Wybór komina

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
Agnieszka1221
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02/12/2015 17:09:02

Wybór komina

Post autor: Agnieszka1221 »

Witam wszystkich. Mam pytanie do fachowców odnośnie wyboru materiału z jakiego powinien być wykonany komin i jaki on ma być. Nie jestem żadnym specem, a niestety materiały trzeba zakupić i wykonawcom powiedzieć co i jak.

Komin będzie tradycyjny, podłączony pod niego zostanie piec. Czy w tym wypadku komin może być jednowarstwowy czy musi być wielowarstwowy? Co jest lepsze? I jaki materiał wykorzystać do niego?

Udało mi się w internecie znaleźć krótki artykuł na temat kominów, ale nie wiem czy jest on wystarczający http://www.przepisnadom.pl/wlasciwy-wybor-komina/ proszę o pomoc!
JonatanKonopko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 07/12/2015 17:01:16
Kontakt:

Re: Wybór komina

Post autor: JonatanKonopko »

W tym artykułe, jak się dokładnie w niego wczytasz, są określone normy: czy chcesz mieć nowoczesny? jaki ma mieć wygląd itp. Ja generalnie wychodzę z założenia, że komin (jak i każda inna część domu) powinna odpowiadać predyspozycjom i strukturze samego miejsca. Powinieneś zaprosić fachowców (najlepiej kilku) niech zobaczą, wypowiedzą się, przedstawią oferty, a Ty na pewno sam zdecydujesz co i jak.
Mirooos24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17/12/2015 09:41:38
Kontakt:

Re: Wybór komina

Post autor: Mirooos24 »

Może warto by było zapytać wykonawców o radę?
jukkis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21/12/2015 13:10:58

Re: Wybór komina

Post autor: jukkis »

Dokładnie. Niech Ci coś zaproponują i od razu wykonają.
Awatar użytkownika
Sheree
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29/12/2015 16:09:01
Kontakt:

Re: Wybór komina

Post autor: Sheree »

Też mi się wydaje, że tak byłoby najlepiej ;)
Awatar użytkownika
Tasio912
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16/01/2016 20:01:17

Re: Wybór komina

Post autor: Tasio912 »

Mirooos24 pisze:Może warto by było zapytać wykonawców o radę?
Wykonawcy będą wiedzieć najlepiej. Nie sądziłem, że ludzie tak ufają forumowiczom.
Gdyby przeżyła Pani to, co ja, gdyby ciągle o jeden krok wyprzedzała pani własną śmierć, wiedziałaby pani, że miłość jest jedyną rzeką, jaką zabieramy z sobą na tamten świat.
karin83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 28/12/2015 13:17:11

Re: Wybór komina

Post autor: karin83 »

U nas doskonale sprawdzają się kominy systemowe. Ale myślę, że najlepiej podpytać w temacie fachowców. Tutaj http://123kominy.pl/index.php/kominy-systemowe/ masz namiary na ludzi "od kominów". Trzeba pamiętać, że wybó komina nie moze być przypadkowy. Ważna jest jego średnica, wysokość i wiele innych parametrów.
Inatka93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 16/09/2017 09:21:58

Re: Wybór komina

Post autor: Inatka93 »

Wybór komina nie jest prosty, dlatego nie dziwię się, że pytacie na forum. My nie mieliśmy takiego aż wyboru, ponieważ otrzymaliśmy dom i jego kominy w spadku. Jako, że uzbieraliśmy troszkę pieniędzy na remont, to pozmieniamy i wnętrze i podejmiemy się frezowania komina z firmą Komeno http://www.komeno.pl/oferta/frezowanie-kominow.html . Nowy piec wymaga większej średnicy.
ODPOWIEDZ