Konstrukcje nośne suwnic - prośba o pomoc.

Dyskusje na temat planowanych ciekawych budowli i wieżowców, będących w trakcie konstrukcji lub wstrzymanych.
skax
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 05/06/2014 16:47:21

Konstrukcje nośne suwnic - prośba o pomoc.

Post autor: skax »

Dzień dobry. Jestem studentem Politechniki Poznańskiej. Dostałem do opracowania dwanaście zagadnień - jedno z nich, którym chcę się zająć jest w temacie.

Wiem, że wykładowca chciał aby był naszkicowana konstrukcja belkowa, blachownica, kratownica i konstrukcja mieszana. Coś na necie znalazłem i pokazałem mu takie coś:
Obrazek

Niestety dostałem zwrot z informacją, że z tego nie widać co to naprawdę jest, są enigmatyczne rysunki i że mam tu dodać przekroje. I dodatkowo, że blachownice się dziś spawa a nie nituje.

Coś zacząłem kojarzyć przekroje blachownic - teowniki itd., ale on powiedział, że to są belki.

Nie chcę, żebyście od razu za mnie odwalili gotową robotę. Po prostu mam teraz mega mętlik w głowie jeśli chodzi o ten temat, bo w sumie na necie jest to tak napisane, że blachownica i konstrukcja belkowa i blachownica mają takie same przekroje. Hmm..

Jeśli ktoś miałby jakąś podpowiedź, nakierowałby albo polecił jakąś książkę, gdzie będę mógł o tym poczytać ... ?

Pozdrawiam
paluch686
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 18/01/2016 17:59:47

Re: Konstrukcje nośne suwnic - prośba o pomoc.

Post autor: paluch686 »

Skontaktuj się z tymi specami http://www.zarzycki-konstrukcje.pl/ pewnie chętnie pomogą :-)
footbridge-pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 14/10/2016 17:53:46
Kontakt:

Re: Konstrukcje nośne suwnic - prośba o pomoc.

Post autor: footbridge-pl »

Jestem studentem Politechniki Poznańskiej (skax)

Aż się prosi o pytanie "jakiego kierunku?" Jeśli budownictwa, to włos się jeży i mózg truchleje. A nawet odwrotnie.

nakierowałby albo polecił jakąś książkę, (skax)

Konstrukcje wsporcze dźwignic, Jan Żmuda, Wydawnictwo Naukowe PWN
http://ksiegarnia.pwn.pl/Konstrukcje-ws ... 200,p.html

Tak z prywatnej ciekawości: wbiłem w gugiela >bela podsuwnicowa podręcznik<. Żmuda był na I miejscu po 3 sekundach (mierząc czas łącznie z otwarciem gugiela i wpisywaniem tekstu).
pomaranczka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13/10/2016 16:00:01

Re: Konstrukcje nośne suwnic - prośba o pomoc.

Post autor: pomaranczka »

Dokładnie, powiedz nam z jakiego kierunku jesteś.
LoiseMoon21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21/11/2016 19:19:10
Kontakt:

Re: Konstrukcje nośne suwnic - prośba o pomoc.

Post autor: LoiseMoon21 »

Dzieki za linki!
Frinder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 08/03/2017 10:37:34

Re: Konstrukcje nośne suwnic - prośba o pomoc.

Post autor: Frinder »

Moim zdaniem pomocny okazać się tu może kurs na suwnice , rzetelni i wykwalifikowani specjaliści na pewno by Ci wytłumaczyli wszystkie zagadnienia z którymi masz problem, druga sprawa dzięki takiemu kursowi Ci się wszystko utrwali i zostanie w głowie. Tak ktoś by Ci gotowca opracował i byś nic nie wiedział. Kurs najlepszym pomysłem moim zdaniem.
karol85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14/03/2017 08:28:40

Re: Konstrukcje nośne suwnic - prośba o pomoc.

Post autor: karol85 »

a jak to jest pomoc wielka
BeJimmieconge
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 31/08/2019 18:40:08
Lokalizacja: Syria
Kontakt:

Konstrukcje nośne suwnic prośba o pomoc

Post autor: BeJimmieconge »

Byłem dzisiaj u kuzyna i wstępnie rozłożyłem -zdjąłem osadę Kandara LB600. Sprężyna pęknięta. Do tego sucho,pełno zadziorów-masakra. Prośba -ja nie mogłem znaleźć jak najprościej rozłożyć. Niby nic trudnego-ale strach jest. Czy tylko wybijamy bolec blokujący-czy jakaś inna kolejność?
Lloydteend
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22/07/2022 19:14:06
Lokalizacja: Россия
Kontakt:

-

Post autor: Lloydteend »

ok to fajnie ze wkleisz, bo skulsk koło mnie jest, mozliwe ze dostali sie do jakiejs szkoly z konina gdzie mam duzo znajomych i udaloby mi sie zalatwic jakies ksiazki.. hmm.. w okolicach mieszka nawet chlopak mojej przyjaciółki ktory do technikum chodzil.. postaram sie jakos pomoc

Dodano
https://orenburg.kat-service.site/cinfiniticg-series.html
ODPOWIEDZ