Czym zabezpieczcie płyty kartonowo-gipsowe

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
agapik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13/01/2016 14:50:37

Czym zabezpieczcie płyty kartonowo-gipsowe

Post autor: agapik »

Mam pytanie, sufit w kuchni jest wykonany z płyt k-g. mam pewne wątpliwości jeśli chodzi o ich trwałość. Mianowicie użyłam zwykłej płyty k-9 11mm po pomalowaniu farbą czy nie będzie odkształcać się pod wpływem wilgoci? Czy można np: pomalować sufit najpierw unigruntem albo czymś podobnym, żeby zabezpieczyć trochę przed wilgocią. Proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy remont i nie poznałam jeszcze wielu rzeczy. Dziękuje za info.
Psychoterapia - lepiej płakać u psychologa niż śmiać się u psychiatry.
Awatar użytkownika
fab
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17/02/2016 22:07:58

Re: Czym zabezpieczcie płyty kartonowo-gipsowe

Post autor: fab »

Najlepiej w miejscach gdzie może się gromadzić wilgoć, używać płyt powlekanych (zielonych). Dodatkowo można je zabezpieczyć/pomalować folią w płynie.
HirotatoGouda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04/04/2016 12:38:21
Lokalizacja: Białystok

Re: Czym zabezpieczcie płyty kartonowo-gipsowe

Post autor: HirotatoGouda »

Ja u siebie płytę kartonowo-gipsową zabezpieczałem tynkiem wewnętrznym cementowym, lub cementowo wapiennym, takim jak chociażby ten Z tego co się orientuję, część osób używa do tego także różnego rodzaju lekkich gipsów, ale nie sprawdzałem tego więc nie chcę się wypowiadać.
Generalnie jednak zabezpieczenie takiej płyty powinno się opierać o materiał lekki i suchy. Niektórzy kładą także specjalne siatki, ale to już powiedzmy 'wyższa szkoła' jazdy.
Ostatnio zmieniony 02/08/2016 08:22:02 przez HirotatoGouda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mammamia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13/04/2016 22:31:01

Re: Czym zabezpieczcie płyty kartonowo-gipsowe

Post autor: mammamia »

Super, dzięki :)
Złożę mu propozycję nie do odrzucenia...
calriphen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10/05/2016 16:14:23
Kontakt:

Re: Czym zabezpieczcie płyty kartonowo-gipsowe

Post autor: calriphen »

Dziekuje bardzo !
ewibar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 04/10/2017 17:44:44

Re: Czym zabezpieczcie płyty kartonowo-gipsowe

Post autor: ewibar »

A może ich zawilgocenie ma konkretną przyczynę? Np. problem z instalacją wentylacyjną? Sam miałem problem z dużą wilgotnością powietrza w mieszkaniu i fachowcy z http://www.lublin.przeglady-budowlane24.pl/ znaleźli przyczynę właśnie w wentylacji. Myślę, że warto w takich przypadkach skorzystać z pomocy specjalistów a tych panów szczerze polecam
ODPOWIEDZ