Ogrzewanie

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
Pytol32
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 07/02/2016 17:29:58

Re: Ogrzewanie

Post autor: Pytol32 »

A ja planuję właśnie zakup klimatyzacji do domu. Co myślicie o tym poradniku https://krakow-atrakcje.pl/jak-czyscic- ... je-w-domu/ ? Podobno klimatyzację trzeba regularnie czyścić.
iza23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 15/11/2016 09:46:34

Re: Ogrzewanie

Post autor: iza23 »

Jeśli chodzi o ogrzewanie to warto postawić na pellet, jendym z powodów jest jego dobra dostępność. Firma Maximer jest producentem pelletu od wielu lat, ma rozbudowaną sięć sprzedaży, zarówno dla firm jak i odbiorców detalicznych. Firma nadal się rozwija dlaego poszukuje nowych dostawców oraz przedstawiceli handlowych dla swoich produktów.
milka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29/10/2015 17:29:28

Re: Ogrzewanie

Post autor: milka »

jan852 pisze: Ja się zastanawiam jaki rodzaj ogrzewania zastosować w firmie - chodzi przede wszystkim o magazyn spożywczy, w którym działają sprężarki powietrza. Może ktoś się orientuje w tej kwestii.
W kwestii ogrzewania to akurat nie pomogę bo znawcą nie jestem, ale dam dobrą radę w kwestii budowy magazynu - postaw na płyty warstwowe. Obojętnie jaką metodę grzewczą wybierzesz to będziesz miał pewność że będą niskie straty ciepła. Płyty warstwowe akurat charakteryzują się tym, że mają bardzo niski współczynnik U. Zobacz sobie na buildnowonline , w tym sklepie są konkurencyjne ceny jeśli chodzi o te panele (dostępne są dachowe i ścienne)
gabi121
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 24/03/2018 15:54:59

Re: Ogrzewanie

Post autor: gabi121 »

Od tego to sa moim zdaniem fachowcy. My mozemy ewentualnie poczytac sobie blogi tego typu https://levada.pl/sposob-na-tanie-ogrze ... powiednia/ rozgladajac sie za najlepszym ogrzewaniem dla nas. Ale najlepiej moim zdaniem zgłosić sie do konkretnej firmy, pogadac o cenach i usługach montowania, oni to wycenia, a moze nawet jak w przypadku Levady pomogą postarac sie o dotacje z miasta
Wiktoria
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 12/12/2017 12:06:34
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: Wiktoria »

Ja zawsze jestem za jakimiś ekologicznymi sposobami ogrzewania. One są według mnie najlepsze, choć często dość drogie.
eurotexpoland.pl - taśmy transportujące i pasy napędowe
Melania12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 15/11/2019 20:06:04

Re: Ogrzewanie

Post autor: Melania12 »

a sterowniki do kotłów są wam potrzebne? Ja sama taki mam, zainwestowałam ponieważ wiele artykułów przeczytałam na temat oszczędzania. Warto sprawdzić czy np https://sterownikitech.pl/sterowniki-do-kotlow,c17.html taki sterownik nadaje się akurat do naszego rodzaju kotła. Jestem pewna, że taka inwestycja szybko sie zwróci.
Inatka93
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 16/09/2017 09:21:58

Re: Ogrzewanie

Post autor: Inatka93 »

Temat się rozwinął, to może ja dodam od siebie, że w firmie Imers możecie znaleźć dobrej jakości grzejniki, które wesprą was w dekorowaniu domu. Można je wykorzystać jako dodatek, a jednocześnie będą odpowiednio przekazywać ciepło, jak tradycyjne żeberka grzejnikowe. Warto tam zajrzeć.
stanbara
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 27/07/2021 10:44:50

Re: Ogrzewanie

Post autor: stanbara »

Wiele ofert na piece dostępnych jest na stronie https://kotlyleszka.pl/ to firma specjalizująca się w produkcji pieców centralnego ogrzewania. Macie więc tam na stronie atrakcyjne oferty i wiele informacji od ekspertów z tej dziedziny. Myślę że warto się z tym zapzonać. Polecam.
JacekB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 11/10/2018 20:10:25

Re: Ogrzewanie

Post autor: JacekB »

U mnie ogrzewanie trochę nietypowe. Mam elektryczne ale oparte na podczerwień. Nie wiem czy ktoś miał styczność z takim systemem. Fajnie to działa. Komfort cieplny jest odczuwalny przy niższej temperaturze pomieszczenia. Z tego co czytałem, to jest też lepszy rozkład temperatur w pomieszczeniu. U mnie są zamontowane panele na podczerwień od Eco Partner. Takie panele mam pod sufitem. Fajne jest to, że ten system kompletnie nie wpływa na aranżację wnętrza.
ODPOWIEDZ