Najwyższa kiedykolwiek wzniesiona konstrukcja na świecie

Dyskusje na temat wszystkiego co związane ze znanymi budowlami lub architekturą miejską.
Awatar użytkownika
!!!!AMERYKA!!!! (ON)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 19/09/2006 18:06:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: !!!!AMERYKA!!!! (ON) »

A ja niechce, żeby odbudować maszt. :evil:
Nowy Jork - Manhattan
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Post autor: Łukasz-O »

Ty Ameryka, czy ty masz pojęcie wogólę w temacie masztu? Dlaczego nie chcesz ażeby maszt był odbudowany. Czy możesz choć raz na tym forum merytorycznie podejść do tematu? Skoro jesteś taki "rozmowny" - dosłownie w każdym temacie, to może sprecyzuj swoją wypowiedź na temat odbudowy.
Forum służy do rozmowy a nie do nabijania bezsensownie licznika!!!!
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie tylko niech najpierw przedstawi swoje racje - a nie pisać "nie bo nie albo tak bo tak" :evil:
przemusm833
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 09/01/2007 01:14:14
Lokalizacja: Zamość

Post autor: przemusm833 »

Szukam materiałów o konstrukcji masztu. O tym kto go projektował, i jakis ciekawych zdjęć. Mam problem ze znalezieniem czegoś. Jak by ktoś miał jakos prace o Najwyższych konstrukcjach stalowych z wyłączeniem budynków to proszę o kontakt na gg. 5216741
anakonda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23/01/2007 12:58:32

Post autor: anakonda »

Nie jestem znawcą tematyki najwyszych masztów, ale podczas laboratorium z GSM, prowadzący troszkę opowiadał o tej wieży radiowej. Nie powiem w sumie nic nowego, więc chciałem tylko przytoczyć to co on powiedział, odnośnie innej wieży, którą budowali Amerykanie. Powiedział, że ileś tam lat temu w USA postanowiono wybudować jeszcze większą wieżę radiową. Jak postanowili, tak zaczęli ją budować. Wieża docelowo miała być dużo wyższa niż ta w Gąbinie (jeszcze stałam jak w USA budowano swoją). Budowali, budowali i jej wysokość przewyższyła 646 metrów, dokładnie nie powiedział ile, ale coś koło 700 metrów już miała. Tzn miała być jeszcze wyższa, ale niestety ... zawaliła się :) Tzn nie skończyli jej budowy, ale przez jakiś czas (nie wiem czy pare dni , czy tygodni) była wyższa od tej w Gąbinie, tyle, że oficjalnie jej nie skończono. Doktorek co o niej opowiadał mówił, że szukał długo informacji na ten temat, ale w sumie mało co znalał. Jeśli słyszeliście kiedyś o budowie tej wierzy, bardzo proszę o odpowiedź i iformacje w tej sprawie. Późdniej podobno jeszcze Ruski chciałey wybudować wieże kilometrową, ale rozleciała im się koło 500 metrów mówił. To tyle co od niego usłyszeliśmy, proszę o komentarz w tej sprawie.

Pozdrawiam
Aj
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Post autor: Łukasz-O »

Tak wszystko się zgadza w USA runą maszt 700m będący w budowie, zresztą tam wiele masztów się przewróciło, USA to chyba rekordzista w samodestrukcji masztów. Co do Ruskich to też czytałem że mają budować kilometrowego kolosa ale z tego co pamiętam wogólę nie przystąpiono do budowy - oczywiście mogę sie mylić.
Na polskich stronach nie wiele znajdziesz na temat tego masztu w USA, jedynie chyba tylko w wywiadzie z inż Janem Polakiem który wspomniał o tej konstrukcji.
W zagranicznych szukałem alę nic nie znalazłem.
Ostatnio wygoglowałem dwa filmiki przedstawiające kontrolowaną wywrotkę masztu 250m - podaje tak dla ciekawości
http://www.subbrit.org.uk/sb-sites/site ... ex70.shtml

Pozdrawiam
anakonda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23/01/2007 12:58:32

re

Post autor: anakonda »

A wiesz może, w jakiej miescowości w USA próbowali ten maszt wybudować?
Aj
anakonda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 23/01/2007 12:58:32

Post autor: anakonda »

Albo masz link do tego wywiadu?
Aj
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Post autor: Łukasz-O »

Oto link:
http://jerzyjedrzejkiewicz.webpark.pl/s ... n-rcn.html
Na samym dole po prawej stronie w pdf jest wywiad z inż. Polakiem.
Niestety nie wiem w jakiej miejscowości znajdował się ten maszt.
Jak coś więcej znajdę to dam znać.
Pozdrawiam
Tadekmaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31/08/2006 10:05:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: re

Post autor: Tadekmaj »

anakonda pisze:A wiesz może, w jakiej miescowości w USA próbowali ten maszt wybudować?
:shock: Wspomniany maszt radiowo - telewizyjny który miał być najwyższą konstrukcją w dziejach świata, przewyższający nasz maszt w Konstantynowie amerykanie postanowili postawić w Południowej Dakocie koło miejscowości Aberdeen. Ale niestety zamysł ów się nie powiódł, i dlatego nasz maszt radiowy z Konstantynowa, pomomo tego ze też nie istnieje od blisko 16 lat, w dalszym ciągu jest jak na dzień dzisiejszy najwyższą konstrukcją jaka stała i funkcjonowała na potrzeby Polskiego Radia, wzniesiona przez człowieka, na świecie.
Rosjanie tez planowali pobić wszelkie rekordy wysokości masztu swoją wieżą o wysokości 1500 metrów, a którą chcieli wybudować koło Ałma Aty na Kaukazie.Ale pozostał on tylko na etapie planów. Pozdrawiam.
Tadekmaj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 31/08/2006 10:05:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tadekmaj »

przemusm833 pisze:Szukam materiałów o konstrukcji masztu. O tym kto go projektował, i jakis ciekawych zdjęć. Mam problem ze znalezieniem czegoś. Jak by ktoś miał jakos prace o Najwyższych konstrukcjach stalowych z wyłączeniem budynków to proszę o kontakt na gg. 5216741
:roll: W internecie jest całkiem sporo informacji na temat masztu radiowego w Konstantynowie. Ale najwięcej moim zdaniem jest na forum Radio Polska / Inne / RCN. / Konstantynów. Jest tam duzo fotografii wraz z wypowiedziami osób dla których ten maszt nie pozostał obojętny a takze pozostałe wyposażenie radiostacji z którą pracował wspomniany maszt - antena. :cry:
ODPOWIEDZ