Balustrada ze szkła?

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
smart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 05/06/2017 18:35:36

Re: Balustrada ze szkła?

Post autor: smart »

zgadam się, nie ma się czego obawiać takie rozwiązania są bezpieczne aczkolwiek kosztowne
andres
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30/06/2017 12:26:30

Re: Balustrada ze szkła?

Post autor: andres »

Nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem przeszklonych powierzchni w domu. Może dlatego, że u mnie i tak jest dosyć jasno za dnia.
hugon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 17/08/2017 11:08:54

Re: Balustrada ze szkła?

Post autor: hugon »

Nawet bez jakichkolwiek okuć takie szkło będzie zupełnie nie do zdarcia. Nie ma nawet takiej możliwości. Z pewnością żadne zarysowania się nie pojawią.
Awatar użytkownika
garmin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 12/10/2017 14:50:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Balustrada ze szkła?

Post autor: garmin »

Jakoś tak, nie jestem zbytnią zwolenniczką stawiania szklanych powierzchni tam, gdzie nie jest to potrzebne. Co jest nie tak z drewnianymi balustradami? Wiadomo, bezpieczeństwo itd., ale naprawdę nie wydaje mi się, by szklana balustrada była w stanie wytrzymać każdy ciężar i każdy impet, jeżeli coś by się stało. Drewnianej jakoś tak bardziej ufam, bo wygląda zawsze na solidniejszą.
Maciejj56
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 09/11/2017 09:27:21

Re: Balustrada ze szkła?

Post autor: Maciejj56 »

Też nie mam przekonania do balustrad ze szkła. Jestem zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań, czyli balustrad drewnianych.
Kiparczikiis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10/11/2017 08:35:11

Re: Balustrada ze szkła?

Post autor: Kiparczikiis »

Balustrada ze szkła niewątpliwie wygląda ekstra. Jeśli jest się świadomym że będzie się dbać o takie wnętrze to czemu nie ;) Przypominam jednak że i te szyby trzeba czyścic :!: Osobiście skusiłabym się na takie rozwiązanie.
borys45
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10/11/2017 13:15:10

Re: Balustrada ze szkła?

Post autor: borys45 »

Szklane balustrady są bardzo piękne i modne teraz. Sam posiadam taką balustradę w domu na schodach i sobie bardzo chwalę oczywiście nie dałem czystego szkła bo bym nie chciał widzieć za każdym razem jakiś odciśniętych dłoni więc z tego względu dałem mleczne szkło i bardzo fajny efekt robi.
Awatar użytkownika
freeman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04/11/2017 18:58:32

Re: Balustrada ze szkła?

Post autor: freeman »

Bardzo podobają mi się balustrady ze szkła. Są nowoczesne, eleganckie. Niestety są strasznie niepraktyczne. Trzeba biegać ciągle ze szmatką i wycierać zabrudzenia.
Nienawiść jest jak długi ciemny cień.
Parfaos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22/11/2017 09:54:47

Re: Balustrada ze szkła?

Post autor: Parfaos »

Ja tam wolę zdecydowanie ze stali nierdzewnej kupić balustradę, jest to moim zdaniem trwalsze rozwiązanie i lepsze po prostu. Sprawdźcie zresztą tą firmę : http://www.luxmetal.pl/ to zobaczycie różne projekty własnie takich balustrad.
milka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29/10/2015 17:29:28

Re: Balustrada ze szkła?

Post autor: milka »

Jasne, że ze stali nierdzewnej są solidniejsze. Ale żeby przełamać tę surowość można zamówić uchwyty do szkła ze sklepu gigastal.pl aby dodać trochę szklanych elementów.
ODPOWIEDZ