Dbanie o ogród

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
Ziomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 21/03/2018 12:14:21

Dbanie o ogród

Post autor: Ziomek »

Moze podpowiecie mi jakich środków używacie by zadbać o rośliny w ogrodzie. Chciałabym, zeby wszystko odbywało się jak najbardziej naturalnie. Udało mi sie znaleźć takie https://sklepdlaogrodu.pl/ekologiczne-s ... iki-roslin [https://sklepdlaogrodu.pl/ekologiczne-srodki-na-szkodniki-roslin] ekologiczne środki na szkodniki. Ktoś z was z nich korzystał ?

Suseł
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 15/03/2017 13:29:57

Re: Dbanie o ogród

Post autor: Suseł »

Dabanie o ogród nie jest takie trudne, najwięcej kłopotu zajmuje założenie ogrodu. Ja na początek musiałem zlecić wykarczowanie [http://www.marekgurgul.pl/porzadki-na-dzialce-budowlanej-karczowanie-terenu] działki, bo była tak zarośnięta, że nie dało się nic zrobić. Teraz zastanawiam się nad zatrudnieniem firmy, która wykonuje aranżacje ogrodu. Teren jest spory i chciałabym, aby był zagospodarowany dobrze. Mam już kilka pomysłów, myślę, ze firma projektowa mogłaby wykonać projekt według moich oczekiwań.

Topaz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 28/03/2018 16:45:39

Re: Dbanie o ogród

Post autor: Topaz »

Ja staram się regularnie badać odczyn pH gleby. Jest to naprawdę bardzo ważna kwestia. Dlaczego? A no dlatego, że odczyn gleby ma bardzo duży wpływ na rośliny. Ale żeby było trudniej, to jedne rośliny wolą gleby kwaśne, a inne - gleby zasadowe. Trzeba więc wiedzieć, jakie rośliny ma się w ogrodzie i jakiej gleby one wymagają. Co do samego pH to polecam artykuł na stronie https://www.stukpuk.pl/blog/poradnik-og ... /#ph-gleby [https://www.stukpuk.pl/blog/poradnik-ogrodnika-jak-sprawdzic-odczyn-gleby/#ph-gleby] [https://www.stukpuk.pl/blog/poradnik-ogrodnika-jak-sprawdzic-odczyn-gleby/#ph-gleby] w którym bardzo szczegółowo zostało opisane, jak zmierzyć odczyn gleby krok po kroku:)

Magiczo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28/03/2018 20:26:33

Re: Dbanie o ogród

Post autor: Magiczo »

Teraz nadchodzi wiosna dlatego sezon i prace ogrodowe wracają

Jakub_d
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 29/12/2017 14:25:30

Re: Dbanie o ogród

Post autor: Jakub_d »

Co roku lubię zmieniać aranżację ogrodową i szukam w tym roku czegoś nowego i ciekawego. Trafiłam na rzeźby ogrodowe http://www.reasgarden.pl/777-rzezby_ogrodowe/ [http://www.reasgarden.pl/777-rzezby_ogrodowe/] [http://www.reasgarden.pl/777-rzezby_ogrodowe/] i bardzo mi się spodobały. Myślicie że sprawdzą się w ogrodzie? Czy szukać jakiś mniejszych i tradycyjnych ozdób?

elabarbara
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 25/04/2017 22:03:23

Re: Dbanie o ogród

Post autor: elabarbara »

Czy ktoś ma u siebie w ogrodach, działkach borówkę amerykańską ? Jest chętnie sadzona w polskich ogrodach na terenie całego kraju zarówno ze względu na zdrowotne działanie jej owoców, jak też duże wartości dekoracyjne. Sama wgłębiłam się w ten temat i poczytałam sporo tutaj http://www.borowki.info.pl/ [http://www.borowki.info.pl/] bo chciałą bym posadzić kilka krzewów.

cezary7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13/04/2018 08:45:35

Re: Dbanie o ogród

Post autor: cezary7 »

My też staramy się zadbać co roku o nasz ogród. Jak tylko zrobi się ciepło zawsze zaczynam nawozić trawnik oraz rabatki z kwiatami odpowiednimi zestawami nawozowymi. Z reguły kupuje wszystkie odżywki w https://potwornyogrod.pl [https://potwornyogrod.pl] gdzie zawsze jest coś nowego w asortymencie.

budli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19/02/2018 19:23:35

Re: Dbanie o ogród

Post autor: budli »

Też odpowiednie preparaty mogą pomóc utrzymywać rośliny w dobrej formie. Takie https://www.syngenta.pl/ [https://www.syngenta.pl/] widziałam ostatnio. Mogą pomóc roślinom dobrze rosnąć. Kupujecie takie? Wiadomo, że trzeba też poświęcić sporo czasu na dbanie o ogród.

Vito
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16/02/2018 20:43:24

Re: Dbanie o ogród

Post autor: Vito »

Tak, używamy różnych preparatów, oczywiście naturalnych.

Nibobo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 17/08/2017 21:30:49

Re: Dbanie o ogród

Post autor: Nibobo »

Według mnie jeśli chodzi o ogród, to w żadnym nie może zabraknąć takich kwiatów jak róże [https://www.rozeogrodowe.pl]. Sa po prostu piękne i na prawdę sprawiają, że ogród wygląda niepowtarzalnie, jeśli są odpowiednio posadzone!

ODPOWIEDZ