Wieżowiec Orco w Warszawie

Dyskusje na temat planowanych ciekawych budowli i wieżowców, będących w trakcie konstrukcji lub wstrzymanych.
Znawca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 06/10/2006 21:11:50
Lokalizacja: Opole | Warszawa
Kontakt:

Wieżowiec Orco w Warszawie

Post autor: Znawca »

Wieżowiec jest genialny. Nie ma regularnego kształtu lecz łukowaty. Zaprojektowany przez znanego architekta Daniela Libensikda (twórca nowcyh wież WTC). Budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale 2007 roku. Poprawi się ta panorama :)
wojto
Administrator
Administrator
Posty: 71
Rejestracja: 08/08/2006 20:27:08
Lokalizacja: Warszawa, Zamość
Kontakt:

Post autor: wojto »

a może jakieś fotki tego projektu?
Awatar użytkownika
Piett
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 10/09/2006 16:19:16
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Piett »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mimo że Libeskinda uważam za (delikatnie mówiąc) kiepskiego architekta ( głównie za projekt FT, z którym obecnie architekt nie ma już od dawna nic wspólnego) to kurat do tego projektu jestem nastawiony bardzo opotymistycznie. Przynajmniej budynek nie jest tandetą jak stojące obok Złote Tarasy, i dobrze wpasowuje się w okolicę :D.
". I think the Twin Towers should be duplicate on the WTC site and not build something that looks like an empty skeleton."...Donald Trump
Awatar użytkownika
Bastion_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 13/08/2006 21:54:00
Lokalizacja: Lubań

Post autor: Bastion_ »

Piett dokladnie tego samego zdania jestem , ze Libeskid to troszke marny popis .. Ten wiezowiec jest naprawde b.ladny , oryginalny , ale ile bedzie maial metrow , ja bym go zrobil np 350m , zeby jakos go ładnie wyeksponowac , b. fajny budynek , lecz to taki styl libeskinda (ktorego projekty wogole nie pasuja do NYC ) Ale zobaczymy co z tego wyjdzie :d Pzodrawiam
WTC Theory....
Awatar użytkownika
Piett
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 10/09/2006 16:19:16
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Piett »

Bastion - budynek będzie miał 192 metry wysokości - czyli ogólnie będzie (licząc do dachów a nie licząc anten i iglic na budynkach) najwyższym budynkiem w Polsce - Pałac ma ogółem 234 m ale do dachu ma 188 metrów wysokości, natomiast Warsaw Trade Tower ma 208 z iglicą a do dachu 184 m.

Co prawda sam marzę o budowaniu gigantycznych wierzowców w Wawie, ale prędzej to się spełni w rejonie Woli a nie w terenie wokół PKIN :D .

Teren na którym powstanie ten wieżowiec to Galeria City Center - pod młotek pójdzie budynek, który postawiono niedawno bo na początku lat 90-tych.

Natomiast zasmuca mnie jedno - to będzie apartamentowiec więc zmniejsza to szanse na powstanie na górze tarasu widokowego :( - a tak dalej trzeba się będzie zadowalać tarasem na Pałacu na wysokości 114 m :? .
". I think the Twin Towers should be duplicate on the WTC site and not build something that looks like an empty skeleton."...Donald Trump
wojto
Administrator
Administrator
Posty: 71
Rejestracja: 08/08/2006 20:27:08
Lokalizacja: Warszawa, Zamość
Kontakt:

Post autor: wojto »

Piett pisze:dobrze wpasowuje się w okolicę :D.
ja jestem odmiennego zdania, wg mnie nie pasuje on do panoramy Warszawy.
Fakt, że przydały by się w Wawie jakieś nowocześniejsze budynki o nietypowych kształtach, ale ten "niby miecz ;)" jakoś mi nie pasuje.
No i oczywiście przydałby się nieco wyższy, chociażby dorównujący PKiN.
Znawca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 06/10/2006 21:11:50
Lokalizacja: Opole | Warszawa
Kontakt:

Post autor: Znawca »

Według mnie wieżowiec jest genialny :)
Nie tylko można wchodzić na PKiN. Również można pooglądać panoramę dzięki ostatniemu piętru hotelu Interconitinental na wysokości ok. 160 m :wink:
Awatar użytkownika
Piett
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 10/09/2006 16:19:16
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Piett »

Znawca pisze:Według mnie wieżowiec jest genialny :)
Nie tylko można wchodzić na PKiN. Również można pooglądać panoramę dzięki ostatniemu piętru hotelu Interconitinental na wysokości ok. 160 m :wink:
Ale to nie jest ogólnie dostępny taras widokowy- raz udało mi się tam wjechać ale po zapewnieniu ochrony że dłużej niż 10 minut w tej siłowni na górze nie będę :wink: .
Widoki wspaniałe, najwyżej jak dotąd gdzie byłem, niestety - miałem wtedy jeszcze zwykły aparat i nie mam jak ich pokazać tutaj, a ponownie wejść dotąd nie próbowałem :? :D
". I think the Twin Towers should be duplicate on the WTC site and not build something that looks like an empty skeleton."...Donald Trump
Znawca
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 06/10/2006 21:11:50
Lokalizacja: Opole | Warszawa
Kontakt:

Post autor: Znawca »

Heh ja też chciałem tam wejść ale mnie nie wpuścili. Musiałbym przyjść do tej kawiarni w garniaku :D
Awatar użytkownika
!!!!AMERYKA!!!! (ON)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 19/09/2006 18:06:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: !!!!AMERYKA!!!! (ON) »

Piett fajne zdjęcia!
Nowy Jork - Manhattan
ODPOWIEDZ