Ogrzewanie

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
andzia3606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 20/01/2016 18:30:49

Re: Ogrzewanie

Post autor: andzia3606 »

nawiew na gaz :)
agapik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13/01/2016 14:50:37

Re: Ogrzewanie

Post autor: agapik »

Zdecydowanie eko groszek ;-)
Psychoterapia - lepiej płakać u psychologa niż śmiać się u psychiatry.
Rick638
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08/02/2016 17:08:26
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: Rick638 »

Zgadzam sie z tomanis
lefin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20/02/2016 13:11:14

Re: Ogrzewanie

Post autor: lefin »

Wielkie dzięki za info :)
Awatar użytkownika
baltazzar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 16/02/2016 18:55:48

Re: Ogrzewanie

Post autor: baltazzar »

Z doświadczenia wiem, że ekogroszek jest najlepszym rozwiązaniem. Sam niedawno zmieniłem ogrzewanie w swoim domu z gazowego na ekogroszek. Stanowczo więcej ciepła daje.
Kruki wszędzie są czarne.
mork
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18/02/2016 12:29:22

Re: Ogrzewanie

Post autor: mork »

Tu masz takie przykładowe zestawienie jak wygląda roczny koszt przy różnego rodzaju ogrzewaniu:

Obrazek

Najtaniej wychodzi pompa ciepła ale z kolei koszt instalacji jest bardzo duży. W miarę tania opcja to ekogroszek ale z tym jest z kolei najwięcej roboty no i musisz mieć piwnicę/kotłownię. Dla mnie najlepsze jest jednak ogrzewanie gazowe, koszty wychodzą w środku skali ale są też sposoby na ich zmniejszenie. Dobra izolacja domu, zmiana dostawcy gazu, nowoczesny i wydajny piec gazowy i myślę, że spokojnie można zbić koszty ogrzewania gazowego o kilkanaście procent.
milka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29/10/2015 17:29:28

Re: Ogrzewanie

Post autor: milka »

Zgadzam się z tym, że pompa ciepła jest najtańsza w eksploatacji. Jednak często się zdarza, że rachunki są większe z obojętnie jakiej metody ogrzewanie przez nieszczelność domu. Wtedy powinno się zastosować badanie termowizyjne http://www.rekuperacja.waw.pl/izolacje-natryskowe/ by wyeliminować ten problem
Gastrok28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 11/01/2016 12:06:54
Kontakt:

Re: Ogrzewanie

Post autor: Gastrok28 »

pozwolę sobie sprostować, że za pompę ciepła w rzeczywistości rachunków nie otrzymujesz, to Twoja wewnętrzna instalacja, więc jeśli "dom jest nieszczelny", czyli są wysokie straty ciepła przez przegrody, to w domu będzie zimno, ale przy pompie ciepła nie wiąże się to przecież z dodatkowymi kosztami. chyba, że liczymy, że pompa chodzi ciągle na max. i wtedy pośrednio chodzi o prąd do sprężarki. ale nie wiem czy o to chodziło przedmówcy
Turczynow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22/03/2016 12:13:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogrzewanie

Post autor: Turczynow »

Są dwie zasadnicze rzeczy:
ogrzewanie - wybór piecyka, czy też rodzaj ogrzewania. Ja mam u siebie ogrzewanie gazowe. Nie wiem czy najtańsze, nie będę tego rozstrzygał, ale na pewno jedno z najbardziej wygodnych,
ocieplenie, docieplenie - i tutaj w zeszłym roku postanowiłem coś niecoś zmienić. Uznałem, iż najlepiej będzie docieplić ściany za pomocą płyt gipsowych. http://dudagips.com.pl/scianki-dzialowe/plyty-gipsowe Gdzie się dało, wykonałem całe ścianki, a gdzie nie, jedynie dociepliłem wszystko za pomocą płyt.
Oszczędności na ogrzewaniu mam w granicach 15-20% jak przed inwestycją.
Ostatnio zmieniony 23/06/2016 08:52:12 przez Turczynow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fab
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17/02/2016 22:07:58

Re: Ogrzewanie

Post autor: fab »

U mnie sprawdza się piec na ekogroszek. W tą zimę (chociaż trzeba przyznać, ze nie było w tym roku mroźno) zeszło nam około 5 ton groszku. Spalanie około 2kg na godzinę.
ODPOWIEDZ