiedy się je tworzyło już dawno minęły. No ale widocznie pojawiła się jakas nowa technologia :P
Mirosław Dętka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15/12/2015 10:48:17

Re: Domy z gliny

Post autor: Mirosław Dętka »

Hm.. jako ciekawostka powiem ze takie domy nadal sie stawia ale nie na naszym kontynencie. Takie domy mają sens ale tylko w przypadkach gdzie nie innego twałego budulca. Osobiscie u nas nie polecam.
aearcan17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 18/11/2015 06:39:37

Re: Domy z gliny

Post autor: aearcan17 »

Który majster dzisiaj taki dom postawi? Nie ma podstaw, nie w naszej szerokości geograficznej i w naszych realiach budowlanych
paluch686
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 18/01/2016 17:59:47

Re: Domy z gliny

Post autor: paluch686 »

Dom z gliny? ŻE CO?
folen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24/03/2016 13:49:28
Kontakt:

Re: Domy z gliny

Post autor: folen »

Myślę, że to jakaś wersja o charakterze pokazowym
Awatar użytkownika
Alert55
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18/03/2016 18:27:13

Re: Domy z gliny

Post autor: Alert55 »

Pewnie, że się da wybudować dom z gliny. Przecież cegła też produkowana est z gliny.
Awatar użytkownika
Mathew51
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19/03/2016 13:25:55

Re: Domy z gliny

Post autor: Mathew51 »

Alert55 pisze:Pewnie, że się da wybudować dom z gliny. Przecież cegła też produkowana est z gliny.
Tak jak przedmówca mówi. Przecież cegła budowlana jest produkowana z gliny. Wypala się ją, aby uzyskać gotowy produkt. Jak widzicie budowanie z gliny nie jest czymś strasznym, a temat budowy z surowej gliny nie wypalonej obił mi się już o uszy. W sumie to dość ciekawy i innowacyjny pomysł ktoś miał.
Wszystko w życiu wymaga ćwiczeń.
Awatar użytkownika
fab
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17/02/2016 22:07:58

Re: Domy z gliny

Post autor: fab »

Domy z gliny to ciekawy pomysł. Problem ze znalezieniem wykonawcy do takiego projektu.
AntonKon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17/11/2016 10:06:34
Kontakt:

Re: Domy z gliny

Post autor: AntonKon »

Widziałem różne wizualizacje takiego domu z gliny. Najbardziej podoba mi się przykład domu, gdzie stelaż wykonany został ze stali a materiał z gliny został użyty ze wsparciem. Jednak budowa domu z gliny z oparciu o tylko ten materiał, mnie osobiście nie bardzo ciekawi i uważam tego typu konstrukcje za nie do końca sprawdzone.
Jednakże z tego co widać po popularności takich firm, zyskują one systematycznie nowych Klientów.
Budowa domów ze stali - stalovers.pl
michalantoniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 25/05/2016 11:52:09

Re: Domy z gliny

Post autor: michalantoniak »

taki sam efekt da budowa domu z pustaków szalunkowych z keramzytobetonu - materiał jest solidny, oddychający i trwały.
ODPOWIEDZ