Rekuperacja

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
fizia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 27/01/2017 10:37:46

Rekuperacja

Post autor: fizia »

Witam, jesteśmy na ukończeniu budowy naszego domu. Chcemy zainstalować w nim system rekuperacji. Odzysk ciepła jaki można uzyskać z takiego systemu jest bardzo przekonywujący. Czy jest na forum ktoś, kto ma taki system i mógłby poradzić na co warto zwróć uwagę przy wyborze takiego systemu? Mamy dom 200 metrów, piętrowy. Jeszcze jedno pytanie, czy warto w takim systemie zakładać dodatkowe filtry powietrza, jeśli tak to jakie? Bardzo jesteśmy ciekawi efektu, jaki się uzyskuje dzięki rekuperacji, dlatego będziemy wdzięczni za każdą opinię.
almaz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 19/07/2017 10:17:00

Re: Rekuperacja

Post autor: almaz »

Przy 200 metrach to będzie Cię kosztować małą fortunę, jak nic. I pytanie, czy w ogóle się sprawdzi na tak dużej powierzchni, bo ja szczerze to wątpię.
poprad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 03/08/2017 13:10:10

Re: Rekuperacja

Post autor: poprad »

Czy to nie działa troszeczkę na zasadzie pompy ciepła? Jeśli tak to obawiam się, że będzie naprawdę straszliwie drogie.
ja35
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 03/10/2017 23:48:56

Re: Rekuperacja

Post autor: ja35 »

Rekuperacja to świetny system, który da Ci konkretne oszczędności nie tylko podczas ogrzewania ale także polepszy wentylację i jakość powietrza w Twoim domu. Polecam zerknąć na stronę http://www.frapol.com.pl/, firma ma wieloletnie doświadczenie w tym temacie. Jej jakość potwierdzają liczne realizacje, zarówno w ogromnych budynkach jak i zwykłych domach.
martin_s
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19/10/2017 19:13:24
Lokalizacja: Orlova
Kontakt:

Re: Rekuperacja

Post autor: martin_s »

Przy 200 m to ma szanse sie w dluzszej perspektywie czasu nawet oplacac, bo spadna ci koszty ogrzewania, ktore przy takiej powierzchni beda ogromne.
Jelonek12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 30/11/2016 11:59:56

Re: Rekuperacja

Post autor: Jelonek12 »

A zastanawialiście się można nad ogrzewaniem taką folią grzejną podłogową? Bo jak dla mnie to super pomysł. Pytanie tylko jak finansowo to się opłaca?
kinderka2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17/05/2017 19:50:32

Re: Rekuperacja

Post autor: kinderka2 »

poprad pisze: 03/08/2017 13:34:59 Czy to nie działa troszeczkę na zasadzie pompy ciepła? Jeśli tak to obawiam się, że będzie naprawdę straszliwie drogie.
Musisz uwierzyć, że taka inwestycja się potem bardzo zwróci. Przeczytaj o rodzajach pomp ciepła http://pcmklima.pl/pompy-ciepla/ być może akurat taka do Ciebie będzie pasowała. Ja obecnie zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w całym mieszkaniu. Posiadam lokal na parterze, a jak wiadomo często z piwnic mocno ciągnie.
Awatar użytkownika
torio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20/05/2018 18:53:06

Re: Rekuperacja

Post autor: torio »

Warto w tej sprawie poszperać w Internecie. Bez trudu da się znaleźć informacje na ten temat ;)
Przeszłość to dziwna rzecz. Towarzyszy nam przez cały czas
ODPOWIEDZ