Ogrzewanie na olej opałowy czy gaz propan?

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
WarnerErafe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21/12/2018 18:11:33
Lokalizacja: Panama
Kontakt:

Ogrzewanie na olej opalowy czy gaz propan

Post autor: WarnerErafe »

W tym roku zaczynamy budowę domu i mamy jeszcze dylemat jak ogrzewać dom, ekogroszek czy gaz. W jakiej cenie kupujecie propan?
świeczka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17/03/2018 15:21:46

Re: Ogrzewanie na olej opałowy czy gaz propan?

Post autor: świeczka »

my bralismy pod uwage ogrzewanie gazowe ale ostatecznie maz wymyslil ze woli eko groszek i piec z podajnikiem. Jako kobieta kompletnie zielona w temacie nie ruszalam tematu, zrobil jak chcial. kupil piec na https://www.piecbud.net.pl/ i jest zadowolony z dzialania a ja z tego ze mam cieplo :D
ClamHab
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29/07/2019 22:42:53
Lokalizacja: Dominica
Kontakt:

Ogrzewanie na olej opałowy czy gaz propan

Post autor: ClamHab »

Też nic nie mogłem znaleźć;/
A w sprawie moich ww zapytań odnośnie gazu i paralizatoraesp czy uzi, a może coś innego ma Pan wiedzę żeby doradzić?
mikiki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25/02/2018 22:03:12

Re: Ogrzewanie na olej opałowy czy gaz propan?

Post autor: mikiki »

My zostaliśmy przy węglu i to nam się najlepiej sprawdza. Zamawiamy sobie od https://sobianek.pl/ - mają z polskich kopalni, dobrej jakości wysoko kaloryczny :)
powell70
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08/10/2019 11:10:28

Re: Ogrzewanie na olej opałowy czy gaz propan?

Post autor: powell70 »

Żaden z w/w sposobów nie jest tani. Czy nie lepiej zainwestowac w pompę ciepła powietrze-woda? Polski A-Pic robi porządne pompy w rozsądnych cenach. Ogrzewanie olejem opałowym wychodzi bardzo drogo.
Awatar użytkownika
DesmondLycle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 03/07/2021 18:13:32
Lokalizacja: Zimbabwe

-

Post autor: DesmondLycle »

Witam

Czy włącznik/wyłącznik sam się wyłącza po czasie czy trzeba pamiętać żeby go wyłączyć bo będzie ciągle grzał szybę?

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam i miłego dnia
Awatar użytkownika
Glendacorne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 26/05/2022 11:10:28
Lokalizacja: Ireland

-

Post autor: Glendacorne »

Na razie moje dziewczyny mają wspólny pokój i tak pozostanie jeszcze przez jakiś czas, ale zaczęłam się zastanawiać pod wpływem tego tematu, kiedy nadchodzi ten odpowiedni czas. Może jak kaja pójdzie do szkoły?
Załączniki
243.gif
243.gif (2.35 KiB) Przejrzano 934 razy
ODPOWIEDZ