Ogrzewanie

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
paweljanek9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17/03/2017 09:53:07

Re: Ogrzewanie

Post autor: paweljanek9 »

A może takie rozwiązanie jakie oferuje http://pellux.pl/, od dłuższego czasu zastanawiam się nad montażem kotła peletowego, myślę że takie nowoczesne i ekologiczne rozwiązania to przyszłość. A Wy co myślicie o takim systemie ?
Suseł
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 15/03/2017 13:29:57

Re: Ogrzewanie

Post autor: Suseł »

Jeśli macie centralne ogrzewanie to węglowe to warto do instalacji dołączyć pompę obiegową. Taka pompa wymusza ruch wody w grzejnikach dzięki czemu dom szybciej się nagrzewa a także pomaga utrzymać stałą temperaturę. Dobre pompy do CO możecie nabyć od firmy http://www.iboitaly.pl . To włoski producent ale współpracuje z polską firma dambat. Produkują bardzo dobre pompy różnego zastosowania.
jakub443
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01/04/2017 06:58:46

Re: Ogrzewanie

Post autor: jakub443 »

ja nie lubię takiego ogrzewania
bergen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 02/04/2017 15:16:20

Re: Ogrzewanie

Post autor: bergen »

Najlepszym rozwiązaniem jest pompa ciepła, ale to dosyć poważna inwestycja..
Awatar użytkownika
DeNiro1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 03/02/2016 23:11:30

Re: Ogrzewanie

Post autor: DeNiro1 »

Poczytaj trochę o fotowoltaice promag-gaz.pl/oferta-promag-gaz/dofinansowania-fotowoltaika/
Są teraz specjalne dotacje i dofinansowania na panele i kolektory. W dłuższej perspektywie czasu bardzo to sie opłaca
Ciągle musimy się bać: w młodości ojca i nauczyciela; w męskim wieku prawa i nieszczęścia; na starość śmierci.
franek66
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02/06/2017 09:03:15

Re: Ogrzewanie

Post autor: franek66 »

Tak za jakiś czas się to zwróci, myślę że to dobry pomysł!




http://automatyka-sklep.eu/panele-operatorskie-hmi
Zizia1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 31/01/2017 12:56:48

Re: Ogrzewanie

Post autor: Zizia1234 »

Witajce!

Do tej pory ogrzewałam dom za pomocą tradycyjnego pieca na węgiel, ale w najbliższym czasie przymierzam się do wymiany ogrzewania na gazowe. Czy ktoś z Was zmieniał ogrzewanie podobnie jak ja? Jakie są koszty ogrzewania w domu gazem? Boję się, ze taka wygoda będzie mnie sporo kosztowac. Dodam, że powierzchnia domu, która będzie ogrzewana to ok 100m2.
Remidos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21/07/2017 11:18:50

Re: Ogrzewanie

Post autor: Remidos »

Generalnie jak myślicie że wasze ogrzewanie jest mało wydajne to polecam wykonać test szczelności budynku , wykonuje to np ta firma; www.termocent.com są dobrzy w tym co robią i uważam że warto.
patryk213
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22/07/2017 05:45:54

Re: Ogrzewanie

Post autor: patryk213 »

a ile to kosztuje

_______________________________________________________________________
Hello Neighbor download,
nico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26/07/2017 16:58:44

Re: Ogrzewanie

Post autor: nico »

Ja już od kilku lat palę ekogroszkiem i jestem bardzo zadowolony. Uważam że jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny, niż te wszystkie inne materiały
ODPOWIEDZ