Jak wyposażyć swoje mieszkanie?

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
Awatar użytkownika
goldi099
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21/05/2017 15:43:42

Re: Jak wyposażyć swoje mieszkanie?

Post autor: goldi099 »

A czy odnośnie ogrodzenia jesteście w stanie coś polecić? Czy np. takie ogrodzenia nowoczesne są ok?
Szalony jest struś, który wtyka głowę w piasek, gdy otacza go stado hien.
Michał89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 27/06/2016 18:12:19

Re: Jak wyposażyć swoje mieszkanie?

Post autor: Michał89 »

W ostatnim czasie coraz częsciej montuje się systemy sterowania domem (w mieszkaniu tez mozna coś takiego zainstalować). Ja u siebie mam system od firmy DEIMIC http://deimic.pl/ . Oferują bardzo tanie systemy sterowania. Dzięki takiej instalacji można zaoszczędzić sporo pieniędzy - system pozwala na ekonomiczne wykorzystanie mediów i co za tym idzie generuje oszczędności. Deimic jest prosty w obsłudze - za pomoca aplikacji w telefonie mozna kontrolować systemem inteligentnego domu z każdego miejsca w Polsce czy na świecie. Takie nowoczesne rozwiązanie poprawia komfort życia i pozwala na spore oszczędności w eksploatacji domu czy mieszkania.
Suseł
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 15/03/2017 13:29:57

Re: Jak wyposażyć swoje mieszkanie?

Post autor: Suseł »

Moim zdaniem warto zainwestować w projekt. Biuro architektoniczne zaplanuje całe mieszkanie z dbałością o najmniejsze szczegóły. Ja korzystałem z usług biura MO Architekci http://www.mo-architekci.pl/ . Bardzo sobie chwalę współpracę z nimi. Uwzględnili wszystkie moje uwagi w projekcie. Całe mieszkanie utrzymane jest w jednym stylu - kolory, meble dodatki - wszystko jest spójne i współgra ze sobą.
kinderka2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 17/05/2017 19:50:32

Re: Jak wyposażyć swoje mieszkanie?

Post autor: kinderka2 »

Widze, ze czasami jest spór odnośnie tego co jest lepsze dom, czy mieszkanie. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Dom to głównie wolności i swoboda, a w mieszkaniu za to nic Cie nie obchodzi, wszystko za Ciebie robi administrator. Ważne tylko, żeby ten był kompetentny. mieszkania kraków rynek pierwotny mnie teraz interesuje, wiecie jaka dzielnica bedzie najlepsza?
basiq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19/02/2015 14:53:28

Re: Jak wyposażyć swoje mieszkanie?

Post autor: basiq »

Dla mnie najważniejsze jest oświetlenie. Przydzielam mu największa uwagę. W domu mam kinkiety w korytarzach i duży żyrandol w salonie. Odkąd wymieniłam żarówki na LED płace dużo mniejsze rachunki, chociaż ciągle gdzieś pali się światło. Lampy zawsze kupuję w Kwazar-Lampy.pl. Nie dość, że to polski producent, to jeszcze mają bardzo dobrą jakość wykonania.
szczeryJa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 04/08/2017 14:48:30

Re: Jak wyposażyć swoje mieszkanie?

Post autor: szczeryJa »

Każdy wyposaża mieszkanie w to, co potrzebuje. Nie można narzucać jakichś konkretnych kanonów, bo nawet się nie da. Każdy lubi co innego i sądzi według siebie
maciek233
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13/05/2016 13:51:12

Re: Jak wyposażyć swoje mieszkanie?

Post autor: maciek233 »

A co sądzicie o szafie z drzwiami przesuwanymi https://www.komandor.pl/oferta/systemy- ... przesuwne/? Moje mieszkanie nie jest zbyt duże a takie rozwiązanie pozwoliłoby zaoszczędzić trochę miejsca i świetnie to wygląda. W sieci znaleźć można wiele fajnych sposób jak w 100% wykorzystać nawet niewielką przestrzeń. Ja postanowiłem wyburzyć ściankę działową i stworzyć kuchnię otwartą na salon.
banks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23/08/2017 12:45:17

Re: Jak wyposażyć swoje mieszkanie?

Post autor: banks »

Mi najwięcej kłopoty przysporzył salon, pokój dziecięcy, no i -o dziwo- sypialnia. Nie jest tak wcale łatwo wyposażyć dom, jak się może wydawać.
karin83
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 28/12/2015 13:17:11

Re: Jak wyposażyć swoje mieszkanie?

Post autor: karin83 »

To prawda. Niektóre pomieszczenia mogą być kłopotliwe. Warto popatrzeć na aranżacje na blogach wnętrzarskich - zawsze to jakaś inspiracja. I popatrzeć co mają w sklepach meblowych - np. Promyk Meble ma duży asortyment. To może pomóc.
DominikT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 30/06/2015 13:54:19

Re: Jak wyposażyć swoje mieszkanie?

Post autor: DominikT »

Myślę, że teraz koniecznością jest wyposażenie domu w sejf. Trzymanie pieniędzy jedynie w banku jest dla mnie nierozsądnym wyjściem. Dobrze jest mieć swoje “zaskórniaki” i trzymać je w bezpiecznym miejscu. Ja mam szafę na broń strzelecką z https://www.sejfydlaciebie.pl/pl/c/Szafy-na-bron/18. Co prawda jej nie używam, bo dostałem ją w “spadku” ,ale lepiej ją przechowywać w miejscu do tego przeznaczonym. W sumie jakby nie było, jest to drogocenny przedmiot.
ODPOWIEDZ