dom w kilka miesięcy (?)

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
umberto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19/07/2010 11:12:56

dom w kilka miesięcy (?)

Post autor: umberto »

Czy domy, które powstają w kilka miesięcy są rzeczywiście solidne? Jakoś nie mam przekonania do tego typu prac budowlanych...
tomanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 02/08/2010 08:12:50

Post autor: tomanis »

też się nad tym zastanawiałam, ale się okazuje, że jednak takie domki są bardzo wytrzymałe.Znajomi sobie postawili, bo ich rodzina w Niemczech mieszka w takim już od dawna. Są bardzo zadowoleni.
umberto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 19/07/2010 11:12:56

Post autor: umberto »

a zatrudnili do budowy jakąś większą firmę, czy raczej prywatnych fachowców?
tomanis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 02/08/2010 08:12:50

Post autor: tomanis »

Firma nazywa się budwesta, z tego co wiem, działa na terenie kilku województw
mars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16/08/2011 07:59:26

Post autor: mars »

Moi znajomi też mieszkają w takim domu , wygląda na bardzo solidny .
cif
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22/03/2010 15:23:28
Kontakt:

Post autor: cif »

Obecna technologia pozwala zbudowac dom w 3 miesiace ( jak sie upra to nawet miesiac wystarczy ).

Rozmawiajac z kolegami mowi ze dobra praktyka jest aby dom w stanie surowym zostawic na rok aby budynek na spokojnie mogl osiasc.
Potem mozna juz tynkowac i zamknac budowle, dzieki tej praktyce nie bedzie nam pekal tynk na scianach
Zclrjpkj_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 26/03/2014 23:04:41
Lokalizacja: Tuczno

Post autor: Zclrjpkj_81 »

okaże się za kilka lat
bobuilder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19/03/2015 11:00:07
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bobuilder »

Moim zdaniem taki dom to doskonałe rozwiązanie. Jesteśmy zbyt przyzwyczajeni do tradycyjnych metod a zapominamy o postępie technologicznym.

Dzięki niemu możemy budować szybciej (czas to pieniądz) oraz lepiej! Dom z półfabrykatów tworzony jest w warunkach laboratoryjnych (fabryka) dzięki czemu posiada mnie wad i lepsze właściwości - choćby termiczne.

Można by tak pisać i pisać - ale niektórzy i tak będą woleli budować 2 albo 3 lata :)
JustynaJot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 07/04/2015 14:20:25
Kontakt:

Post autor: JustynaJot »

Wiesz...w krajach zachodnich to jest norma, u nas raczej buduje się długo. Ale te kilka m-cy to w sumie sporo czasu.
KKasia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 13/12/2014 23:12:12

Post autor: KKasia »

Teraz domy stawiają w kilka tygodni, nie kilka miesięcy. I są solidne - chodzi o technikę budowy. Nie kładzie się cegła po cegle, tylko składa z gotowych prefabrykatów...

______________________
ogłoszenia Kluczbork :: ogłoszenia Wrocław
ODPOWIEDZ