Ogrzewanie

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
darful
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16/02/2011 09:00:31
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: darful »

Mimo,że kończy się zima a tym samym sezon grzewczy,chciałem zapytać jakie ogrzewanie jest najbardziej ekonomiczne-które sprawdza się w domu jednorodzinnym ?


Korzystam z usług
http://www.dr-architektura.pl [http://www.dr-architektura.pl] [http://www.dr-architektura.pl]
Zapraszam do dyskusji

agame
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16/10/2010 19:52:05

Post autor: agame »

Dużo ostatnio słychać o zintegrowanym ogrzewaniu. Jest to kompletny system do ogrzewania domu jednorodzinnego i wody bieżącej, składajacy sie z kolektorów słonecznych Turbosolar z zasobnikiem, Turbokominka z płaszczem wodnym, oszczędnego kotła gazowego oraz Integratora. http://www.makroterm.pl/produkty/zinteg ... ogrzewanie [http://www.makroterm.pl/produkty/zintegrowane-ogrzewanie] tutaj znajdziesz schemat i z tego co pamiętam była na tej stronie też fajna animacja przedstawiająca jak to wszystko działa. Opcja wydaję się być bardzo ciekawa.

tomanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 02/08/2010 08:12:50

Post autor: tomanis »

tak, jesli chodzi o makroterm to bardzo profesjonalnie to wszystko robią. Mi wszystko wytłumaczyli , dpradzili teraz nie dość, ze płace mnijesze rachunki i to o wiele to jestem jeszcze w dodatku eko:D

umberto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19/07/2010 11:12:56

Post autor: umberto »

Witajcie, ja korzystam z odnawialnych źródeł energii. trzeba o tym najpierw trochę poczytać, ale ostatecznei taka inwesteycja się opłąca, bo płacę dużo mnie za ogrzewanie. Dla początkujących może być przydatna strona http://www.odnawialnecieplo.pl/ [http://www.odnawialnecieplo.pl/] tam dowiecie sie podstaw na temat tego typu ogrzewania:)

umberto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19/07/2010 11:12:56

ogrzewanie

Post autor: umberto »

Cztałem ostatnio artykuł o zintegrowanym ogrzewaniu na stronie makroterm.pl zastanawiam się tylko po jakim czasie taka inwestycja się zwraca?

fmvpjames
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 21/06/2013 07:22:42
Kontakt:

Post autor: fmvpjames »

Dużo ostatnio słychać o zintegrowanym ogrzewaniu. Jest to kompletny system do ogrzewania domu jednorodzinnego i wody bieżącej, składajacy sie z kolektorów słonecznych Turbosolar z zasobnikiem, Turbokominka z płaszczem wodnym, oszczędnego kotła gazowego oraz Integratora.
Cheap RS Gold [http://www.arm2teeth.com/]
Runescape Money [http://www.arm2teeth.com/Runescape.Gold]
WOW Gold [http://www.arm2teeth.com/]

Grazyna344
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19/10/2013 12:19:49

Post autor: Grazyna344 »

Zdecydowanie piec na paliwo stałe - ekogroszek, drewno
inwestycje mieszkaniowe Brwinów [http://agroman.pl/mieszkania-nieruchomosci-brwinow]

Patfurxm_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20/05/2014 21:04:50
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Patfurxm_88 »

podłogowe
Folie carbon [http://www.texconcept.pl/3m-folie-okienneprzeciwsloneczne] - http://www.texconcept.pl [http://www.texconcept.pl] [http://www.texconcept.pl]

Marko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 09/06/2014 12:44:27
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Post autor: Marko »

Tak naprawdę ciężko powiedzieć jakie ogrzewanie będzie najbardziej ekonomiczne, ponieważ zależy to od wielu czynników oraz indywidualnych preferencji. Najlepiej dowiedzieć się z różnych źródeł szczegółów, popytać znajomych/rodzinę jakie ogrzewanie mają i jak to wygląda w praktyce, a potem dobrać to do swoich potrzeb. Z biegiem czasu koszty te się również zmieniają - w tym sezonie może być bardziej opłacalny eko-groszek, w innym gazowe, itd. Aby płacić niższe rachunki za ogrzewanie (oraz klimatyzowanie latem) pomieszczeń, warto zastanowić się nad porządną i skuteczną izolacją strategicznych elementów budynku.
Efektywna i dożywotnia izolacja cieplna:
http://agmainvest.pl/izolacje-i-ocieple ... etanowa/19 [http://agmainvest.pl/izolacje-i-ocieplenia-pianka-poliuretanowa/19] [http://agmainvest.pl/izolacje-i-ocieplenia-pianka-poliuretanowa/19]

WDs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04/06/2014 00:09:58
Lokalizacja: Mokotów
Kontakt:

Post autor: WDs »

Różnie to bywa - czasem lepiej sprawdzi się olej, czasem ekogroszek a czasem pellet. Musisz rozważyć koszty surowca, instalacji i ich ewentualnych napraw.
http://www.wdserwis.pl [http://www.wdserwis.pl] [http://www.wdserwis.pl]

ODPOWIEDZ