Burj Dubai..Co myślicie o nim?..

Dyskusje na temat wszystkiego co związane ze znanymi budowlami lub architekturą miejską.
Awatar użytkownika
Bobo_wwo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 07/06/2007 19:10:57
Lokalizacja: W-wo

Burj Dubai..Co myślicie o nim?..

Post autor: Bobo_wwo »

Jak by nie było już od paru tygodni jest najwyższym budynkiem świata ..Ciekawe jak idą postępy w budowie, i jak na prawde będzie wielki ..Piszą że będzie miał ok.900 metrów :shock: 8) Już sobie wyobrażam jak wygląda w realu.. Wydaje się skomplikowana konstrukcja ale ogolnie super..;]Obrazek
Shot at 2007-08-19
Awatar użytkownika
Bobo_wwo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 07/06/2007 19:10:57
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Bobo_wwo »

I jeszcze jedno zdjęcie... :) :) :) :o
Obrazek
wojto
Administrator
Administrator
Posty: 71
Rejestracja: 08/08/2006 20:27:08
Lokalizacja: Warszawa, Zamość
Kontakt:

Post autor: wojto »

Może małe obstawianie, jaką wysokość osiągnie budynek? ;)

Niby się mówi, że będzie miał 900 metrów, ale już są projekty budowy wyższego wieżowca (także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich), około 1000 metrów.
Więc możliwe, że trochę zwiększą wysokość, chociaż myślę, że rekord nie będzie długo w ich posiadaniu, bo w nieskończoność nie mogą tej wysokości zwiększać. Pewnie będą to robili przez jakąś iglicę.
Awatar użytkownika
Bobo_wwo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 07/06/2007 19:10:57
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Bobo_wwo »

Może małe obstawianie, jaką wysokość osiągnie budynek?
Jeżeli już obstawiać , to tak myśle ze więcej niż 900m. nie będzie miał, tak mówili na początku i tego się trzymaja , gdyby chcieli zwiększyć wysokośc musieli by pewnie zmieniać cały projekt budynku.. :? a jak juz będą chcieli mieć większy to pewnie dadzą wielką antenę , która wydłuży budynek o paredzieśiąt metrów...Obrazek
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Jeżeli już obstawiać , to tak myślę ze więcej niż 900m. nie będzie miał, tak mówili na początku i tego się trzymają , gdyby chcieli zwiększyć wysokość musieli by pewnie zmieniać cały projekt budynku.. :? a jak juz będą chcieli mieć większy to pewnie dadzą wielką antenę , która wydłuży budynek o parędziesiąt metrów...
Masz rację jakby chcieli zbudować wierzę powyżej 900m licząc do dachu to podstawa całej konstrukcji musiała by być większa, a poza tym wątpię aby konstrukcja nośna utrzymała taki ciężar. (podobno ostatnie kilkanaście metrów budynku ma być zbudowana z lekkich materiałów typu aluminium)
Awatar użytkownika
Bobo_wwo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 07/06/2007 19:10:57
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Bobo_wwo »

Witam , być może powinienem dać to do kategori filmy ..Ale pomyślałem że to temat o Burj Dubaj więc niech będzie tu. Sami zobaczcie 8) :D :D :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aklENNbG ... ed&search=[/youtube]
Aha wojto prosze napisz mi czy moge dać 2 kolejne filmy, czy lepiej dac je do kategori filmiki? :roll:
Awatar użytkownika
Aston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09/11/2006 21:02:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Aston »

Burj Dubaj według wykładowców z Politechniki Warszawskiej ma mieć około 808 m, zaliczany do tzw. budynków wysokich budowany jest w systemie megastruktury.
Awatar użytkownika
Aston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09/11/2006 21:02:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Aston »

Pdobno mieli ogromne problemy z oknami i z ekipami podwykonawczymi - miejscowi nie znali się na murowaniu, a co dopiero na budowaniu tak wysokich budynków!
Awatar użytkownika
Bobo_wwo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 07/06/2007 19:10:57
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Bobo_wwo »

Mały plac budowy , czy projekt na taka skalę , zawsze wiąże się z problemami :D:D
Patryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 18/11/2007 20:45:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: Patryk »

Ja slyszalem ze wysokosc tego budynku ma dojsc do 1011m (!!??) ale raczej tak niebedzie bo musieli by fundament zmienic a to niemozliwe. Dojscie do tej wysokosci dala by im wielka antena ale ogolem to po co az taki wysoki budynek. Mi osobiscie sie niepodoba
ODPOWIEDZ