Warszawa - amerykanizujące sie miasto bez klimatu.

Dyskusje na temat planowanych ciekawych budowli i wieżowców, będących w trakcie konstrukcji lub wstrzymanych.
Mike75
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12/02/2016 15:36:18
Kontakt:

Re: Warszawa - amerykanizujące sie miasto bez klimatu.

Post autor: Mike75 »

Zgadzam sie z wojto!
rolando
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 18/01/2015 17:24:52

Re: Warszawa - amerykanizujące sie miasto bez klimatu.

Post autor: rolando »

Nie jestem fanem zróżnicowanych miast, wolę takie jak np. Kraków gdzie klimat jest niepowtarzalny na Rynku czy Kazimierzu.
Awatar użytkownika
Mathew51
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19/03/2016 13:25:55

Re: Warszawa - amerykanizujące sie miasto bez klimatu.

Post autor: Mathew51 »

Ja osobiście nie uważam, żeby Warszawa nie miała klimatu. W ogóle jak coś może nie mieć klimatu? Każde miasto na świecie ma swój indywidualny klimat a Warszawa ma taki jaki ma. Widocznie ludzie tworzący społeczność Warszawy taki klimat lubią i go rozwijają. Czemu od razu mówić, że to nie ma klimatu. Klimat tworzą ludzie nie budynki.
Wszystko w życiu wymaga ćwiczeń.
lukaa
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 03/05/2017 17:20:02

Re: Warszawa - amerykanizujące sie miasto bez klimatu.

Post autor: lukaa »

Uważam, że Warszawie należy się trochę szacunku. To, że nie wygląda jak np. Praga, świadczy tylko o tym, że duch Warszawy to duch walczący. Nie chcę tu siac jakiś patriotycznych treści,chodzi mi raczej o to, że Warszawa to może nie zawsze piękna kompilacja nowego ze starym, trochę secesji, trochę baroku, klasycyzmu, trochę tego nieszczęsnego socrealizmu, który jakby nie patrzeć nas ukształtował i coraz wiecej nowoczesności. Cały myk w tym żeby to jakoś zgrabnie połączyć
loro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25/05/2017 15:43:04

Re: Warszawa - amerykanizujące sie miasto bez klimatu.

Post autor: loro »

A ja tam lubię Warszawę i nie uważam żeby się amerykanizowała. A nawet jeśli to co?
smart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 05/06/2017 18:35:36

Re: Warszawa - amerykanizujące sie miasto bez klimatu.

Post autor: smart »

osobiście wolę Krakow, jest mniejszy i bardziej klimatyczny ale w końcu to nie "wina" Warszawy, że została tak zniszczona w czasie wojny więc trochę szacunku jej się należy...
artus3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 23/06/2017 14:52:54

Re: Warszawa - amerykanizujące sie miasto bez klimatu.

Post autor: artus3 »

Hmmm.. co to w ogóle znaczy, że miasto się "amerykanizuje"? To ogólna, światowa tendencja. Rozumiem że wolałbyś zostać w swoim skisłym galicyjsko-kamienicznickim światku? ;)
almaz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 19/07/2017 10:17:00

Re: Warszawa - amerykanizujące sie miasto bez klimatu.

Post autor: almaz »

No jak dla mnie to nie jest wcale amerykanizacja. Warszawa to najbardziej nowoczesne miasto w Polsce. Co w tym jest niby złego? Ja tam widzę same plusy tego, że stolica się rozwija
nico
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26/07/2017 16:58:44

Re: Warszawa - amerykanizujące sie miasto bez klimatu.

Post autor: nico »

Absolutnie nie! Skąd Ci to w ogóle przyszło do głowy. W Warszawie jest wszystko, taka mnogość styli, że aż zapiera dech.
annzbil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20/10/2017 16:24:27

Re: Warszawa - amerykanizujące sie miasto bez klimatu.

Post autor: annzbil »

każe miasto ma swój klimat, ważne jak sami do tego podchodzimy.
ODPOWIEDZ