Panele szkalne do kuchni czy coś innego?

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
Jelonek12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 30/11/2016 11:59:56

Re: Panele szkalne do kuchni czy coś innego?

Post autor: Jelonek12 »

Sam jestem zdecydowanie za płytkami. Tym bardziej, że na takich stronach, można znaleźć całe mnóstwo wzorów, kolorów czy rozmiarów. Do szklanych paneli za to jakoś nie mam zaufania - u moich teściów jeden z nich pękł powodując duże szkody w kuchni.
Zizia1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31/01/2017 12:56:48

Re: Panele szkalne do kuchni czy coś innego?

Post autor: Zizia1234 »

Fajny pomysł :) Sama będę przeprowadzać remont w mieszkaniu i rozważam taką możliwość, jak płyki na ścianie kuchennej. A przekonuje mnie przede wszystkim to, że łatwo będzie można się uporać z rozmaitymi zabrudzeniami
Fiodoas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 05/03/2018 13:16:18

Re: Panele szkalne do kuchni czy coś innego?

Post autor: Fiodoas »

Polecam Ci zajrzeć tutaj: Interior Gastro - wyposażenie lokalu gastronomicznego mają szeroki wybór różnych przydatnych rzeczy do kuchni , moim zdaniem naprawdę warto tutaj zajrzeć.
karin83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 28/12/2015 13:17:11

Re: Panele szkalne do kuchni czy coś innego?

Post autor: karin83 »

Zizia1234 pisze: 03/07/2017 12:26:48 Fajny pomysł :) Sama będę przeprowadzać remont w mieszkaniu i rozważam taką możliwość, jak płyki na ścianie kuchennej. A przekonuje mnie przede wszystkim to, że łatwo będzie można się uporać z rozmaitymi zabrudzeniami
Wiesz co, testowałam oba rozwiązania - i płytki, i panele. I zdecydowanie jestem za panelami. Płytki mają często porowatą strukturę, w którą wchodzi brud. Do tego są łączone fugami, które również trudno utrzymać w czystości. Powierzchnia panela jest gładka = gąbka, woda i płyn do mycia naczyń - to wszystko czego potrzebujesz do ich wyczyszczenia. A jeśli nie podobają Ci się panele z nadrukami to zawsze możesz postawić na coś takiego e jednolitej kolorystyce. Rzuć okiem tutaj http://www.szklane.net/lacobel/ - one też się świetnie prezentują.
zenyetta
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09/04/2018 12:17:09

Re: Panele szkalne do kuchni czy coś innego?

Post autor: zenyetta »

ja nie widzę by stało cokolwiek na przeszkodzie by łączyć różne materiały. moja mama ciekawie urządziła swoją kuchnię i podczas następnego remontu zaczerpne pare pomysłów. mianowicie ma miedzy szafkami panel szklany z tłoczoną grafiką, na podłodze jest glazura, a pozostałe ściany wymalowała na gładko farbami duluxa easycare do kuchni i łazienki na dwa odcienie - szary i biel (meble są czarne z białym blatem). wygląda to naprawdę fascynująco jak z okładki czasopisma wnętrzarskiego a wszystko sama wymyśliła
karina
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18/01/2018 22:11:31

Re: Panele szkalne do kuchni czy coś innego?

Post autor: karina »

Zdecydowanie farba. Uważam, że sprawdzi się najlepiej tym bardziej że na rynku dostępne są aktualnie farby bardzo trwałe. Ze swojej strony mogę polecić http://daf-trzebnica.pl/portfolio-item/farby/ - naprawdę szeroki wybór, a co najważniejsze ich ceny nie są wygórowane jak to bywa w przypadku innych sklepów.
ODPOWIEDZ