X-Seed 4000 - 4000m !!!

Dyskusje na temat planowanych ciekawych budowli i wieżowców, będących w trakcie konstrukcji lub wstrzymanych.
Awatar użytkownika
kon133
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 351
Rejestracja: 11/08/2007 15:00:04
Lokalizacja: Kraków

X-Seed 4000 - 4000m !!!

Post autor: kon133 »

X-Seed 4000 to najwyższy budynek, jaki kiedykolwiek zaprojektowano.

Miałby mieć 4 kilometry wysokości, 6 kilometrów szerokości przy podstawie, a 800 pięter mogłoby pomieścić od 500 tys. do miliona mieszkańców. Został zaprojektowany dla Tokio przez firmę Taisei Construction Corporation jako futurystyczne środowisko łączące ultranowoczesny styl życia z kontaktem z przyrodą.

X-Seed 4000 musiałby w stopniu większym, niż jakikolwiek konwencjonalny wieżowiec, chronić znajdujących się w środku ludzi przed zmianami ciśnienia i warunkami atmosferycznymi. Projekt zakłada użycie energii słonecznej do utrzymania stałych warunków środowiskowych wewnątrz budowli.

Położenie na morzu oraz kształt przypominający górę Fudżi, wulkan i najwyższy szczyt Japonii to cechy wyróżniające obiekt spośród innych podobnych wizji. Skądinąd prawdziwa Góra Fuji ma 3776 m, byłaby zatem niższa od wieżowca o ponad 200 m.

Szacuje się, że koszt budowy mógłby wynieść od 300 do 900 miliardów dolarów USA, czyli w przybliżeniu połowę PKB Tokio.
X-Seed 4000 według mnie na pewno nie powstanie w tych czasach, projekt nie do wykonania... może i dobrze. Według mnie został zaprojektowany tylko dla sławy i popularności.

Obrazek
Obrazek
Remember 9/11 ...
Rebuild The Twin Towers of the World Trade Center !
Awatar użytkownika
Bobo_wwo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 07/06/2007 19:10:57
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Bobo_wwo »

Tak niesamowicie wielkie ... :shock: Ale raczej nie wybudują czegos tak wielkiego ..Nie moge sobie tego wyobrazic...;/
Patryk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 18/11/2007 20:45:00
Lokalizacja: Polska

Post autor: Patryk »

lol :o przecież tam z samej góry to nic nie widać ;/ chmury tylko, to już lepsze widoki będą z Burj Dubai :P
Awatar użytkownika
rommel_p39
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 23/06/2018 14:14:03

Re: X-Seed 4000 - 4000m !!!

Post autor: rommel_p39 »

Ja się niestety niebardzo na tym znam... Dlatego też nie będę mógł pomóc...
Nie mam nic przeciwko mężczyznom, a tylko przeciwko głupim mężczyznom. Groźni są ludzie głupi, trzeba od nich uciekać.
ODPOWIEDZ