Budowa domu na podmokłym terenie?

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
Jelonek12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 30/11/2016 11:59:56

Budowa domu na podmokłym terenie?

Post autor: Jelonek12 »

Kochani,bardzo proszę o poradę. Siostra z mężem kupiła działkę. Okazało się, że jest bardzo podmokła. Połaszczyli się na cenę i masz babo placek! Jak sobie poradzić z budową domu na takim terenie? Może miał ktoś podobną sytuację?
Kalafior12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 30/12/2016 13:07:51

Re: Budowa domu na podmokłym terenie?

Post autor: Kalafior12 »

No to nieciekawa sytuacja :( Ale może zapytaj w jakiejś firmie specjalizującej się w robotach ziemnych (np tej?)- być może coś konstruktywnego poradzą.
ryszard213
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26/07/2017 05:30:03

Re: Budowa domu na podmokłym terenie?

Post autor: ryszard213 »

a po co budowa domu jak można łatwo sprzedać swój stary dom w skup nieruchomości za gotówkę
i kupić nowy dokładając trochę z pożyczki która by się wzięło na to.
Michał89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27/06/2016 18:12:19

Re: Budowa domu na podmokłym terenie?

Post autor: Michał89 »

hmm wiesz co jeśli zdecydujecie sie na budowę domu to warto pomyśleć o dobrej hydroizolacji fundamentów. Podrzucam CI namiary na firmę zajmującą się izolacją za pomocą iniekcji krystalicznej http://www.i-k.pl/izolacja-fundamentow/ . To nowoczesna metoda, która chroni ściany przed zawilgoceniem.
Awatar użytkownika
Alan900
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08/08/2017 12:21:47

Re: Budowa domu na podmokłym terenie?

Post autor: Alan900 »

Świetnie, dzięki wielkie za sprawdzone porady w tym obszarze tematycznym :)
Przyjemność sprawia mi nawet stalowy trzask zamka, kiedy zamykam za sobą drzwi. Oznacza, że ludzkość razem ze swoimi żądaniami, pretensjami i żalami zostaje na zewnątrz.
banks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23/08/2017 12:45:17

Re: Budowa domu na podmokłym terenie?

Post autor: banks »

W grę wchodzi pewnie jakieś osuszanie, ale obawiam się, że to wyniesie drugie tyle co dom..
dyczas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09/06/2017 10:30:15

Re: Budowa domu na podmokłym terenie?

Post autor: dyczas »

ważna tez będzie dobra izolacja, która zabezpieczy taras i piwnicę przed wilgocią. polecam metodę natryskową pianka PUR bo wnika w każdą szczelinę tworząc gruba powierzchnie ochronna. Możesz sobie to sprawdzić tutaj i wybrać odpowiednia metodę.
Awatar użytkownika
jakub551
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 03/10/2017 19:58:40

Re: Budowa domu na podmokłym terenie?

Post autor: jakub551 »

A czy znacie może jakąś sprawdzoną firmę, która zajmuje się fasadami aluminiowymi, balustradami aluminiowymi lub różnego rodzaju konstrukcjami szklanymi? Z uwagi na moją lokalizację, najlepiej by było, żeby ta firma była gdzieś z południowej polski, województwa śląskiego, a już najlepiej z Bytomia.

Poszperałem póki co troszkę w Internecie i trafiłem na ofertę http://alubud.pl/ Ciekawe jest to, że wygląda na to, że naprawdę mają bogate doświadczenie w tego typu sprawach (mowa nie tylko o latach dzałalności na rynku, ale też o liczbie wykonanych projektów). Dobrze wygląda również kadra i ilość sprzętu, którym dysponują. Wyglądają na wartych zaufania :) Dodatkowo zachęca mnie też trzydziesto sześcio miesięczna gwarancja.

Ale mimo wszystko chciałbym poznać Waszą opinię w tym względzie. Czy ktoś z Was może korzystał z tej firmy i może coś o niej powiedzie? Albo może macie jakąś inną sprawdzoną firmę z tego obszaru tematycznego? Będą bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w tym obszarze tematycznym :)
nuda codziennej egzystencji mnie przeraża
pexi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17/10/2017 08:19:14

Re: Budowa domu na podmokłym terenie?

Post autor: pexi »

banks pisze:W grę wchodzi pewnie jakieś osuszanie, ale obawiam się, że to wyniesie drugie tyle co dom..
Wcale nie jest źle jak można sobie wyobrażać :P
KasiaBasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 22/04/2017 19:32:32

Re: Budowa domu na podmokłym terenie?

Post autor: KasiaBasia »

Wszystko jest do zrobienia, warto byłoby wcześniej działkę nawieść sporą ilością konkretnego gruzu i by załatwiło sprawę. Napewno przyda Ci się profesjonalny kierownik budowy, znajomy tutaj takiego załatwiał http://www.pierwszabudowa.pl/kierownik-budowy/ i z tego co pamiętam zadowolony był z jakości oferowanych usług.
ODPOWIEDZ