ZŁOTE TARASY

Dyskusje na temat planowanych ciekawych budowli i wieżowców, będących w trakcie konstrukcji lub wstrzymanych.
MichaU-M2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18/10/2006 16:44:20
Lokalizacja: Dynów

ZŁOTE TARASY

Post autor: MichaU-M2 »

Nie wiem czy warto zakładać ten watek bo budowa ZT dobiega końca (moze istnieje juz taki watek) ale mam pytanie. Na stronie http://www.zlotetarasy.pl jest dział STOPKLATKA a tam jest KAMERA Z MARIATTU u mnie ta kamera nie działa :cry: Co mam zrobić ??

Acha jak w razie czego usunąc wątek bo nie wiedziałem gdzie skierowaźć sie z tym zapytaniem dlatego utworzyłem nowy temat :wink:

:arrow: M-M2
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Post autor: Łukasz-O »

U mnie działa, kamerkę faktycznie się dziwnie odpala spróbuj kliknac na M-JPEG (juz w docelowym okienku). Możę nie masz jakiegos sterownika?
Kamera ma sekundowe odświerzanie jakość niestety kiepska, być możę dlatego, że w chwili podziwiania było ciemno :( .
wojto
Administrator
Administrator
Posty: 71
Rejestracja: 08/08/2006 20:27:08
Lokalizacja: Warszawa, Zamość
Kontakt:

Post autor: wojto »

Mi też działa i rzeczywiście jakość baaardzo słaba.

Do poprawnej obsługi tamtej kamery wymagana jest zainstalowana Java na komputerze.
Sprawdź tę kamerę: http://www.budowle.pl/camera,47.html
jeśli też nie będzie działać, to jest tam link do strony, gdzie można pobrać odpowiednie pluginy.
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Post autor: Łukasz-O »

Mi np link http://www.budowle.pl/camera,47.html nie działa :( działa natomiast tylko oryginalna stronka z kamerą tj. http://www.zlotetarasy.pl
Nie mam zainstalowanej również javy :shock: Jak widać co komputer to nowy obyczaj :roll:

PS
Ciekawe jaka jakosć będzie w dzień alę na gruszki na wierzbie nie liczę :?
MichaU-M2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18/10/2006 16:44:20
Lokalizacja: Dynów

Post autor: MichaU-M2 »

Skoro jest wątek to szkoda zeby sie marnował :wink:

Obrazek

ING Real Estate oficjalnie podała w ubiegłym tygodniu termin oddania do użytku centrum handlowego Złote Tarasy. Ma ono zostać otwarte 7 lutego. Wcześniej mówiono o listopadzie. Przesuwa się też otwarcie budowanego po sąsiedzku przez ING biurowca Lumen.

Przyczyną przesunięcia daty otwarcia Złotych Tarasów były opóźnienia w realizacji prac instalacyjnych przez firmę Skanska. To, że centrum handlowe będzie zamknięte przez okres przedbożonarodzeniowej gorączki zakupów, to prawdziwa katastrofa. Wiele sklepów w tym okresie wypracowuje nawet jedną trzecią rocznych obrotów.

Agnieszka Podbielska z ING nie chce wypowiadać się na temat, czy jej firma obłoży karami wykonawcę. Jednak w oficjalnych komunikatach ING podkreśla, iż do przesunięcia terminu otwarcia doszło dlatego, że wykonawca "nie dotrzymał swoich zobowiązań kontraktowych".

- Bardzo ubolewamy nad tym, że pomimo znacznej motywacji z naszej strony Skanska nie była w stanie zdążyć w terminie. W związku z tym nie mieliśmy innego wyjścia i musieliśmy podjąć bolesną decyzję o przesunięciu terminu otwarcia - mówi Marcel Kooij, dyrektor Złotych Tarasów. Skanska broni się - jej przedstawiciele twierdzili, że są w stanie oddać budynek do użytku przed Bożym Narodzeniem

Opóźnienie za opóźnieniem

To już kolejne przesunięcie terminu otwarcia centrum handlowo-rozrywkowego położonego tuż obok Dworca Centralnego. Jego budowa zaczęła się pod koniec 2002 r. Zapowiadano wtedy, że do użytku zostanie oddane na jesieni 2005 r. Inwestycję na pół roku zatrzymała walka z pseudoekologiczną organizacją Przyjazne Miasto, która zasłynęła z wymuszania haraczy od potężnych deweloperów w zamian za rezygnację z protestów. Doszukała się ona niewielkiego błędu formalnego w dokumentach wydanych przez miasto i doprowadziła do tego, że w lipcu 2004 r. sąd uchylił pozwolenie na budowę. Inwestor nie zatrzymał budowy, ale zwolnił tempo prac. Straty liczył w tysiącach złotych dziennie.

W drugiej instancji ING wygrało. Na budowie znów zaczął się normalny ruch. Inwestor zapowiadał, że centrum będzie gotowe na wiosnę 2006. Jednak latem 2005 r. znów ogłosił opóźnienie. Tym razem jako przyczynę podano kłopoty z uruchomieniem ośmiosalowego kina sieci Multikino, które zajmie trzy ostatnie kondygnacje Złotych Tarasów. Początkowo sal miało być mniej i dopiero w trakcie inwestycji wprowadzono korektę. jednak na projekt zamienny nie chciało zgodzić się miasto i ING musiało walczyć o niego, odwołując się do wojewody. A ponieważ kino zawsze podnosi ruch w centrum handlowym, inwestor ogłosił, że przesuwa otwarcie całego obiektu o kolejne pół roku, na jesień 2006 r. Teraz ten termin przesunięto o jeszcze pięć miesięcy, choć Multikino przyznaje, że jego multipleks do tego czasu jeszcze nie będzie gotowy.

Biura też dopiero na wiosnę

Złote Tarasy będą jednym z największych stołecznych centrów handlowych. Powierzchnia handlowa obiektu to 63,5 tys. m kw. (więcej niż Blue City, choć prawie dwa razy mniej niż Arkadia). W budynku będzie 220 najemców, m.in.: Marks & Spencer, H&M, Zara, Van Graaf, Intersport, Albert, Saturn. W sklepie Empiku znajdzie się pierwszy w Polsce dział z luksusową bielizną Palmers. Po raz pierwszy w naszym kraju pojawi się też tu sklep odzieżowy Next oraz restauracja sieci Hard Rock Café. W marcu obok niej zacznie działać legendarny jazzowy klub Akwarium, który przez lata działał w budynku znajdującym się w miejscu, gdzie dziś stoi hotel Intercontinental.

Doliczając koszt budowy półokrągłego biurowca Lumen, wartość inwestycji ING wynosi ok. półtora miliarda złotych. Również ta część inwestycji ING powstaje z opóźnieniem - początkowo inwestor zapowiadał, że pierwsi najemcy wprowadzą się do liczącego 23,5 tys. m kw. biurowca we wrześniu 2006 r. W październiku deweloper ogłosił, że w związku z "sytuacją rynkową" przesuwa oddanie Lumena na kwiecień 2007.

:arrow: M-M2[/url]
MichaU-M2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18/10/2006 16:44:20
Lokalizacja: Dynów

Post autor: MichaU-M2 »

Obrazek


:arrow:M-M2
Znawca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 06/10/2006 21:11:50
Lokalizacja: Opole | Warszawa
Kontakt:

Post autor: Znawca »

Bardzo się cieszę że powstaje ten kompleks. To naprawdę światowa inwestycja :wink:
Znawca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 06/10/2006 21:11:50
Lokalizacja: Opole | Warszawa
Kontakt:

Post autor: Znawca »

No i niedługo otwarcie. Już nie mogę się doczekać. Niedługo tam jadę i z chęcią spojrzę na to cudeńko. Mam nadzieję że jeszcze uporządkują te budy z chińskim żarciem i szmatami używanymi.
MichaU-M2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 18/10/2006 16:44:20
Lokalizacja: Dynów

Post autor: MichaU-M2 »

RZECZPOSPOLIA

Start długo oczekiwany

W przyszłym tygodniu zostaną otwarte Złote Tarasy. Powierzchnia centrum handlowego już dawno została wynajęta w 100 procentach

Obrazek

Złote Tarasy mają przyciągać m.in. oryginalną architekturą
JERZY DUDEK

Złote Tarasy to olbrzymia galeria handlowo-rozrywkowa o oryginalnej architekturze, znajdująca się w samym sercu Warszawy - tuż obok Dworca Centralnego, u zbiegu Al. Jerozolimskich i al. Jana Pawła II. Jej powierzchnia wynosi 225 tys. mkw. Inwestor - holenderska spółka ING Real Estate Development - długo czekał na tę chwilę. Przez kolejnych kilka lat firma ING Real Estate Development prowadziła prace przygotowawcze. Pozwolenie na budowę deweloper uzyskał dopiero w 2002 roku i to po zakończeniu sporu ze spadkobiercami byłych właścicieli gruntów, które gmina Centrum wniosła aportem do spółki joint venture z ING.

Złote Tarasy miały już kilka planowanych dat otwarcia. Jedna z nich to koniec 2005 r. Inna - wiosna 2006 r. Potem przesunięto ją na jesień 2006 r. Ukończenie inwestycji opóźniało się m.in. z powodu protestów ekologów, a także opieszałości wykonawcy. Opóźnienia te, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, spowodowały straty dla najemców - wszyscy mieli nadzieję, że galeria wreszcie ruszy, jak zapowiadano, przed grudniem 2006 r., bo okres świąt Bożego Narodzenia to najlepszy czas dla właścicieli sklepów. Nie udało się.

Jednak mimo opóźnień galeria handlowa w Złotych Tarasach jest praktycznie skazana na sukces, jak twierdzi Agnieszka Podbielska, przedstawicielka inwestora.

- Dobra lokalizacja, staranny dobór najemców, prestiżowe sieci handlowe, nowe sklepy na polskim rynku jak np. The Body Shop czy pierwsza w Europie Środkowej Hard Rock Cafe. Ponadto unikatowy szklany dach nad centrum handlowym (o hektarowej powierzchni), który daje poczucie otwartej przestrzeni, oraz wyjątkowa architektura galerii - tarasy z kawiarniami, charakter miejskiego skweru, do tego sześć tysięcy sztuk żywej zieleni - wymienia zalety Złotych Tarasów Agnieszka Podbielska.

Powierzchnia handlowa w centrum została wynajęta w 100 proc. Choć oficjalnie nikt nie chce podać, jakie stawki najmu obowiązują w galerii, powszechnie wiadomo, że są one najwyższe w całej Warszawie. Niektóre sięgają 100 euro miesięcznie za 1 mkw.

- Trwają jedynie negocjacje z najemcami powierzchni biurowej w przylegającym do galerii biurowcu Lumen - mówi Agnieszka Podbielska.


:arrow:M-M2
Znawca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 06/10/2006 21:11:50
Lokalizacja: Opole | Warszawa
Kontakt:

Post autor: Znawca »

Hmmm....szczerze powiem, że nieco się rozczarowałem wyglądem ZT. W środku wygląda jak najzywklejsze przeciętne centrum handlowe (gdyby nie dach). Tak poza tym to temperatura była tak wysoka że prawie tam wybuchłem. A najgorzej wyglądają tereny przy ZT. Krawężniki krzywe i ten dworzec Centralny :| Niestety słyszałem że na jego przebudowę trzeba poczekać 6 lat. Porażka :|
ODPOWIEDZ