Ogrzewanie

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
Byali
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30/10/2017 10:56:35

Re: Ogrzewanie

Post autor: Byali »

Dobre do ogrzewania małych pomieszczeń są kable grzewcze. Mi się mega podoba to rozwiązanie bo nie zabiera praktycznie miejsca a grzeje i to nieźle. Tak jak mówiłem, dla małych pomieszczeń nie ma nic lepszego na razie.
Resszieusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07/11/2017 14:36:39

Re: Ogrzewanie

Post autor: Resszieusz »

Zależy jak twój dom jest zbudowany i jak trzyma ciepło. Ogrzewanie domu żeby nie było kosztowne musi być zbudowane z dobrym planem. Dobry piec centralny, pompa sterująca, a gdybyś chciał jeszcze w coś inwestować dobra jest klima która w cieplejsze dni ale nadal chłodne może dać sporo ciepła a latem do tego chłodu. ;)
Agni91
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07/11/2017 21:08:46

Re: Ogrzewanie

Post autor: Agni91 »

A czy ma ktoś z Was może ogrzewanie podłogowe i może coś podpowiedzieć? Chodzi głównie o koszta.
Awatar użytkownika
freeman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04/11/2017 18:58:32

Re: Ogrzewanie

Post autor: freeman »

Kominek jest rewelacyjny. Poza klimatem jest bardzo wydajny. Oczywiście tylko z płaszczem wodnym.
Nienawiść jest jak długi ciemny cień.
Ferlines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15/11/2017 09:50:18

Re: Ogrzewanie

Post autor: Ferlines »

Jeśli będziecie potrzebowali pomocy z piecem to sprawdźcie serwis vaillant szczecin. Wiele razy mi pomogli jak piec nie domagał. Warto sprawdzić.
Kalbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20/11/2017 08:38:23

Re: Ogrzewanie

Post autor: Kalbert »

Ja tam od paru lat palę tylko węglem, zamawiam sobie węgiel tczew i ze składu mi przywożą na cały sezon zimowy mi starcza tona węgla co się przedkłada na niski koszt palenia.
HubertBat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 20/09/2017 14:40:58

Re: Ogrzewanie

Post autor: HubertBat »

Jeśli chodzi o wszelkie instalacje gazowe, przyłącze kotłów czy po prostu przegląd, polecam Pana Leszka http://instalacje-weiner.pl/oferta (Gdańsk).
Michał89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27/06/2016 18:12:19

Re: Ogrzewanie

Post autor: Michał89 »

Sezon grzewczy się rozkręca więc trzeba zadbać o instalację grzewczą. Jeśli macie w domu piece to nie zapominajcie o czyszczeniu komina. Niedrożny komin może być przyczyną nieszczęścia. Ja zawsze korzystam z profesjonalnego serwisu kominiarskiego http://komin-ms.eu/czyszczenie-komina/ . Udrażniają komin w kilka minut.
panteraux
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30/11/2017 11:51:47

Re: Ogrzewanie

Post autor: panteraux »

Dobrą opcją jest też klimatyzacja. Nie wielu pamięta że może ona również grzać ;) Latem przyjemny chłód a gdy robi się chłodno można dzięki niej ogrzać spore pomieszczenie. Polecam takie rozwiązanie ;) W domu posiadam jedną taka w salonie i czasami gdy się wraca do domu po całodniowej nieobecności i nie chce się centralnego pieca odpalać to taka klimatyzacja sporo ciepła da od razu ;)
DominikT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 30/06/2015 13:54:19

Re: Ogrzewanie

Post autor: DominikT »

Ja ogrzewam kocioł kmg-1 i jestem bardzo zadowolony. Zamawiałem z http://www.kotlobud.pl/19,kociol-kmg-1
ODPOWIEDZ