World Trade Center - Controlled Demolition

Dyskusje na temat planowanych ciekawych budowli i wieżowców, będących w trakcie konstrukcji lub wstrzymanych.
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Ostatnio zmieniony 07/03/2010 11:50:09 przez kon133, łącznie zmieniany 1 raz.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Ostatnio zmieniony 07/03/2010 12:11:46 przez kon133, łącznie zmieniany 1 raz.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
creative
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 21/08/2008 16:01:28
Lokalizacja: Kraków

9/11 siódma rocznica

Post autor: creative »

Ponieważ dzisiaj wypada 7 już rocznica zamachów z 9/11 , niezależnie od poglądów i tematu tego wątku chciałbym poświęcić tego posta wszystkim Ofiarom z tych ataków . Mam nadzieję że pamięć o WTC i tym co się tam stało będzie skłaniać do myślenia i nigdy nie pozwoli o tych wydarzeniach zapomnieć...
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Ostatnio zmieniony 07/03/2010 11:50:39 przez kon133, łącznie zmieniany 1 raz.
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
Awatar użytkownika
Aston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09/11/2006 21:02:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Aston »

Dorzucę swoje 3 grosze. Każdy ma prawo sądzić co chce i mieć swoje zdanie. Chciałbym jednak zauważyć Kon iż w jednej kwestii SpoNet ma rację, a mianowicie w kwestii znajomości WTC. Co ci po tym, że znasz układ pięter, rozmieszczenie gaśnic czy długość lin w windach.(Nie piszę tutaj tego, żeby cię obrazić). Fakt, faktem jednak, że póki nie skończysz na Politechnice inżynierki ze specjalizacją wysokościowce czy budynki biurowe nie mamy w zasadzie o czym ze sobą rozmawiać. Nie jesteś w stanie określić nawet sił działających na elementy konstrukcyjne, nie znasz się na obliczeniach. Zresztą tak samo jak ja. Patrząc na zdjęcie możemy tylko gdybać - a co to jest, a może to to uderzyło, rozwaliło, wybuchło itd. Wniosek nasuwa się sam - kto jeszcze ma możliwość, "Do pracy rodacy" trzeba zdać maturke, skończyć studia i pogadamy. Pozdro :)
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Aston pisze:Dorzucę swoje 3 grosze. Każdy ma prawo sądzić co chce i mieć swoje zdanie. Chciałbym jednak zauważyć Kon iż w jednej kwestii SpoNet ma rację, a mianowicie w kwestii znajomości WTC. Co ci po tym, że znasz układ pięter, rozmieszczenie gaśnic czy długość lin w windach.(Nie piszę tutaj tego, żeby cię obrazić). Fakt, faktem jednak, że póki nie skończysz na Politechnice inżynierki ze specjalizacją wysokościowce czy budynki biurowe nie mamy w zasadzie o czym ze sobą rozmawiać. Nie jesteś w stanie określić nawet sił działających na elementy konstrukcyjne, nie znasz się na obliczeniach. Zresztą tak samo jak ja. Patrząc na zdjęcie możemy tylko gdybać - a co to jest, a może to to uderzyło, rozwaliło, wybuchło itd. Wniosek nasuwa się sam - kto jeszcze ma możliwość, "Do pracy rodacy" trzeba zdać maturke, skończyć studia i pogadamy. Pozdro :)
No to tu Ci się udało mnie obrazić :? Po pierwsze znam nie tylko układ i podział wind ale też konstrukcje stalową elewacji i rdzenia oraz pięter technicznych i użytkowych oraz rdzenia, piętra techniczne (konstrukcja), znam każdą z 47 kolumn rdzenia od podstawy po sam dach, budowę tzw. kapelusza jak i budowę Lobby, podstawę obu wież jaki budowę podziemia (podział podziemia) i Mall oraz PATH (z przed budowy WTC jaki z czasów jego istnienia), pozostałych budynków kompleksu, całkowitą historię WTC od 1946r.

Masz prawo mi nie wierzyć ale powiedz mi jedną rzecz to dlaczego bym kłamał ? ja nie lubię kłamać i pisze to co wiem o 9/11 chcę się podzielić z Wami no ale jak nie chcecie to trudno. Powiem Ci jedno wiek nie ma znaczenia - to jest moje hobby i wielka pasja a jak ktoś się czymś interesuje to chce znać wszystko. Możesz mi nie wierzyć ale ja wiem co mówię... więc proszę nie obrażaj mnie :? bo jak pamiętam robiłeś to zawsze jak miałem w czymś racje ale Ty nie chciałeś jej dopuścić do siebie więc lepiej mnie obrazić/upokorzyć. Ty myślisz że osoba która ma tyle lat co ja nic nie umie i nie rozumie wielkie dzięki :( NIE OBRAŻAJ LUDZI JAK ICH NIE ZNASZ
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
takisobiegosc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13/09/2008 11:33:26

Post autor: takisobiegosc »

Witam
Zalogowalem sie tu bo przeczytalem caly watek ufff.
Mam wiecej lat niz Wy tutaj i pamietam na zywo ogladalem wybuch z WTC na TVN 24 najpierw myslalem ze kreca znowu cos nowego jakis film :D ale niestety to nie byl film,nie ejstem budowlancem ale bardzo sie zdziwilem jak zaczely sie te budynki walic
poprostu bylo to niewiarygodne ze to sie zwaliło i tez mysle ze nie trzeba byc konstruktorem zeby z niedowiarem patrzec na spadajace w dol cale budynki.
Pozdrowienia dla Kon133 czy jak mu tam :D chodzi o tego co sie bardzo tym interesuje a dwoch takich innych mu nie wierzy :D
Ale mam inne pytanie mam syna ktory teraz poszedl do Liceum i podoba mu sie Architektura i mam tu pytanie co powiecie o tym zawodzie czy warto w to brnac??czy moze lepiej konstruktor?? mam kolege architekta
ale nie powiem zeby mu sie przelewało :D wiem ze u niego ludzie dobrzez zarobia tzn dobrze to pojecie wzgledne moze ktos cos doradzi ?
Patryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 18/11/2007 20:45:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: Patryk »

polecam ten zawód, sam na niego ide :D płaca ogólnie jest dobra, zależy jeszcze co będzie projektował i czy będzie pracownikiem czy sam założy firme ;) powiedzmy tak: jeśli lubi budynki, interesuje się nimi ewentualnie ma jakieś pomysły co by tam zaprojektować w przyszłości to niech spełni marzenie i pójdzie na architekta :D czy warto w to brnąć? sądze, że tak ponieważ co raz to więcej budowli powstaje, no jakby nie patrzeć to mamy takie czasy, że budynki są nam jak najbardziej potrzebne tak samo i architektów by się przydało ;) to tyle ode mnie może ktoś coś doda :P
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kon133 »

Ej koniec spamu to nie temat na tego typu rzeczy :evil:
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
Patryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 18/11/2007 20:45:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: Patryk »

tylko pomagam a jak dla mnie to temat się juz wyczerpał lol co tu wiecej pisac :? za każdym razem to samo, ale co jak co to WTC nie zawaliły sie od tych samolotów eh :?
ODPOWIEDZ