Warto budować domy drewniane....

Forum poświęcone tematom wykańczania domu, wnętrza i ogrodu. Technikom i technologiom ich wykańczania, materiałom, itp.
maciek233
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 13/05/2016 13:51:12

Re: Warto budować domy drewniane....

Post autor: maciek233 »

Ja mam dom drewniany bo od zawsze było to moje marzenie. Rzeczywiście budowa jest nieco trudniejsza i jest wiele rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, jednak moim zdaniem warto. Teraz kładziemy dach i wybieramy właśnie gonty drewniane http://powrotlegendytilcor.pl/gonty-stalowe.php żeby całość miała jeden styl i klimat. Już się nie mogę doczekać
DominikT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 30/06/2015 13:54:19

Re: Warto budować domy drewniane....

Post autor: DominikT »

Takie domy są ok ale oprocz dobrego projektu trzeba zbadac czy grunt pod taki dom jest odpowiedni. Jesli jest zbyt grząski to warto zdecydowac sie na mikropale iniekcyjne zeby miec pewnosc ze wszystko bedzie stabilne i solidnie wykonane
kingbed
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23/04/2018 12:08:11

Re: Warto budować domy drewniane....

Post autor: kingbed »

zależy gdzie, na działce / wsi jak najbardziej a w mieście? raczej nie :)

--
plecaki szkolne
gabi121
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 24/03/2018 15:54:59

Re: Warto budować domy drewniane....

Post autor: gabi121 »

Drewniany domek mamy na Mazurach. Teraz właśnie wraciliśmy jeszcze przed majówka żeby go odpowiednio przygotowac zanim zjadą się dzieciaki. Drewno jednak jest niezastąpione. Gdyby miała jeszcze raz budować dom rodzinny to zdecydowanie przemyślałabym temat właśnie drewnianej konstrukcji. Co roku pięknie się prezentuje wystarczy tylko go odpowiednio zabezpieczyć chociażby tym impregnatem https://luxdecor.expert/produkt/impregnat-akrylowy/ i właściwie w każdym sezonie dom letniskowy wygląda jakby był nowo postawiony. To też kwestia doboru odpowiedniego produktu - nam póki co sprawdza się juz kilka sezonów własnie ten z naturalnymi woskami, które odpychają wodę i nie powodują efektu gnicia, bo nie wnikają w strukturę drewna. Drewno jest kapryśne, ale nie da się go niczym innym zastąpić, ma w sobie cos magicznego
Mozajka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 31/03/2018 12:08:15

Re: Warto budować domy drewniane....

Post autor: Mozajka »

Na stronie domywstylu.pl możecie również rozejrzeć się za projektem domu. Mają tam najróżniejsze propozycje domów, także możecie znaleźć coś idealnego dla siebie. Mnie bardzo podobają się takie projekty https://www.domywstylu.pl/projekty-domo ... poddaszem/ domu z poddaszem użytkowym. Mam całkiem dużą rodzinę, dlatego dla mnie byłoby to najwygodniejsze rozwiązanie.
Suseł
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 15/03/2017 13:29:57

Re: Warto budować domy drewniane....

Post autor: Suseł »

Dom drewniany jest świetnym pomysłem. Jest przede wszystkim dużo tańszy niż dom murowany. Jeśli chodzi o parametry takiego domu to w niczym nie ustępuje domowi wybudowanemu tradycyjnie. Jesli zdecydujecie sie na budowę domu drewnianego, sprawdźcie jakich materiałów - głównie tarcicy suchej czyli desek używa wykonawca. Jakość drewna ma bardzo duży wpływ na konstrukcję domu i jego wytrzymałość.
Awatar użytkownika
shawnelszr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 08/09/2018 17:08:42

Re: Warto budować domy drewniane....

Post autor: shawnelszr »

Dzień dobry Was. Zastanawiam się w tej chwili nad sposobnością wykupienia polisy turystycznej. Zastanawiam się nad tym, czy NFZ Gdynia (wakacyjnapolisa.pl) byłby poprawnym wyborem. Z góry wielkie dzięki za sprawdzone informacje.
wszystko sprowadza się do prostych równań . Dzielenia smutku, pomnażania szczęścia, odejmowania samotności i dodawania otuchy.
Awatar użytkownika
DeNiro1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 03/02/2016 23:11:30

Re: Warto budować domy drewniane....

Post autor: DeNiro1 »

Jeśli już dom z drewna, to może warto zabezpieczyć się specjalną farbą ogniochronną do drewna? https://farbyspecjalistyczne.pl/kategor ... ne/drewno/
Ciągle musimy się bać: w młodości ojca i nauczyciela; w męskim wieku prawa i nieszczęścia; na starość śmierci.
ODPOWIEDZ