Wyburzenie biurowca Waryńskiego w Warszawie

Tu możecie się pochwalić wykonanymi przez Was zdjęciami, lub nakręconymi filmikami.
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Wyburzenie biurowca Waryńskiego w Warszawie

Post autor: Łukasz-O »

wojto
Administrator
Administrator
Posty: 71
Rejestracja: 08/08/2006 20:27:08
Lokalizacja: Warszawa, Zamość
Kontakt:

Post autor: wojto »

A czego one były takie przecięte na pół jeszcze przed wyburzeniem?
Poza tym, nie wiem jaki był zamiar wyburzających, ale widziałem, że po wyburzeniu środkowy jakby filar pozostał cały, a w wyburzaniu chyba chodzi, aby rozdrobnić na jak najmniejsze części budynek, by łato wywieźć gruz, a nie tylko o to, by przewrócić budynek.
Łukasz-O
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 27/08/2006 23:17:24
Lokalizacja: Warszawa Ochota

Post autor: Łukasz-O »

wojto pisze:A czego one były takie przecięte na pół jeszcze przed wyburzeniem?
Poza tym, nie wiem jaki był zamiar wyburzających, ale widziałem, że po wyburzeniu środkowy jakby filar pozostał cały, a w wyburzaniu chyba chodzi, aby rozdrobnić na jak najmniejsze części budynek, by łato wywieźć gruz, a nie tylko o to, by przewrócić budynek.
Budynek został "przecięty" celowo aby podnieść bezpieczeństwo kontrolowanego przewrotu w prawo. Biurowiec znajdował sie przy samej ulicy a po drugiej stronie jest stacja LPG. Nie muszę pisać co by się mogło stać gdyby jednak budynek rozsypał się w pionie zasypując ulicę i pobliską stację. Po za tym nie trzeba było sprzątać ulicy.
Przepołowienie budynku dokonała specjalna maszyna gąsienicowa z gigantycznym wysięgnikiem zakończinym młotem pneumatycznym.
Nie wiem dlaczego pionowy szyb windy nie rozsypał się w drobny mak, możę miało to jakiś cel dla ekipy wyburzającej. Dla spostrzegawczych dodam, że podczas przewracania się szybu widać na górze nie zdemontowany silnik dźwigu (windy).
W miejscu zakładów Waryńskiego ma powsać osiedle mieszkaniowe, szkoda tylko, że nie pomyślano najpierw o drogogach dojazdowych. Zamiast budować osiedla na obrzeżach miasta to oni budują w centrum, cóż chyba trzeba będzie w przyszłości kupić helikopter :twisted:
Awatar użytkownika
Aston
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 09/11/2006 21:02:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Aston »

wojto pisze:Poza tym, nie wiem jaki był zamiar wyburzających, ale widziałem, że po wyburzeniu środkowy jakby filar pozostał cały, a w wyburzaniu chyba chodzi, aby rozdrobnić na jak najmniejsze części budynek, by łato wywieźć gruz, a nie tylko o to, by przewrócić budynek.
Też tego nie rozumiem - w wyburzaniu budynku, chodzi o to, żeby zniszczyć elementy nośne - ściany, zbrojenie itp. Szyb windy jest najmocniejszą częścią budynku - najczęściej szyb jest częścią trzonu czyli elementu konstrukcyjnego przenoszącego około 50% obciążeń z budynku(zależy od budynku) z tego powodu jest bardzo sztywny i trudny do zniszczenie. W związku z czym zasada jest taka, że ładuje się tam więcej ładunku wyburzającego. Wnioskuje, że to albo błąd przy wyburzaniu, albo taki był zamysł?
Farlits
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12/09/2015 13:25:15

Post autor: Farlits »

Widziałem naprawdę wyszło im to dobrze mieli małe pole do popisu ale się sprawdzili bo wiadomo nie każda ekipa zrobi to jak nalezy
Witek971
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 10/11/2015 15:16:25

Re: Wyburzenie biurowca Waryńskiego w Warszawie

Post autor: Witek971 »

Chciałbym to zobaczyć :D Wyburzenia dużych obiektów są dość zjawiskowe ;)
Rick63657
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10/03/2016 22:42:18
Kontakt:

Re: Wyburzenie biurowca Waryńskiego w Warszawie

Post autor: Rick63657 »

Chciałbym to zobaczyć :D
BradJox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06/09/2016 11:27:17
Kontakt:

Re: Wyburzenie biurowca Waryńskiego w Warszawie

Post autor: BradJox »

Widziałem naprawdę wyszło im to dobrze
devc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02/12/2016 13:01:28

Re: Wyburzenie biurowca Waryńskiego w Warszawie

Post autor: devc »

Pamiętam jak by to było wczoraj :) Tyle czasu już minęło.
bennux1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20/12/2016 19:00:00
Kontakt:

Re: Wyburzenie biurowca Waryńskiego w Warszawie

Post autor: bennux1 »

Też tego nie rozumiem
ODPOWIEDZ